PR 40G-22 (01)
Oriģinālā lietošanas instrukcija
Informācija par lietošanas instrukciju
Par šo lietošanas instrukciju
- Brīdinājums! Pirms sākt izstrādājuma lietošanu, pārliecinieties, ka ir izlasīta un saprasta izstrādājumam pievienotā lietošanas instrukcija, ieskaitot pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, attēlus un specifikācijas. Īpaši rūpīgi iepazīstieties ar pamācībām, drošības norādījumiem un brīdinājumiem, attēliem un specifikācijām, kā arī sastāvdaļām un funkcijām. Neievērošanas gadījumā pastāv elektriskās strāvas trieciena, aizdegšanās un/vai smagu traumu risks. Rūpīgi uzglabājiet lietošanas instrukciju, ieskaitot visas pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, turpmākai izmantošanai.
- izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.
- Pievienotā lietošanas instrukcija atbilst aktuālajam tehnikas attīstības līmenim tās sagatavošanas brīdī.. Aktuālā versija vienmēr ir pieejama tiešsaistē, Hilti izstrādājumu lapā. Lai tai piekļūtu izmantojiet šajā lietošanas instrukcijā iekļauto saiti vai kvadrātkodu, kas apzīmēts ar simbolu .
- Vienmēr pievienojiet lietošanas instrukciju izstrādājumam, ja tas tiek nodots citai personai.
Apzīmējumu skaidrojums
Brīdinājumi
Brīdinājumi pievērš uzmanību bīstamībai, kas pastāv, strādājot ar izstrādājumu. Tiek lietoti šādi signālvārdi:Simboli lietošanas instrukcijā
Šajā lietošanas instrukcijā tiek izmantoti šādi simboli:Ievērojiet lietošanas instrukciju |
|
Norādījumi par lietošanu un cita noderīga informācija |
|
Rīcība ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem |
|
Neizmetiet elektroiekārtas un akumulatorus sadzīves atkritumos. |
|
Hilti Litija jonu akumulators |
|
Hilti Lādētājs |
Attēlos lietotie simboli
Attēlos tiek lietoti šādi simboli:Šie skaitļi norāda uz attiecīgajiem attēliem, kas atrodami šīs lietošanas instrukcijas sākumā. |
|
Numerācija attēlos norāda uz svarīgām darbībām vai detaļām, kas ir svarīgas noteiktām darbībām. Tekstā šīs darbības vai detaļas ir izceltas, apzīmējot ar atbilstošiem numuriem, piemēram, (3) . |
|
Pozīciju numuri tiek lietoti attēlā Pārskats un norāda uz leģendas numuriem sadaļā Izstrādājuma pārskats . |
|
Šī simbola uzdevums ir pievērst īpašu uzmanību izstrādājuma lietošanas laikā. |
Simboli atkarībā no izstrādājuma
Vispārīgi simboli
Simboli, kas tiek lietoti saistībā ar izstrādājumu.Izstrādājums atbalsta tehnoloģiju NFC, kas ir saderīga ar iOS un Android platformām. |
|
Litija jonu akumulators |
|
Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru kā triecieninstrumentu. |
|
Sargājiet akumulatoru no kritieniem. Nelietojiet akumulatoru, ja tas ir bijis pakļauts triecienam vai tam ir radušies cita veida bojājumi. |
|
Izmantotā Hilti litija jonu akumulatoru sērija. Ņemiet vērā informāciju, kas iekļauta nodaļā Nosacījumiem atbilstīga lietošana . |
|
Ja uz izstrādājuma tas ir norādīts, šī sertifikācijas iestāde ir sertificējusi izstrādājumu laišanai apritē ASV un Kanādas tirgū saskaņā ar spēkā esošajiem standartiem. |
Uz izstrādājuma
Lāzera informācijaLĀZERA STAROJUMS! NESKATĪTIES LĀZERA STARĀ! Izstrādājums atbilst 2. lāzera klasei saskaņā ar standartu IEC60825‑1/EN60825‑1:2014 un CFR 21 § 1040 (Laser Notice 56). Šis izstrādājums ir patērētājiem paredzēts lāzerizstrādājums un atbilst prasībām, ko nosaka EN 50689:2021. |
Drošība
Vispārīgi drošības norādījumi par mērierīcēm
BRĪDINĀJUMS! Izlasiet visus drošības norādījumus un instrukcijas. Mērierīces var radīt bīstamas situācijas, ja ar tām rīkojas neatbilstīgi. Drošības norādījumu un instrukciju neievērošana var izraisīt mērierīces bojājumus un/vai nopietnas traumas.Saglabājiet visus drošības norādījumus un instrukcijas turpmākai lietošanai.
Drošība darba vietā
- Uzturiet darba vietā tīrību un kārtību un nodrošiniet labu apgaismojumu. Nekārtīgā darba vietā vai sliktā apgaismojumā var viegli notikt nelaimes gadījums.
- Nestrādājiet ar izstrādājumu sprādzienbīstamā vidē, kurā atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi.
- Lietojot izstrādājumu, neļaujiet nepiederošām personām un jo īpaši bērniem tuvoties darba vietai.
- Lietojiet izstrādājumu tikai paredzētajā diapazonā.
- Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos drošības tehnikas noteikumus.
- Sargājiet izstrādājumu no lietus un mitruma. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus vai eksploziju.
- Kaut arī izstrādājums ir aizsargāts pret mitruma iekļūšanu, tas pirms ievietošanas transportēšanas kārbā jānosusina.
- Strādājot ar mērierīci, esiet piesardzīgi, pievērsiet uzmanību tam, ko jūs darāt un rīkojieties saprātīgi. Ar mērierīci nedrīkst strādāt personas, kas ir nogurušas vai atrodas narkotiku, alkohola vai medikamentu ietekmē. Mirklis neuzmanības darbā ar mērierīci var novest pie nopietnām traumām.
- Izvairieties no nedabiskām pozām. Darba laikā vienmēr saglabājiet līdzsvaru un nodrošinieties pret paslīdēšanu.
- Valkājiet individuālo aizsargaprīkojumu. Individuālā aizsargaprīkojuma lietošana samazina traumu risku.
- Nepadariet neefektīvus iekārtas drošības elementus un nenoņemiet norādījumu un brīdinājuma zīmes.
- Nepieļaujiet iekārtas nekontrolētas ieslēgšanās iespēju. Pirms akumulatora pievienošanas, mērierīces satveršanas vai pārvietošanas pārliecinieties, ka tā ir izslēgta.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu saskaņā ar šo instrukciju un norādījumiem, kas attiecas uz konkrēto iekārtas tipu. Jāņem vērā arī konkrētie darba apstākļi un veicamās operācijas īpatnības. Izstrādājumu lietošana citiem mērķiem, nekā to ir paredzējusi ražotājfirma, ir bīstama un var izraisīt neparedzamas sekas.
- Nezaudējiet modrību un neatkāpieties no mērierīču lietošanas drošības noteikumu ievērošanas arī tad, ja lietojat attiecīgo mērierīci bieži un kārtīgi to pārzināt. Neuzmanība vienā sekundes daļā var novest pie smagām traumām.
- Mērierīci nedrīkst lietot medicīnisko ierīču tuvumā.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu tikai tad, ja tas ir nevainojamā stāvoklī.
- Laikā, kad mērierīce netiek lietota, glabājiet to tā, lai tai nevarētu piekļūt bērni. Neļaujiet izstrādājumu lietot personām, kuras nav iepazinušās ar tā funkcijām vai izlasījušas šo instrukciju. Nonākot nepieredzējušu personu rokās, mērierīces var kļūt bīstamas.
- Rūpīgi veiciet mērierīču apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas bez traucējumiem un neķeras un vai kāda no daļām nav salauzta vai bojāta un tādējādi netraucē mērierīces nevainojamu darbību. Pirms sākt lietot mērierīci, uzdodiet veikt bojāto daļu remontu. Daudzi nelaimes gadījumi notiek tādēļ, ka mērierīcēm nav nodrošināta pareiza apkope.
- Nekādā gadījumā nedrīkst izstrādājumu pārveidot vai veikt ar to citas neatļautas manipulācijas. Ja tiek veikti pārveidojumi vai modificēšanas pasākumi, ko nav nepārprotami akceptējis Hilti , lietotāja tiesības sākt izstrādājuma ekspluatāciju var tikt ierobežotas.
- Pirms svarīgu mērījumu veikšanas, kā arī pēc mērierīces kritiena vai pakļaušanas citai mehāniskai iedarbībai jums jāpārbauda mērierīces precizitāte.
- Sakarā ar iekārtas darbības principu mērījumu rezultātu var ietekmēt noteikti apkārtējie apstākļi. Tas attiecas arī, piemēram, uz gadījumiem, kad tuvumā atrodas iekārtas, rada spēcīgus magnētiskos vai elektromagnētiskos laukus, vibrāciju un temperatūras izmaiņas.
