KĀ PROJEKTĒT IELĪMĒTU STIEGROJUMU

Stiegrojumu projektēšanas centrs

Hilti post installed rebar HIT-RE 500

Viss, ko mēs izstrādājam, ir balstīts uz Eirokodeksu 2 un TR023.

Taču uzņēmumā Hilti mēs esam gājuši vēl tālāk.

Mēs esam izveidojuši virkni unikālu projekta koncepciju, lai padarītu būvniecību ar ielīmētu stiegrojumu ekonomiskāku. Un tas viss ir balstīts uz vienu vienkāršu principu – mūsu jaunākie produkti ir balstīti inovatīvācijās un spēj jūs atbalstīt jaunos, uzlabotos un aizraujošos veidos.

HILTI STIEGROJUMA PROJEKTĒŠANAS KONCEPCIJAS

Mēs esam izstrādājuši vairākus risinājumus stiegrojumu ielīmēšanai, lai tie atbilstu betona konstrukciju kodeksa ierobežojumiem.

Īsāks stiprinājuma garums

 

Šī ir visizplatītākā pielietojumu klase ielīmētam stiegrojumam, un tā ietver jaunu komponentu pievienošanu esošai konstrukcijai.

Saskaņā ar konstrukciju betona būvnormatīviem iebūvēto vītņstieņu savienojuma stiprība ir ierobežota pat tad, ja betona seguma dziļums ir ievērojams.

Tāpēc dažās vietās, piemēram, sienās, kur enkura dziļums bieži ir ierobežots, tiek izmantots metināts šķērseniskais stiegrojums vai āķi, lai kompensētu pieejamā enkura garuma samazināšanos.

Mūsu pētījumi kopā ar mūsu partneru pētījumiem ir parādījuši, ka ar Hilti enkurmasām ielīmētu vītņstieņu saķeres stiprība ir augstāka nekā iebetonētām stiegrām, ja ir piemērots betona segums.

Hilti HIT stiegrojuma projektēšanas metode izmanto šīs palielinātās saķeres stiprības priekšrocības, lai sasniegtu enkura garuma samazinājumu līdz pat 70%, ja tiek uzklāts atbilstošs betona segums, salīdzinot ar būvnormatīvos norādītajām vērtībām.

Eirokodeksa 2 risinājums

Hilti stiegrojuma projektēšanas metode

Cieti savienojumi ar taisniem vītņstieņiem

 

Āķa vai saliekts vītņstienis ir nepieciešams, lai izturētu cietos savienojumus, piemēram, starp plāksnēm un sienām, sijām un plāksnēm, sijām un sienām, kolonnām un pamatiem.

Bet mēs esam atraduši risinājumu.

Sadarbojoties ar mūsu partneriem no Minhenes Tehniskās universitātes un Amerikas Beirūtas universitātes, mēs pētījām, kā cietajos savienojumos izmantot taisnus vītņstieņus. Mūsu risinājums ir balstīts uz statņu profilu un sasaites modeli.

Šķērsstiegrojums

 

Šķērsstiegrojumu galvenokārt izmanto veco konstrukciju, tostarp tiltu, atjaunošanai un nostiprināšanai.

Uzņēmumā Hilti mēs esam izstrādājuši jaunu un vienkāršāku veidu, kā uzklāt caurspiešanas šķērsstiegrojumu, ieliekot enkurus tikai no plāksnes apakšējās puses. To var izdarīt, izmantojot Hilti spriegošanas enkurus HZA-P, kas ir savienoti urbumos, kas ir slīpi pret kolonnu, izmantojot Hilti ķīmiskās enkurmasas.

Tas ir daudz vienkāršāk par tradicionālo ielīmēta caurspiešanas šķērsstiegrojuma metodi, kur vienlaikus tiek apstrādāta gan apakšējā, gan augšējā plāksnes mala, veicot urbumus cauri plāksnei. To var būt grūti izdarīt, jo jums ir jānoņem plāksnes pārsegs, un vairumā gadījumu augšējā puse nav pieejama darbam.

Eirokodeksa 2 risinājums

Hilti projektēšanas risinājums

Betona pārklājums

 

Uzņēmumā Hilti esam izstrādājuši unikālus bīdes berzes risinājumus tiltu klāju pārklājumiem.

Esošajam betonam bieži tiek uzklāts jauns betona slānis, lai nostiprinātu vai labotu konstrukciju. Šo konstrukciju būtiska daļa ir iekšējo spriegumu pārnešana pāri savienojuma saskarnei starp jauno un veco betonu.

Mēs esam izstrādājuši projektēšanas metodi, lai izstrādātu šo konstrukciju efektīvu bīdes pārnesi, ņemot vērā saskarnē novietotā bīdes stiegrojuma kohēziju, berzi un bīdes pretestību. 

Tās priekšrocības ir:

  • Vienkārša un uzticama pielietošana dažādos gadījumos
  • Nodrošināta monolītu strukturālo komponentu uzvedība
  • Bīdes spēki tiek droši pārnesti pat tad, ja saskarne ir saplaisājusi
  • Plašs pielietojumu klāsts
  • Samaziniet prasības stiprinājuma garumam

Eirokodeksa 2 risinājums

Hilti projektēšanas risinājums

SAISTĪTIE HILTI ĶĪMISKIE ENKURI IELĪMĒTAM STIEGROJUMAM

Dalīties