- Straujas mērījumu apstākļu izmaiņas var sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Ja izstrādājums no liela aukstuma tiek pārvietots siltā telpā vai otrādi, tam pirms lietošanas jāļauj aklimatizēties. Liela temperatūras starpība var izraisīt kļūdainas darbības un sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Lietojot adapterus un papildaprīkojumu, pārliecinieties, ka aprīkojums ir droši piestiprināts.
- Neskatoties uz to, ka mērierīce ir paredzēta lietošanai skarbos būvobjekta apstākļos, ar to, tāpat kā visiem citiem optiskajiem un elektriskajiem izstrādājumiem (tālskati, brillēm, fotoaparātu), ir jārīkojas uzmanīgi.
- Ievērojiet norādīto darba un uzglabāšanas temperatūru.
Papildu drošības norādījumi par lāzera mērierīcēm
- Izstrādājuma neatbilstīgas atvēršanas rezultātā var rasties lāzera starojums, kas pārsniedz 2. klasei noteiktos parametrus. . Uzticiet izstrādājuma remontu tikai Hilti servisa darbiniekiem.
- Norobežojiet mērījumu veikšanas vietu. Nodrošiniet, lai izstrādājums būtu uzstādīts tā, lai lāzera stars nebūtu pavērsts ne pret citām personām, ne jums. Lāzera stariem jāatrodas pietiekamā attālumā virs vai zem acu augstuma.
- Lai nepieļautu kļūdainus mērījumus, raugieties, lai lāzera stara lodziņš būtu tīrs.
- Pirms mērījumu veikšanas / izstrādājuma lietošanas, kā arī vairākas reizes izstrādājuma lietošanas laikā pārbaudiet tā precizitāti.
- Ja mērījumi tiek veikti atstarojošu objektu vai virsmu tuvumā, caur stiklu vai tamlīdzīgiem materiāliem, iespējams kļūdains mērījumu rezultāts.
- Piemontējiet izstrādājumu pie piemērota turētāja, uzstādiet to uz statīva vai novietojiet to uz līdzenas virsmas.
- Aizliegts strādāt ar mērījumu latām augstsprieguma vadu tuvumā.
- Raugieties, lai tuvākajā apkārtnē netiktu izmantota cita lāzera mērierīce, kas var ietekmēt jūsu veiktos mērījumus.
- Nepieļaujiet, ka lāzera stari šķērso nekontrolējamas zonas.
Papildnorādījumi par drošību
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu tikai tad, ja tas ir nevainojamā stāvoklī.
- Nekādā gadījumā nemēģiniet ietekmēt izstrādājuma vai tā papildaprīkojuma funkcijas vai to pārveidot.
- Traumu risks, ko rada krītoši instrumenti un/vai piederumi. Pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai akumulators un uzmontētais papildaprīkojums ir kārtīgi nofiksēti.
Elektromagnētiskā savietojamība
Neskatoties uz to, ka iekārta atbilst visstingrākajām spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, Hilti nevar garantēt, ka neradīsies zemāk aprakstītās situācijas.- Iekārta var radīt traucējumus citu iekārtu (piemēram, lidmašīnu navigācijas aprīkojuma) darbībā.
- Iekārtas darbību var traucēt spēcīgs starojums, kas var izraisīt kļūdainas operācijas.
Akumulatoru pareiza lietošana un apkope
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Lietojiet akumulatorus tikai tad, ja tie ir nevainojamā tehniskajā stāvoklī.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C (176 °F) vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē.
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Vērsieties servisā Hilti vai izlasiet dokumentu "Norādījumi par Hilti litija jonu akumulatoru drošību un lietošanu".
Apraksts
Pārskats
- Lāzera stars (rotācijas plakne)
- Atsauces stars
- Mērķēšanas ierīce (iedobe un izcilnis), X ass
- Lāzera stara lodziņš
- Rokturis
- Akumulatora pieslēgvieta
- Ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš
- Darbības režīma indikācija (LED)
- Akumulatora atbloķēšanas taustiņš
- Akumulatora statusa indikācija
- Identifikācijas datu plāksnītes novietojums
- Pamatnes plāksne ar 5/8" vītni
Nosacījumiem atbilstīga lietošana
Aprakstītais izstrādājums ir rotējošais lāzers ar redzamu, rotējošu lāzera staru un par 90° nobīdītu atsauces staru. Rotējošo lāzeru var lietot vertikāli, horizontāli, kā arī slīpuma noteikšanai. Iekārta ir paredzēta horizontālu augstuma atzīmju, vertikālu un slīpu plakņu, kā arī taisnu leņķu noteikšanai, pārnešanai un pārbaudīšanai. Daži izmantošanas piemēri ir metra atzīmju un augstuma projekciju pārnešana, taisnu leņķu noteikšana sienām, vertikāla iestatīšana attiecībā pret atsauces punktiem vai slīpu plakņu ierīkošana.- Lietojiet kopā ar šo izstrādājumu tikai šajā tabulā norādītos sērijas B 22 Hilti Nuron litija jonu akumulatorus.
- Lietojiet šo akumulatoru uzlādēšanai tikai šajā tabulā norādīto sēriju Hilti lādētājus.
Piegādes komplektācija
Rotējošais lāzers, lāzera uztvērējs PRA 400, lāzera uztvērēja turētājs PRA 83, 2x AA baterijas (tikai noteiktās valstīs), lietošanas instrukcija, ražotāja sertifikāts, koferisCitus šim izstrādājumam izmantojamus sistēmas produktus meklējiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group
Bluetooth
Šis izstrādājums ir aprīkots ar Bluetooth.Bluetooth ir bezvadu datu pārraide, kas nodrošina komunikāciju starp diviem ar Bluetooth saderīgiem izstrādājumiem.
Vārdiskā preču zīme Bluetooth® un logotips ir reģistrētas preču zīmes, kas pieder Bluetooth SIG, Inc. , un Hilti izmanto šīs preču zīmes saskaņā ar licenci.
Ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņa funkcijas
Rotējošais lāzers tiek ieslēgts vai izslēgts, īsi nospiežot ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.Turklāt ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu var izmantot, lai aktivētu šādas funkcijas:
- Horizontālajā režīmā: kad rotējošais lāzers ir izslēgts, nospiediet un ≥10 sekundes turiet nospiestu ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu, lai aktivētu slīpuma funkciju. Lāzera uztvērējā tiek iedarbināta slīpuma digitālās iestatīšanas funkcija.
- Vertikālajā režīmā: pēc veiksmīgas nolīmeņošanās un atsauces punkta projicēšanas vēlreiz īsi nospiežot ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu, var iedarbināt rotācijas kustību.
Lai rotējošo lāzeru izslēgtu atsauces punkta projicēšanas laikā, ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš jānospiež divas reizes.
Lāzera uztvērējs / tālvadība
Hilti lāzera uztvērējs digitālas indikācijas veidā informē par attālumu starp raidīto lāzera staru (lāzera plakni) detekcijas laukumā un lāzera uztvērēja marķējuma iedobi. Lāzera stars ir uztverams arī lielākā attālumā. Lāzera uztvērējs PRA 400 kalpo arī kā rotējošā lāzera tālvadības pults.Izslēgšanas automātika
Notiek automātiska izslēgšanās, ja līmeņošanu nav iespējams veikt tādēļ, ka rotējošais lāzers:- ir novietots pārāk slīpi attiecībā pret horizontāli (izņemot slīpuma režīmu);
- ir konstatējis iekšēju, mehānisku problēmu;
- vibrācijas vai trieciena rezultātā izkustināts no nolīmeņota stāvokļa;
Izslēdziet un pēc tam vēlreiz ieslēdziet rotējošo lāzeru. Ja problēma joprojām saglabājas, vērsieties Hilti servisā.
Automātiska līmeņošana
Automātiskā nolīmeņošana ļauj iestatīt lāzera plakni uz lāzera uztvērēju, strādājot vienatnē.- horizontāli, kopā ar automātisko statīvu PRA 91 un lāzera uztvērēju PRA 400;
- X ass slīpums kopā ar lāzera uztvērēju PRA 400.
- Vertikāli, kopā ar lāzera uztvērēju PRA 400.
Kontroles funkcija
Lietojot kopā ar lāzera uztvērēju PRA 400, rotējošais lāzers pārbauda lāzera plaknes novietojumu. Ja novietojumam ir novirze, sistēma veic lāzera plaknes virziena korekciju, lai turētu to uztvērēja nulles punktā. Rotējošais lāzers koriģē visas kļūmes, kas radušās temperatūras svārstību, vēja vai citu faktoru ietekmē.Ja optiskā sasaiste starp lāzera staru un lāzera uztvērēju ir pārtraukta ilgāk nekā divas minūtes, sistēma ziņo par kļūmi.
Kontroles funkcija ir pieejama tikai vertikālajā režīmā.
Gaidīšanas režīms
Darba pārtraukumos vai citu darbību laikā iespējams izmantot rotējošā lāzera gaidīšanas režīmu. Šādā stāvoklī visi lāzera plaknes vai slīpuma iestatījumi tiek saglabāti. Gaidīšanas režīms palīdz ietaupīt enerģiju un paildzināt akumulatora kalpošanu.Gaidīšanas režīms tiek aktivēts / deaktivēts ar lāzera uztvērēju PRA 400.
Staru diapazonu izslēgšana
Atsevišķus lāzera stara diapazonus ir iespējams deaktivēt, lai:- pasargātu sevi un kolēģus no lāzera stara ietekmes;
- neietekmētu citus tuvumā veiktos mērījumus.
Satricinājuma brīdinājuma funkcija
Ja rotējošais lāzers darbības laikā tiek izkustināts no nolīmeņota stāvokļa, integrētā satricinājuma brīdinājuma funkcija pārslēdz izstrādājumu brīdinājuma režīmā. Satricinājuma brīdinājuma funkcija ir aktīva tikai no otrās minūtes pēc nolīmeņota stāvokļa sasniegšanas. Ja šo 2 minūšu laikā tiek mainīts kāds rotējošā lāzera iestatījums, līdz brīdim, kad sāks darboties satricinājuma brīdinājuma funkcija, atkal būs jāgaida divas minūtes.Kad rotējošais lāzers atrodas brīdinājuma režīmā:
- darbības režīma indikācija lēni mirgo oranžā krāsā;
- rotējošās galvas kustība apstājas un lāzera stars nodziest.
Aizsardzība pret traucējošiem gaismas avotiem
Režīms "Aizsardzība pret traucējošiem gaismas avotiem" samazina traucējošo ietekmi, ko rada mirgojoši gaismas avoti, piemēram, LED, ko izmanto galvas lampās un citā mākslīgajā apgaismojumā.Šis režīms efektīvi samazina problēmas, kuru cēlonis ir lāzera stara atstarošanās no stikla, metāla vai citām atstarojošām virsmām.
Traucējošie gaismas avoti un atstarojošies lāzera stari lielākoties tiek ignorēti, līdz minimumam samazinot lāzera uztvērēja detekcijas kļūdas. Tādējādi tiek nodrošināta konstanta darbība arī sarežģītos apstākļos.
Darbības režīma indikācija
Rotējošais lāzers ir aprīkots ar darbības režīma indikāciju, kas informē par dažādiem darbības režīmiem.Statuss |
Nozīme |
---|---|
Darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā. |
Rotējošais lāzers ir ieslēgts, nolīmeņojies un darbojas nevainojami. |
Darbības režīma indikācija lēni mirgo zaļā krāsā. |
Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. |
Darbības režīma indikācija 5 reizes ātri iemirgojas zaļā krāsā. |
Aktuālais iestatīšanas process (nolīmeņošanās, kontroles režīms, automātiskā izlīdzināšanās) ir sekmīgi pabeigts. |
Darbības režīma indikācija ar īsiem pārtraukumiem iedegas zaļā krāsā. |
Aktivēts slīpuma režīms. |
Darbības režīma indikācija ar pārtraukumiem lēni pulsē zaļā krāsā. |
Rotējošais lāzers atrodas gaidīšanas režīmā. |
Darbības režīma indikācija ar pārtraukumiem ātri pulsē zaļā krāsā. |
Ir ierosināts aktuālais iestatīšanas process (kontroles režīms, automātiskā izlīdzināšanās). |
Darbības režīma indikācija konstanti deg oranžā krāsā. |
Satricinājuma brīdinājuma funkcija ir deaktivēta. Rotējošais lāzers ir ieslēgts, nolīmeņojies un darbojas nevainojami. |
Darbības režīma indikācija lēni mirgo oranžā krāsā. |
Satricinājuma brīdinājuma funkcija ir deaktivēta. Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. |
Darbības režīma indikācija ātri mirgo oranžā krāsā. |
Rotējošajam lāzeram radusies kļūme. Pārbaudiet virsmu, uz kuras uzstādīts lāzers (piemēram, vai tā nav pakļauta vibrācijai, ir līdzena utt.) |
Darbības režīma indikācija mirgo sarkanā krāsā (3x gari, 3x īsi, 3x gari, pauze). |
Rotējošais lāzers ir bojāts. Vērsieties Hilti servisā. |
Darbības režīma indikācija 5x lēni iemirgojas zilā krāsā. |
Rotējošais lāzers un lāzera uztvērējs ir veiksmīgi sasaistīti pārī. |
Litija jonu akumulatora indikācija
Hilti litija jonu akumulatoru Nuron indikācija var informēt par akumulatora uzlādes līmeni, kļūmēm un stāvokli.Uzlādes līmeņa indikācija un kļūmes paziņojumi
Lai redzētu kādu no turpmāk aprakstītajām indikācijas veidiem, īsi nospiediet akumulatora atbloķēšanas taustiņu.Uzlādes līmeņa un varbūtējo traucējumu indikācija ir redzama arī pastāvīgi, kamēr izstrādājums ir ieslēgts.
Statuss |
Nozīme |
---|---|
Četras (4) LED konstanti deg zaļā krāsā |
Uzlādes līmenis: no 100 % līdz 71 % |
Trīs (3) LED konstanti deg zaļā krāsā |
Uzlādes līmenis: no 70 % līdz 51 % |
Divas (2) LED konstanti deg zaļā krāsā |
Uzlādes līmenis: no 50 % līdz 26 % |
(1) LED konstanti deg zaļā krāsā |
Uzlādes līmenis: no 25 % līdz 10 % |
Viena (1) LED lēni mirgo zaļā krāsā |
Uzlādes līmenis: < 10 % |
(1) LED ātri mirgo zaļā krāsā |
Litija jonu akumulators ir pilnībā izlādējies. Uzlādējiet akumulatoru. Ja LED pēc akumulatora uzlādes joprojām ātri mirgo, vērsieties Hilti servisā. |
(1) LED ātri mirgo dzeltenā krāsā |
Litija jonu akumulators vai tam pievienotais izstrādājums ir pārslogots, pārāk karsts vai pārāk auksts vai ir radusies cita kļūme. Nodrošiniet, lai izstrādājums vai akumulators būtu ieteicamajā darba temperatūrā, un lietojiet izstrādājumu tā, lai tas netiktu pārslogots. Ja indikācija nepazūd, vērsieties Hilti servisā. |
Viena (1) LED konstanti deg dzeltenā krāsā |
Litija jonu akumulators un ar to savienotais izstrādājums nav savā starpā saderīgi. Lūdzu, vērsieties Hilti servisā. |
(1) LED ātri mirgo sarkanā krāsā |
Litija jonu akumulators ir bloķēts un nav lietojams. Lūdzu, vērsieties Hilti servisā. |
Akumulatora stāvokļa indikācijas
Lai apskatītu akumulatora stāvokļa indikāciju, turiet atbloķēšanas taustiņu nospiestu ilgāk nekā trīs sekundes. Sistēma konstatē, ka potenciālu baterijas kļūmi, ko var izraisīt neatbilstīga apiešanās, piemēram, kritiens, saduršana, ārēja karstuma iedarbība utt.Statuss |
Nozīme |
---|---|
Visas LED deg kā skrejošā gaisma, pēc tam viena (1) LED konstanti deg zaļā krāsā. |
Akumulatoru var turpināt lietot. |
Visas LED deg kā skrejošā gaisma, pēc tam viena (1) LED konstanti deg dzeltenā krāsā. |
Akumulatora stāvokļa informācijas nolasīšanu neizdevās pabeigt. Atkārtojiet procesu vai vērsieties Hilti servisā. |
Visas LED deg kā skrejošā gaisma, pēc tam viena (1) LED konstanti deg sarkanā krāsā. |
Ja pievienoto izstrādājumu var turpināt lietot, atlikusī akumulatora kapacitāte ir mazāka nekā 50 %. Ja pievienoto izstrādājumu vairs nevar lietot, akumulators ir savu laiku nokalpojis un jānomaina pret citu. Lūdzu, vērsieties Hilti servisā. |
Tehniskie parametri
Izstrādājuma informācija
Izstrādājuma paaudze |
01 |
|
Nominālais spriegums |
21,6 V |
|
Nominālā strāva |
160 mA |
|
Uztveršanas attālums ar PRA 400 (Diametrs) |
300 m (984 ft — 3 in) |
|
Komunikācijas attālums ar lāzera uztvērēju PRA 400 (Diametrs) |
300 m (984 ft — 3 in) |
|
Precizitāte uz 10 m (standarta vides apstākļos atbilstīgi MIL‑STD‑810G) |
±0,5 mm (±0,02 in) |
|
Lāzera klase |
Redzams, 2. lāzera klase; EN/IEC 60825-1:2014 |
|
Viļņu garums (λ) |
510 nm … 530 nm |
|
Izejas jauda (P0) |
Rotējošais lāzera stars |
< 3,5 mW , ≥ 300 apgr./min |
Izejas jauda (P0) |
Atsauces lāzera stars |
< 1 mW |
Impulsa garums (tp) |
560 ns |
|
Impulsu frekvence (f) |
1 MHz |
|
Pašlīmeņošanās diapazons |
±5° |
|
Maksimālais slīpums (Pielaide 1,75 % / 1 grāds) |
X ass |
−15 % … 8,6 % |
Maksimālais lietošanas augstums virs atsauces augstuma |
2 000 m (6 561 ft — 8 in) |
|
Maksimālais relatīvais gaisa mitrums |
80 % |
|
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−20 ℃ … 50 ℃ (−4 ℉ … 122 ℉) |
|
Uzglabāšanas temperatūra |
−25 ℃ … 63 ℃ (−13 ℉ … 145 ℉) |
|
Svars |
2,60 kg |
|
Statīva vītne |
5/8 in |
|
Kritiena testa augstums (standarta vides apstākļos atbilstīgi MIL‑STD‑810G) |
1,5 m (4 ft — 11,1 in) |
|
Aizsardzības līmenis saskaņā ar IEC 60529 |
IP66 |
|
Piesārņošanās pakāpe atbilstīgi IEC 61010-1 |
2 |
|
Atsauces stars |
Nepārtraukts stars taisnā leņķi pret rotācijas plakni |
|
Maksimālā starojuma raidīšanas jauda |
10 dBm |
|
Frekvence |
2 400 MHz … 2 483,5 MHz |
Akumulators
Akumulatora darba spriegums |
21,6 V |
Akumulatora svars |
Skat. nodaļu "Paredzētajam mērķim atbilstošs lietojums" |
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−17 ℃ … 60 ℃ (1 ℉ … 140 ℉) |
Uzglabāšanas temperatūra |
−20 ℃ … 40 ℃ (−4 ℉ … 104 ℉) |
Akumulatora temperatūra uzlādes sākumā |
−10 ℃ … 45 ℃ (14 ℉ … 113 ℉) |
Sagatavošanās darbam
Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.Akumulatora uzlādēšana
- Pirms uzlādes sākšanas izlasiet lādētāja lietošanas instrukciju.
- Raugieties, lai akumulatora un lādētāja kontaktu virsmas ir tīras un sausas.
- Veiciet akumulatora uzlādi atbilstīgā lādētājā.
Akumulatora ievietošana
- Pirms pirmās lietošanas pilnībā uzlādējiet akumulatoru.
- Iebīdiet akumulatoru izstrādājumā, līdz tas dzirdami nofiksējas.
- Pārbaudiet, vai akumulators ir droši nofiksēts.
Akumulatora izņemšana
- Nospiediet akumulatora atbloķēšanas taustiņu.
- Izvelciet akumulatoru no iekārtas.
Rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja sasaiste pārī
- Vienlaikus nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu un turiet to nospiestu 3 sekundes.
- No lāzera uztvērēja atskan akustiskais signāls.
- Mirgo rotējošā lāzera darbības režīma indikācija.
- Lāzera uztvērēja displejā ir redzams simbols
- Abi izstrādājumi izslēdzas.
- No lāzera uztvērēja atskan akustiskais signāls.
Nodrošinājums pret kritienu
Šī izstrādājuma aizsardzībai pret kritieniem lietojiet tikai Hilti instrumentu drošības virvi #2261971.- Nostipriniet instrumentu drošības virvi ar cilpu pie izstrādājuma, kā parādīts attēlā. Pārbaudiet, vai fiksācija ir droša.
- Nostipriniet karabīnes āķi pie nesošās konstrukcijas. Pārbaudiet, vai karabīnes āķis ir droši nofiksēts.
Lietošana
Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.Rotējošā lāzera un akumulatora pareiza lietošana
- Darbs horizontālajā režīmā / slīpuma režīmā.
- Darbs vertikālajā režīmā un novietošana glabāšanā vai transportēšana sasvērtā stāvoklī.
- Darbam vertikālajā režīmā rotējošais lāzers jānovieto tā, lai ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš būtu pavērsts uz augšu.
- Transportēšanas laikā vai lietošanas pārtraukumos vienmēr novietojiet rotējošo lāzeru tā, lai akumulatora nodalījums vai akumulators nebūtu pavērsti uz augšu un tajos nevarētu iekļūt mitrums.
- Darbam vertikālajā režīmā rotējošais lāzers jānovieto tā, lai ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš būtu pavērsts uz augšu.
Rotējošā lāzera ieslēgšana / izslēgšana un darbs horizontālajā režīmā
- Novietojiet rotējošo lāzeru uz gludas un stabilas virsmas, kas nav pakļauta vibrācijai un satricinājumiem, vai piemontējiet to pie piemērota turētāja.
- Var izmantot pie sienas stiprināmu turētāju vai statīvu. Uzstādīšanas virsmas slīpums nedrīkst pārsniegt ± 5°.
- Var izmantot pie sienas stiprināmu turētāju vai statīvu. Uzstādīšanas virsmas slīpums nedrīkst pārsniegt ± 5°.
- Nospiediet taustiņu .
- Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. Darbības režīma indikācija lēni mirgo zaļā krāsā.
- Līdzko ir veikta nolīmeņošanās, ieslēdzas un sāk rotēt lāzera stars. Darbības režīma indikācija vispirms 5 reizes ātri iemirgojas zaļā krāsā un pēc tam konstanti deg zaļā krāsā.
- Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. Darbības režīma indikācija lēni mirgo zaļā krāsā.
- Lai izslēgtu rotējošo lāzeru, nospiediet taustiņu vēlreiz.
Automātiska horizontālā līmeņošana ar statīvu PRA 91
- Nospiediet rotējošā lāzera, lāzera uztvērēja un automātiskā statīva taustiņu .
- Lāzera uztvērēja displejā tiek parādīts, ka ir veiksmīgi izveidots savienojums gan ar lāzeru, gan ar automātisko statīvu.
- Ja savienojumu nevar izveidot, simbols attiecīgā izstrādājuma displejā informē, ka savienojuma nav.
- Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. Līdzko ir veikta nolīmeņošanās, ieslēdzas un sāk rotēt lāzera stars.
- Lāzera uztvērēja displejā tiek parādīts, ka ir veiksmīgi izveidots savienojums gan ar lāzeru, gan ar automātisko statīvu.
- Turiet lāzera uztvērēja marķējuma iedobi iestatāmā mērķa augstumā. Šajā laikā turiet lāzera uztvērēju mierīgi un nofiksējiet to.
- Lai sāktu automātisko nolīmeņošanu, divreiz noklikšķiniet lāzera uztvērēja taustiņu .
- Automātiskais statīvs pārvietojas uz augšu un uz leju, līdz ir sasniegta nepieciešamā pozīcija, kurā lāzera plakne sakrīt ar lāzera uztvērēja marķējuma iedobi. Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Kad ir sasniegta šī pozīcija, rotējošais lāzers nolīmeņojas. Par sekmīgu šī procesa pabeigšanu informē nepārtraukts, 5 sekundes ilgs akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja. Displejā īsu brīdi ir redzams simbols .
- Ja automātiskā līmeņošana nav noritējusi veiksmīgi, no lāzera uztvērēja atskan īsi akustiskie signāli un uz neilgu brīdi parādās simbols .
- Automātiskais statīvs pārvietojas uz augšu un uz leju, līdz ir sasniegta nepieciešamā pozīcija, kurā lāzera plakne sakrīt ar lāzera uztvērēja marķējuma iedobi. Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Pārbaudiet augstuma iestatījumu lāzera uztvērēja displejā.
- Kad automātiskā nolīmeņošanās ir pabeigta, jūs varat izņemt lāzera uztvērēju no mērķa plaknes un, piemēram, atzīmēt papildu punktus lāzera plaknes iekšienē.
Slīpuma digitālā iestatīšana
- Novietojiet rotējošo lāzeru uz slīpās plaknes augšējās vai apakšējās malas, punktā (A) .
- Ar mērķēšanas ierīces (iedobes un izciļņa) palīdzību pavērsiet rotējošo lāzeru X ass virzienā pret punktu (B) slīpās plaknes otrā malā.
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Lāzera uztvērēja izvēlnē "Slīpuma režīms" izvēlieties funkciju "Slīpuma iestatīšana" .
- Nospiediet taustiņu .
- Ievadiet slīpuma leņķa vērtību, izmantojot funkciju taustiņus pa labi vai pa kreisi.
- Lai iestatītu negatīvu vērtību, nospiediet un/vai turiet nospiestu funkciju taustiņu pa kreisi, līdz vērtība samazinās zem 0.
- Rotējošais lāzers uzreiz pielāgo lāzera plaknes slīpumu iestatītajai vērtībai, līdzko jūs atlaižat funkciju taustiņu. Līdzko iestatītā vērtība ir sasniegta, displejā parādās .
- Lai iestatītu negatīvu vērtību, nospiediet un/vai turiet nospiestu funkciju taustiņu pa kreisi, līdz vērtība samazinās zem 0.
- Tagad jūs varat, piemēram, piestiprināt lāzera uztvērēju pie mērlatas un punktā (A) izvēlēties augstuma iestatījuma vērtību 0. Pēc tam jūs varat veikt papildu punktu mērījumus visā slīpajā plaknē.
Slīpuma digitālā iestatīšana ar lielu precizitāti (e-targeting).
Elektroniskā iestatīšana uzlabo rotējošā lāzera manuālo iestatīšanu. Elektroniskā metode ir precīzāka.- Novietojiet rotējošo lāzeru uz slīpās plaknes augšējās vai apakšējās malas, punktā (A) .
- Ar mērķēšanas ierīces (iedobes un izciļņa) palīdzību pavērsiet rotējošo lāzeru X ass virzienā pret punktu (B) slīpās plaknes otrā malā.
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Lāzera uztvērēja izvēlnē "Slīpums" izvēlieties funkciju "Liela precizitāte" .
- Precīzi un nekustīgi turiet lāzera uztvērēju lāzera plaknē pie punkta (B) . Lāzera staram jāskar detekcijas lodziņš.
- Rotējošais lāzers pavērš lāzera plaknes X asi tā, lai tā precīzi atbilstu lāzera uztvērēja pozīcijai. Līdzko iestatīšana ir pabeigta, displejā parādās .
- Rotējošais lāzers pavērš lāzera plaknes X asi tā, lai tā precīzi atbilstu lāzera uztvērēja pozīcijai. Līdzko iestatīšana ir pabeigta, displejā parādās .
- Izņemiet lāzera uztvērēju no lāzera plaknes un ievadiet X ass slīpuma vērtību funkciju taustiņiem pa labi vai pa kreisi.
- Lai iestatītu negatīvu vērtību, nospiediet un/vai turiet nospiestu funkciju taustiņu pa kreisi, līdz vērtība samazinās zem 0.
- Rotējošais lāzers uzreiz pielāgo lāzera plaknes slīpumu iestatītajai vērtībai, līdzko jūs atlaižat funkciju taustiņu. Līdzko iestatītā vērtība ir sasniegta, displejā parādās .
- Lai iestatītu negatīvu vērtību, nospiediet un/vai turiet nospiestu funkciju taustiņu pa kreisi, līdz vērtība samazinās zem 0.
- Tagad jūs varat, piemēram, piestiprināt lāzera uztvērēju pie mērlatas un punktā (A) izvēlēties augstuma iestatījuma vērtību 0. Pēc tam jūs varat veikt papildu punktu mērījumus visā slīpajā plaknē.
Slīpuma iestatīšana ar slīpuma adapteru PRA 79
- Uzmontējiet rotējošo lāzeru uz slīpuma adaptera PRA 79 tā, lai rotējošais lāzers vadības paneļa pusē būtu pacelts. Ievērojiet slīpuma adaptera lietošanas instrukciju.
- Novietojiet rotējošo lāzeru uz slīpās plaknes augšējās vai apakšējās malas.
- Iestatiet slīpuma adaptera leņķi 0°.
- Nospiediet rotējošā lāzera taustiņu .
- Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. Līdzko ir veikta nolīmeņošanās, ieslēdzas un sāk rotēt lāzera stars.
- Rotējošais lāzers veic nolīmeņošanos. Līdzko ir veikta nolīmeņošanās, ieslēdzas un sāk rotēt lāzera stars.
- Lāzera uztvērēja iestatījumu izvēlnes otrajā lapā izvēlieties slīpuma režīma funkciju .
- Automātiskā nolīmeņošanās tiek atcelta. Lāzera uztvērēja displejā redzams .
- Automātiskā nolīmeņošanās tiek atcelta. Lāzera uztvērēja displejā redzams .
- Uz slīpuma adaptera PRA 79 iestatiet nepieciešamo slīpuma leņķi.
Esošā slīpuma pārbaude (slīpuma automātiskā iestatīšana)
- Novietojiet rotējošo lāzeru uz slīpās plaknes augšējās vai apakšējās malas, punktā (A) .
- Ar mērķēšanas ierīces (iedobes un izciļņa) palīdzību pavērsiet rotējošo lāzeru X ass virzienā pret punktu (B) slīpās plaknes otrā malā.
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Līdzko ir sasniegts nolīmeņots stāvoklis, lāzera stars ieslēdzas un sāk rotēt un darbības režīma indikācija konstanti deg zaļā krāsā.
- Izvēlnē "Slīpums" izvēlieties funkciju "Slīpuma pārbaude" .
- Novietojiet lāzera uztvērēju precīzi punktā (A) un iestatiet tā augstumu, līdz displejā parādās vērtība "0".
- Nospiediet taustiņu .
- Pēc tam novietojiet lāzera uztvērēju precīzi punktā (B) , nemainot augstumu pie mērlatas.
- Nospiediet taustiņu .
- Rotējošais lāzers automātiski sasver lāzera plakni uz X ass, līdz ir sasniegta lāzera uztvērēja marķējuma iedobe. Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Kad ir sasniegta atbilstīgā pozīcija, rotējošais lāzers nolīmeņojas uz Y ass. Par sekmīgu šī procesa pabeigšanu informē nepārtraukts, 5 sekundes ilgs akustiskais signāls. Īsu brīdi ir redzams simbols .
- Pēc tam tiek parādīts slīpums izvēlētajās mērvienībās.
- Ja automātiskā līmeņošana nav noritējusi veiksmīgi, atskan īsi akustiskie signāli un uz neilgu brīdi parādās simbols .
- Rotējošais lāzers automātiski sasver lāzera plakni uz X ass, līdz ir sasniegta lāzera uztvērēja marķējuma iedobe. Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Ja nepieciešams, jūs varat mainīt parādīto vērtību ar funkciju taustiņiem pa labi un pa kreisi. Kad rotējošais lāzers ir nolīmeņojies, jūs varat izņemt lāzera uztvērēju no mērķa plaknes un, piemēram, atzīmēt papildu punktus lāzera plaknes iekšienē.
Manuāla vertikālā līmeņošana
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Iestatiet rotējošo lāzeru tā, lai projicētais lāzera stars būtu precīzi pavērsts uz atsauces punktu (A). Atsauces punkts nav perpendikula sākumpunkts!
- Īsi nospiediet rotējošā lāzera taustiņu vai īsi nospiediet vienu no abiem lāzera uztvērēja funkciju taustiņiem pa labi vai pa kreisi.
- Rotējošais lāzers sāk rotācijas kustību.
- Rotējošais lāzers sāk rotācijas kustību.
- Lai pārvietotu lāzera plakni pa labi vai pa kreisi, nospiediet lāzera uztvērēja funkciju taustiņu pa labi vai pa kreisi.
- Rotējošais lāzers pārvieto lāzera plakni nepieciešamajā virzienā.
- Rotējošais lāzers pārvieto lāzera plakni nepieciešamajā virzienā.
Automātiska vertikālā iestatīšana
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Iestatiet rotējošo lāzeru tā, lai projicētais lāzera stars būtu precīzi pavērsts uz atsauces punktu (A) . Atsauces punkts nav perpendikula sākumpunkts!
- Turiet lāzera uztvērēja marķējuma iedobi pie iestatāmās mērķa plaknes, punkta (B) . Lāzera uztvērējs jātur nekustīgi vai jānofiksē.
- Sāciet automātisko iestatīšanu, divreiz noklikšķinot lāzera uztvērēja taustiņu , vai izvēlnē "Vertikālais režīms" izvēlieties funkciju "Automātiskā iestatīšana" .
- Lāzera plakne sasveras pa labi un/vai pa kreisi, līdz ir sasniegts punkts (B) . Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Kad ir sasniegts punkts (B) , uz īsu brīdi parādās simbols .
- Ja automātiskā līmeņošana nav noritējusi veiksmīgi, atskan īsi akustiskie signāli un uz neilgu brīdi parādās simbols .
- Lāzera plakne sasveras pa labi un/vai pa kreisi, līdz ir sasniegts punkts (B) . Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Kad rotējošais lāzers ir sekmīgi sasniedzis pozīciju, jūs varat izņemt lāzera uztvērēju no mērķa plaknes un, piemēram, atzīmēt papildu punktus lāzera plaknes iekšienē.
Automātiska vertikālā novietojuma iestatīšana
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Rotējošais lāzers nolīmeņojas un projicē vertikālu staru uz leju.
- Iestatiet rotējošo lāzeru tā, lai projicētais lāzera stars būtu precīzi pavērsts uz atsauces punktu (A) . Atsauces punkts nav perpendikula sākumpunkts!
- Turiet lāzera uztvērēja marķējuma iedobi pie iestatāmās mērķa plaknes, punkta (B) . Lāzera uztvērējs jātur nekustīgi vai jānofiksē.
- izvēlnē "Vertikālais režīms" izvēlieties funkciju "Automātiskā iestatīšana ar kontroles funkciju" .
- Lāzera plakne sasveras pa labi un/vai pa kreisi, līdz ir sasniegts punkts (B) . Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Kad ir sasniegts punkts (B) , uz īsu brīdi parādās simbols .
- Rotējošais lāzers pārslēdzas uz kontroles funkciju. Nelielas nobīdes, ko izraisa ārēja iedarbība, tiek izlīdzinātas automātiski, un lāzera stars tiek turēt lāzera uztvērēja marķējuma iedobes augstumā.
- Ja automātiskā līmeņošana nav noritējusi veiksmīgi, atskan īsi akustiskie signāli un uz neilgu brīdi parādās simbols .
- Lāzera plakne sasveras pa labi un/vai pa kreisi, līdz ir sasniegts punkts (B) . Par to informē atkārtots akustiskais signāls, kas atskan no lāzera uztvērēja.
- Neizņemiet lāzera uztvērēju no mērķa plaknes, kamēr ir aktivēts kontroles režīms.
- Tagad jūs varat manuāli vai ar otra lāzera uztvērēja palīdzību, piemēram, iestatīt elementus attiecībā pret lāzera plakni vai atzīmēt punktus lāzera plaknes iekšienē.
Manuālā skenēšanas līnijas funkcija
- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Novietojiet lāzera plakni vajadzīgajā pozīcijā / augstumā. Skenēšanas līnijas funkcija ir pieejama gan vertikālajā un horizontālajā, gan slīpuma režīmā.
- Lāzera uztvērēja iestatījumu izvēlnē izvēlieties skenēšanas līnijas apakšizvēlni .
- Ar skenēšanas līniju saistītas izvēlnes pozīcijas ir atrodamas arī horizontālā vai vertikālā režīma izvēlnē.
- Ar skenēšanas līniju saistītas izvēlnes pozīcijas ir atrodamas arī horizontālā vai vertikālā režīma izvēlnē.
- Skenēšanas līnijas platuma pozīcijā var aktivēt skenēšanas līniju, iestatīt tās platumu vai atgriezties pie pilnas rotācijas (punkts, šaura, vidēja, plata, rotācija).
- Skenēšanas līnijas novietojuma pozīcijā var pārvietot skenēšanas līniju, izmantojot funkciju taustiņus pa labi un pa kreisi. Šajā gadījumā lāzera uztvērējam nav jāatrodas lāzera stara zonā.
Automātiskā skenēšanas līnijas funkcija
Izmantojot automātisko skenēšanas līnijas funkciju, var ātri un vienkārši iestatīt skenēšanas līniju uz lāzera uztvērēja pozīciju.- Nospiediet rotējošā lāzera un lāzera uztvērēja taustiņu .
- Novietojiet lāzera plakni vajadzīgajā pozīcijā / augstumā. Skenēšanas līnijas funkcija ir pieejama gan vertikālajā un horizontālajā, gan slīpuma režīmā.
- Lai iedarbinātu automātisko skenēšanas līnijas funkciju, divreiz noklikšķiniet lāzera uztvērēja taustiņu .
- Iedarbiniet automātisko skenēšanas līnijas funkciju .
- Novietojiet lāzera uztvērēju vajadzīgajā pozīcijā. Rotējošais lāzers automātiski koncentrē staru uz saīsinātas līnijas lāzera uztvērēja zonā.
- Lai mainītu skenēšanas līnijas platumu un/vai pozīciju, rīkojieties, kā aprakstīts nodaļā "Manuālā skenēšanas līnijas funkcija".
Lāzera uztvērējs PRA 400
Lāzera uztvērēja vadība
- Nospiediet lāzera uztvērēja taustiņu .
- Lāzera uztvērēja PRA 400 displejā ir redzams rotējošā lāzera un statīva attēlojums gaiši pelēkā krāsā. Līdzko ir izveidots savienojums ar rotējošo lāzeru un/vai statīvu, attiecīgā izstrādājuma attēlojums kļūst melns.
- Lāzera uztvērējam ir divi funkciju taustiņi, kas atkarībā no displejā redzamās indikācijas ļauj veikt dažādas vadības darbības (uz augšu/uz leju, pa labi/pa kreisi, pluss/mīnuss). Aktuālā iespējamā funkciju taustiņu piesaiste tiek parādīta ekrāna apakšējā malā.
- Ar funkciju taustiņiem Izvēlieties lāzera uztvērēja displejā nepieciešamo simbolu un nospiediet taustiņu , lai apstiprinātu izvēli.
- Aktuāli izvēlētais simbols ir redzams uz melna fona.
- Lai atgrieztos pie iepriekšējās indikācijas, nospiediet taustiņu .
Lāzera stara uztveršana ar lāzera uztvērēju
- Turiet lāzera uztvērēju ar detekcijas lodziņu tieši rotējošā lāzera stara plaknē.
- Par lāzera stara uztveršanu informē optisks un akustisks signāls.
- Lāzera uztvērējs parāda attālumu starp lāzera plakni un marķējuma iedobi.
- Atkarībā no lietojuma situācijas pārvietojiet lāzera uztvērēju vai rotējošo lāzeru uz augšu vai uz leju, līdz rotācijas plakne sakrīt ar marķējuma iedobi. Lāzera uztvērējs parāda vērtību "0".
- Par lāzera stara uztveršanu informē optisks un akustisks signāls.
- Novietojuma izlīdzināšanas laikā turiet lāzera uztvērēju mierīgi vai nofiksējiet to. Nodrošiniet netraucētu redzamību starp lāzera uztvērēju un rotējošo lāzeru.
Izvēlnes opcijas
Lai piekļūtu galvenajai izvēlnei, nospiediet taustiņu .Galvenā izvēlne
Horizontālais režīms |
|
Slīpuma režīms |
|
Vertikālais režīms |
|
Vispārīgie iestatījumi |
|
|
Gaidīšanas režīma ieslēgšana / gaidīšanas režīma izslēgšana |
Lāzera uztvērēja signāla skaļuma iestatīšana (izslēgts, līmenis 1./2./3. līmenis) |
Automātiskā skenēšanas līnijas funkcija |
|
Skenēšanas līnijas funkcijas aktivēšana / deaktivēšana un skenēšanas līnijas platuma iestatīšana (punkts, 3 platuma iestatījumi, rotācija) |
|
Skenēšanas līnijas pārvietošana (pa labi / pa kreisi ar funkciju taustiņiem) |
|
Kvadrātkods → automātiska augstuma izlīdzināšana ar statīvu PRA 91. |
Slīpuma iestatīšana |
|
Slīpumu pārbaude |
|
Saglabāto slīpuma iestatījumu (izlases) izguve vai mainīšana |
|
Slīpuma iestatīšana ar lielu precizitāti |
|
Kvadrātkods → saite uz visu slīpuma funkciju pārskatu |
Automātiska vertikālā iestatīšana |
|
Automātiska vertikālā novietojuma iestatīšana |
|
Automātiskā skenēšanas līnijas funkcija |
|
Skenēšanas līnijas funkcijas aktivēšana / deaktivēšana un skenēšanas līnijas platuma iestatīšana (punkts, 3 platuma iestatījumi, rotācija) |
|
Skenēšanas līnijas pārvietošana (pa labi / pa kreisi ar funkciju taustiņiem) |
|
Kvadrātkods → saite uz visu vertikālā režīma funkciju pārskatu |
Precizitāte (5 pakāpes) Izvēlieties pakāpes atkarībā no prasībām vai atstatuma starp rotējošo lāzeru un lāzera uztvērēju. |
|
Rotācijas ātrums (3 pakāpes) |
|
Režīma "aizsardzība pret traucējošiem gaismas avotiem" aktivēšana / deaktivēšana |
|
Satricinājuma brīdinājums (izslēgts, 1./2./3. pakāpe) |
|
Servisa indikācija |
|
papildu iestatījumi |
Izvēlieties pakāpi atkarībā varbūtējā satricinājuma vietā, kur uzstādīts rotējošais lāzers.
1. pakāpe, liels jutīgums pret satricinājumiem / vibrāciju |
|
2. pakāpe, vidējs jutīgums pret satricinājumiem / vibrāciju |
|
3. pakāpe, mazs jutīgums pret satricinājumiem / vibrāciju |
|
Šoka brīdinājums deaktivēts |
Automātiskās nolīmeņošanās deaktivēšana (manuālai slīpuma regulēšanai) |
|
Akustisko signālu secības maiņa |
|
Rotējošā lāzera / lāzera uztvērēja programmaparatūras versija |
|
Kvadrātkodu aktivēšana / deaktivēšana |
|
Skenēšanas līnijas funkcija |
|
Izvēlieties attāluma starp lāzera plakni un vidus atzīmi mērvienību un slīpuma mērvienību.
|
Apkope un uzturēšana
Izstrādājuma kopšana- Uzmanīgi notīriet pielipušos netīrumus.
- Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Izstrādājuma kontaktu tīrīšanai lietojiet tīru un sausu drāniņu.
- Nopūtiet putekļus no lāzera stara lodziņa.
- Nepieskarieties lāzera stara lodziņam ar pirkstiem.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru ar nosprostotām ventilācijas atverēm. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Nepakļaujiet akumulatoru nevajadzīgai putekļu vai netīrumu ietekmei. Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatoru spēcīgam mitrumam (piemēram, nemērciet to ūdenī un neatstājiet lietū).
Ja akumulators ir samircis, rīkojieties ar to tāpat, kā jūs rīkotos ar bojātu akumulatoru. Ievietojiet to izolētā nedegoša materiāla tvertnē un vērsieties Hilti servisā. - Raugieties, lai akumulators nebūtu savārtīts ar nepiederīgu eļļu un smērvielām. Raugieties, lai uz akumulatora nevajadzīgi neuzkrātos putekļi un netīrumi. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu birstīti vai tīru un sausu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
Nepieskarieties akumulatora kontaktiem un neattīriet kontaktus no rūpnīcā uzklātās smērvielas. - Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Regulāri pārbaudiet visas redzamās daļas, lai pārliecinātos, ka tās nav bojātas un funkcionē nevainojami.
- Nelietojiet izstrādājumu, ja tam ir radušies bojājumi un/vai funkciju traucējumi. Nekavējoties nododiet izstrādājumu Hilti servisā remonta veikšanai.
- Pēc apkopes un remonta darbiem piemontējiet vietā visas aizsargierīces un pārbaudiet, vai tās darbojas nevainojami.
Mērījumu precizitātes pārbaude
Lai nodrošinātu tehnisko specifikāciju ievērošanu, iekārta regulāri jāpārbauda (vismaz pirms katra lielāka / nozīmīgāka mērījuma).Ja iekārta ir kritusi no lielāka augstuma, jāpārbauda tās funkcijas. Var uzskatīt, ka iekārta darbojas nevainojami, ja ir izpildīti šādi nosacījumi:
- nav pārsniegts tehniskajā specifikācijā norādītais kritiena augstums;
- arī pirms kritiena iekārta ir darbojusies nevainojami.
- kritiena rezultātā iekārtai nav radušies mehāniski bojājumi (piemēram, pentaprizmas salūšana).
- Iekārta darbības laikā ģenerē rotējošu lāzera staru.
Horizontālās galvenās ass un perpendikulārās ass pārbaude
- Uzstādiet statīvu apm. 20 m (66 pēdu) atstatumā no sienas un izlīdziniet statīva galvas horizontālo novietojumu ar līmeņrāža palīdzību.
- Piemontējiet rotējošo lāzeru pie statīva un iestatiet rotējošo lāzeru uz sienu, izmantojot mērķa iedobi.
- Attēls a. Ar lāzera uztvērēja palīdzību nosakiet punktu (1) un atzīmējiet šo punktu uz sienas.
- Pagrieziet rotējošo lāzeru ap centrālo asi pulksteņrādītāja kustības virzienā par 90º. Tā rezultātā nedrīkst mainīties rotējošā lāzera augstums.
- Attēls b. Ar lāzera uztvērēja palīdzību nosakiet otru punktu (2) un atzīmējiet šo punktu uz sienas.
- Attēli c un d. Atkārtojiet abas iepriekšējās darbības vēl divas reizes. Ar lāzera uztvērēja palīdzību nosakiet punktus (3) un (4) un atzīmējiet šos punktus uz sienas.
Vertikālās ass pārbaude
- Vertikāli uzstādiet rotējošo lāzeru uz maksimāli līdzenas virsmas apm. 1 līdz 10 m atstatumā no sienas.
- Iestatiet rokturus paralēli sienu.
- Ieslēdziet rotējošo lāzeru un atzīmējiet uz grīdas atsauces punktu (R) .
- Ar lāzera uztvērēja palīdzību atzīmējiet punktu (A) sienas apakšējā malā.
- Ar lāzera uztvērēja palīdzību apm. 10 m (33 pēdu) augstumā atzīmējiet punktu (B) .
- Pagrieziet rotējošo lāzeru par 180°, iestatiet to uz atsauces punktu (R) un uz grīdas un uz atzīmēto apakšējo punktu (A) uz sienas. Šajā nolūkā jūs varat izmantot automātisko līmeņošanu.
- Ar lāzera uztvērēja palīdzību apm. 10 m (33 pēdu) augstumā atzīmējiet punktu (C) .
- Ja iestatīšana ir veikta pietiekami precīzi, horizontālajam atstatumam starp abiem atzīmētajiem punktiem (B) un (C) jābūt <2 mm (pie atstatuma 10 m) vai attiecīgi <0,08" (pie atstatuma 33 pēdas). Ja nobīde ir lielāka, nosūtiet rotējošo lāzeru Hilti servisam, lai veiktu kalibrēšanu.
- Ja iestatīšana ir veikta pietiekami precīzi, horizontālajam atstatumam starp abiem atzīmētajiem punktiem (B) un (C) jābūt <2 mm (pie atstatuma 10 m) vai attiecīgi <0,08" (pie atstatuma 33 pēdas). Ja nobīde ir lielāka, nosūtiet rotējošo lāzeru Hilti servisam, lai veiktu kalibrēšanu.
Hilti mērierīču serviss
Hilti mērierīču servisā tiks veikta pārbaude un noviržu gadījumā atjaunota un vēlreiz pārbaudīta mērierīces specifikācijas atbilstība. Specifikācijas atbilstība pārbaudes veikšanas brīdī tiks apstiprināta ar servisa sertifikātu. Ieteicams:- Atbilstīgs pārbaužu intervāls jāizvēlas atkarībā no lietošanas intensitātes.
- Ja iekārta ir bijusi pakļauta ārkārtējai slodzei, pirms svarīgu darbu veikšanas vai vismaz vienreiz gadā nododiet to Hilti mērierīču servisā pārbaudes veikšanai.
Transportēšana un uzglabāšana
Ar akumulatoru darbināmu iekārtu un akumulatoru transportēšana- Izņemiet akumulatoru / akumulatorus.
- Nekādā gadījumā netransportējiet akumulatorus nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzē. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas transportēšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus vēsā un sausā vietā. Ievērojiet temperatūras robežvērtības, kas norādītas sadaļā Tehniskie parametri.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Nekad neglabājiet akumulatorus saulē, uz siltuma avotiem vai aiz stikla.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni un nepiederošas personas.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas uzglabāšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
Traucējumu novēršana
Traucējumu gadījumā ņemiet vērā akumulatora statusa indikāciju. Skat. nodaļu Litija jonu akumulatora indikācija .Ja izstrādājuma darbībā radušies traucējumi, kas nav uzskaitīti šajā tabulā vai ko jums neizdodas novērst saviem spēkiem, lūdzu, meklējiet palīdzību mūsu Hilti servisā.
Traucējums |
Iespējamais iemesls |
Risinājums |
---|---|---|
Akumulatora LED indikācijas nav. |
Akumulators ir bojāts. |
|
Akumulators nenofiksējas ar sadzirdamu klikšķi. |
Netīrs akumulatora fiksācijas izcilnis. |
|
Izstrādājums vai akumulators spēcīgi sakarst. |
Elektrisks defekts. |
|
Lāzera uztvērēja baterija ir vāja |
Lāzera uztvērēja baterija ir tukša. |
|
Tukša baterija lāzera uztvērējā |
Lāzera uztvērēja baterija ir tukša. |
|
Zems rotējošā lāzera akumulatora uzlādes līmenis |
Zems rotējošā lāzera akumulatora uzlādes līmenis |
|
Rotējošā lāzera akumulators pilnībā izlādējies |
Rotējošā lāzera akumulators ir pilnībā izlādējies. |
|
Zems statīva akumulatora uzlādes līmenis |
Zems statīva akumulatora uzlādes līmenis |
|
Statīva akumulators pilnībā izlādējies |
Statīva akumulators ir pilnībā izlādējies. |
|
Lāzera stars nav atpazīts |
Lāzera stars atrodas ārpus detekcijas laukuma. |
|
Lāzera uztvērējs atrodas ārpus iespējamās lāzera plaknes |
Lāzera uztvērējs atrodas pārāk tālu ārpus iespējamās lāzera plaknes pozīcijas, tāpēc izvēlēto funkciju nav iespējams izpildīt. |
|
Kontroles režīma brīdinājums |
Kontroles funkcijas darbība nav iespējama vai ir pārtraukta. |
|
Sasvēršana / līmeņošana nav iespējama |
Lāzera uztvērējs atrodas ārpus iespējamā automātiskās nolīmeņošanās diapazona. |
|
Lāzers ir novietots pārāk slīpi, līmeņošana nav iespējama. |
|
|
|
||
Iedarbojies satricinājuma brīdinājums |
Rotējošais lāzers ir pakļauts pārāk spēcīgai vibrācijai. |
|
Aktivēts gaidīšanas režīms |
Aktivēts gaidīšanas režīms. |
|
Nav savienojuma ar rotējošo lāzeru |
Nav savienojuma ar rotējošo lāzeru: |
|
|
||
Nav savienojuma ar automātisko statīvu |
Nav savienojuma ar automātisko statīvu |
|
|
||
Neizdevās sasaistīt pārī ar rotējošu lāzeru |
Sasaiste pārī ar rotējošo lāzeru neizdevās. |
|
Neizdevās sasaistīt pārī ar automātisko statīvu |
Sasaiste pārī ar statīvu neizdevās. |
|
Nepieciešama pārstartēšana |
Rotējošais lāzers jāpārstartē. |
|
Temperatūra |
Rotējošajam lāzeram radusies kļūme. |
|
Rotējošais lāzers ir bojāts |
Rotējošais lāzers ir bojāts. |
|
Lāzera uztvērēja aparatūras kļūme |
Lāzera uztvērējam ir aparatūras kļūme. |
|
Nokalpojušo iekārtu utilizācija
Hilti izstrādājumu izgatavošanā tiek izmantoti galvenokārt otrreiz pārstrādājami materiāli. Priekšnosacījums otrreizējai pārstrādei ir atbilstoša materiālu šķirošana. Daudzās valstīs Hilti pieņem nolietotās iekārtas otrreizējai pārstrādei. Lai saņemtu vairāk informācijas, vērsieties Hilti servisā vai pie sava pārdošanas konsultanta.Ražotāja garantija
- Ar jautājumiem par garantijas nosacījumiem, lūdzu, vērsieties pie vietējā Hilti partnera.
FCC norādījums (attiecas uz ASV) / IC norādījums (attiecas uz Kanādu)
Tomēr nevar garantēt, ka atsevišķu instalēšanas veidu gadījumā nerodas traucējumi. Ja šī iekārta izraisa radio vai televīzijas uztveršanas traucējumus, ko var konstatēt, izslēdzot un vēlreiz ieslēdzot iekārtu, tās lietotājam jācenšas šos traucējumus novērst ar šādu pasākumu palīdzību:- no jauna jāiestata vai jāpārliek uztveršanas antena;
- jāpalielina atstatums starp iekārtu un uztvērēju;
- iekārtas kontaktdakša jāpievieno citai elektriskajai ķēdei nekā uztvērējs.
- Ja nepieciešams, lūdziet palīdzību iekārtas izplatītājam vai pieredzējušam radio un televīzijas speciālistam.
Ekspluatācijas uzsākšana ir pakļauta šādiem priekšnosacījumiem:
- iekārta nedrīkst radīt kaitīgu starojumu;
- iekārtai jābūt noturīgai pret jebkādu starojumu, ieskaitot starojumu, kas aktivē nevēlamas operācijas.
Papildu informācija
Papildaprīkojumu, sistēmas produktus un sīkāku informāciju par jūsu izstrādājumu var atrast → šeit.RoHS (direktīva par bīstamo vielu izmantošanas ierobežošanu) Šī tabula attiecas uz Ķīnas tirgu.
Šī tabula attiecas uz Taivānas tirgu.
Hilti litija jonu akumulatori
Norādījumi par drošību un lietošanuŠajā dokumentācijā ar jēdzienu "akumulators" tiek apzīmēti daudzreiz uzlādējami Hilti litija jonu akumulatori, kas sastāv no vairākiem litija jonu elementiem. Tie ir paredzēti Hilti elektroiekārtām, un tos drīkst lietot tikai kopā ar tām. Lietojiet tikai oriģinālos Hilti akumulatorus!AprakstsHilti akumulatori ir aprīkoti ar elementu kontroles un elementu aizsardzības sistēmām.
Akumulatorus veidojošie elementi satur enerģiju akumulējošus litija jonu materiālus, kas nodrošina lielu specifisko enerģijas blīvumu. Litija jonu elementiem piemīt ļoti neliels atmiņas efekts, taču tie ļoti jutīgi reaģē uz spēka iedarbību, pārmērīgu izlādi vai augstu temperatūru.
Izstrādājumus, ko atļauts lietot kopā ar Hilti akumulatoriem, jūs atradīsiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group
Drošība
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē..
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Rīkojieties saskaņā ar norādījumiem, kas iekļauti nodaļā Pasākumi akumulatora aizdegšanās gadījumā .
- Ja akumulators ir bojāts, vienmēr sazinieties ar Hilti servisu.
- Nelietojiet akumulatoru, ja no tā izplūst šķidrums.
- Šķidruma izplūdes gadījumā nepieļaujiet tā iekļūšanu acīs un/vai saskari ar ādu. Rīkojoties ar elektrolītu, vienmēr valkājiet aizsargcimdus un acu aizsarglīdzekļus.
- No baterijām izplūdušā elektrolīta savākšanai lietojiet šim nolūkam paredzētu, sertificētu ķīmisko tīrīšanas līdzekli. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru elektrolīta savākšanu.
- Ievietojiet bojāto akumulatoru nedegoša materiāla tvertnē un nosedziet to ar sausām smiltīm, krīta pulveri (CaCO3) vai silikātu (vermikulītu). Pēc tam hermētiski noslēdziet tvertnes vāku un novietojiet tvertni glabāšanā vietā, kas neatrodas degošu gāzu, šķidrumu vai priekšmetu tuvumā.
- Nododiet tvertni utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties kompetentajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Pievērsiet uzmanību ar akumulatora lietošanu saistītām novirzēm, piemēram, neatbilstīgai uzlādei vai neparasti ilgam uzlādes laikam, jūtamam jaudas samazinājumam, īpatnībām LED indikācijā vai šķidruma izplūdei. Tās liecina par akumulatora iekšēju problēmu.
- Ja jums šķiet, ka akumulatoram ir radusies iekšēja problēma, sazinieties ar Hilti servisu.
- Ja akumulators nedarbojas, to vairs nav iespējams uzlādēt vai no tā izplūst šķidrums, tas ir jāutilizē. Skat. nodaļu Apkope un utilizācija .
- Nodrošiniet pietiekamu ventilāciju, lai veicinātu bīstamo un eksplozīvo tvaiku aizplūšanu.
- Ja intensīvi izplatās dūmi, nekavējoties atstājiet telpu.
- Elpceļu kairinājuma gadījumā meklējiet medicīnisko palīdzību.
- Pirms sākt dzēšanas mēģinājumu, izsauciet ugunsdzēsējus.
- Ja akumulators ir aizdedzies, veiciet dzēšanu tikai ar ūdeni, no iespējami liela attāluma. Pulverveida ugunsdzēšamie līdzekļi un segas litija jonu akumulatoru degšanas gadījumā ir neefektīvi. Apkārtējā ugunsgrēka dzēšanai var izmantot parastos ugunsdzēsības līdzekļus.
- Nemēģiniet pārvietot lielu daudzumu degošu akumulatoru. Aizvāciet no tuvākās apkārtnes neskartos materiālus, lai tādējādi izolētu degšanas skartos akumulatorus.
- ar lāpstas palīdzību paceliet to un iemetiet spainī ar ūdeni. Pateicoties ūdens dzesējošajai iedarbībai, no aizdegšanās tiek pasargāti akumulatora elementi, kas vēl nav sasnieguši kritisko temperatūru.
- Vismaz uz 24 stundām ievietojiet akumulatoru spainī, līdz tas ir pilnībā atdzisis.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Apkārtējā temperatūra robežās no -17 °C līdz +60 °C / no 1 °F līdz 140 °F.
- Uzglabāšanas temperatūra robežās no -20 °C līdz +40 °C / -4 °F līdz 104 °F.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Ja iespējams, glabājiet akumulatorus vēsā un sausā vietā. Uzglabāšana vēsumā paildzina akumulatora kalpošanas laiku. Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst glabāt augstā temperatūrā, tiešos saules staros vai aiz stikla.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst transportēt nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzēs. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Raugieties, lai akumulators ir tīrs, un nepieļaujiet tā savārtīšanu ar eļļu un smērvielām. Nepieļaujiet pārmērīgu putekļu un netīrumu uzkrāšanos uz akumulatora virsmām. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu otu vai tīru un sausu drāniņu.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru, ja ir nosprostotas tā ventilācijas atveres. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Raugieties, lai akumulatora iekšienē neiekļūtu svešķermeņi.
- Nepieļaujiet mitruma iekļūšanu akumulatorā. Ja akumulatorā ir iekļuvis mitrums, tas jāuzskata par bojātu un jāizolē, ievietojot nedegoša materiāla tvertnē.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Ja utilizācija netiek veikta pareizā veidā, var izplūst kaitīgas gāzes un šķidrumi, kas apdraud veselību. Nododiet akumulatoru utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties pie kompetentā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Neizmetiet akumulatorus sadzīves atkritumos.
- Utilizējiet akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni. Lai nepieļautu īssavienojumus, nosedziet pieslēguma kontaktus ar materiālu, kam nepiemīt elektriskā vadītspēja.
Atbilstības deklarācija
Atbilstības deklarācijaRažotājs, uzņemoties pilnu atbildību, apliecina, ka šeit aprakstītais izstrādājums atbilst spēkā esošo tiesību aktu un standartu prasībām.Tehnisko dokumentāciju glabā:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Izstrādājuma dati
Rotējošais lāzers |
PR 40G‒22 |
Paaudze |
01 |
Sērijas Nr. |
1‒99999999999 |