PT-C
Oriģinālā lietošanas instrukcija
Informācija par lietošanas instrukciju
Par šo lietošanas instrukciju
- Brīdinājums! Pirms sākt izstrādājuma lietošanu, pārliecinieties, ka ir izlasīta un saprasta izstrādājumam pievienotā lietošanas instrukcija, ieskaitot pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, attēlus un specifikācijas. Īpaši rūpīgi iepazīstieties ar pamācībām, drošības norādījumiem un brīdinājumiem, attēliem un specifikācijām, kā arī sastāvdaļām un funkcijām. Neievērošanas gadījumā pastāv elektriskās strāvas trieciena, aizdegšanās un/vai smagu traumu risks. Rūpīgi uzglabājiet lietošanas instrukciju, ieskaitot visas pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, turpmākai izmantošanai.
- izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.
- Pievienotā lietošanas instrukcija atbilst aktuālajam tehnikas attīstības līmenim tās sagatavošanas brīdī.. Aktuālā versija vienmēr ir pieejama tiešsaistē, Hilti izstrādājumu lapā. Lai tai piekļūtu izmantojiet šajā lietošanas instrukcijā iekļauto saiti vai kvadrātkodu, kas apzīmēts ar simbolu .
- Vienmēr pievienojiet lietošanas instrukciju izstrādājumam, ja tas tiek nodots citai personai.
Apzīmējumu skaidrojums
Brīdinājumi
Brīdinājumi pievērš uzmanību bīstamībai, kas pastāv, strādājot ar izstrādājumu. Tiek lietoti šādi signālvārdi:Simboli lietošanas instrukcijā
Šajā lietošanas instrukcijā tiek izmantoti šādi simboli:Ievērojiet lietošanas instrukciju |
|
Norādījumi par lietošanu un cita noderīga informācija |
|
Rīcība ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem |
|
Neizmetiet elektroiekārtas un akumulatorus sadzīves atkritumos. |
|
Hilti Litija jonu akumulators |
|
Hilti Lādētājs |
Attēlos lietotie simboli
Attēlos tiek lietoti šādi simboli:Šie skaitļi norāda uz attiecīgajiem attēliem, kas atrodami šīs lietošanas instrukcijas sākumā. |
|
Numerācija attēlos norāda uz svarīgām darbībām vai detaļām, kas ir svarīgas noteiktām darbībām. Tekstā šīs darbības vai detaļas ir izceltas, apzīmējot ar atbilstošiem numuriem, piemēram, (3) . |
|
Pozīciju numuri tiek lietoti attēlā Pārskats un norāda uz leģendas numuriem sadaļā Izstrādājuma pārskats . |
|
Šī simbola uzdevums ir pievērst īpašu uzmanību izstrādājuma lietošanas laikā. |
Simboli atkarībā no izstrādājuma
Vispārīgi simboli
Simboli, kas tiek lietoti saistībā ar izstrādājumu.Izstrādājums atbalsta tehnoloģiju NFC, kas ir saderīga ar iOS un Android platformām. |
|
Litija jonu akumulators |
|
Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru kā triecieninstrumentu. |
|
Sargājiet akumulatoru no kritieniem. Nelietojiet akumulatoru, ja tas ir bijis pakļauts triecienam vai tam ir radušies cita veida bojājumi. |
|
Izmantotā Hilti litija jonu akumulatoru sērija. Ņemiet vērā informāciju, kas iekļauta nodaļā Nosacījumiem atbilstīga lietošana . |
|
Ja uz izstrādājuma tas ir norādīts, šī sertifikācijas iestāde ir sertificējusi izstrādājumu laišanai apritē ASV un Kanādas tirgū saskaņā ar spēkā esošajiem standartiem. |
Brīdinājuma zīmes
Brīdinājuma zīmes brīdina par apdraudējumu.Brīdinājums par magnētisko lauku |
Izstrādājuma informācija
izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.Iekārtas tipa apzīmējums un sērijas numurs ir norādīti uz identifikācijas datu plāksnītes.
- Ierakstiet sērijas numuru zemāk redzamajā tabulā. Izstrādājuma dati jānorāda, vēršoties mūsu pārstāvniecībā vai servisā.
Izstrādājuma datiTermokamera PT‑C Paaudze 01 Sērijas Nr.
Atbilstības deklarācija
Ražotājs, uzņemoties pilnu atbildību, apliecina, ka šeit aprakstītais izstrādājums atbilst spēkā esošo tiesību aktu un standartu prasībām.Tehnisko dokumentāciju glabā:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Drošība
Vispārīgi drošības norādījumi par mērierīcēm
BRĪDINĀJUMS! Izlasiet visus drošības norādījumus un instrukcijas. Mērierīces var radīt bīstamas situācijas, ja ar tām rīkojas neatbilstīgi. Drošības norādījumu un instrukciju neievērošana var izraisīt mērierīces bojājumus un/vai nopietnas traumas.Saglabājiet visus drošības norādījumus un instrukcijas turpmākai lietošanai.
Drošība darba vietā
- Uzturiet darba vietā tīrību un kārtību un nodrošiniet labu apgaismojumu. Nekārtīgā darba vietā vai sliktā apgaismojumā var viegli notikt nelaimes gadījums.
- Nestrādājiet ar izstrādājumu sprādzienbīstamā vidē, kurā atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi.
- Lietojot izstrādājumu, neļaujiet nepiederošām personām un jo īpaši bērniem tuvoties darba vietai.
- Lietojiet izstrādājumu tikai paredzētajā diapazonā.
- Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos drošības tehnikas noteikumus.
- Sargājiet izstrādājumu no lietus un mitruma. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus vai eksploziju.
- Kaut arī izstrādājums ir aizsargāts pret mitruma iekļūšanu, tas pirms ievietošanas transportēšanas kārbā jānosusina.
- Strādājot ar mērierīci, esiet piesardzīgi, pievērsiet uzmanību tam, ko jūs darāt un rīkojieties saprātīgi. Ar mērierīci nedrīkst strādāt personas, kas ir nogurušas vai atrodas narkotiku, alkohola vai medikamentu ietekmē. Mirklis neuzmanības darbā ar mērierīci var novest pie nopietnām traumām.
- Izvairieties no nedabiskām pozām. Darba laikā vienmēr saglabājiet līdzsvaru un nodrošinieties pret paslīdēšanu.
- Valkājiet individuālo aizsargaprīkojumu. Individuālā aizsargaprīkojuma lietošana samazina traumu risku.
- Nepadariet neefektīvus iekārtas drošības elementus un nenoņemiet norādījumu un brīdinājuma zīmes.
- Nepieļaujiet iekārtas nekontrolētas ieslēgšanās iespēju. Pirms akumulatora pievienošanas, mērierīces satveršanas vai pārvietošanas pārliecinieties, ka tā ir izslēgta.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu saskaņā ar šo instrukciju un norādījumiem, kas attiecas uz konkrēto iekārtas tipu. Jāņem vērā arī konkrētie darba apstākļi un veicamās operācijas īpatnības. Izstrādājumu lietošana citiem mērķiem, nekā to ir paredzējusi ražotājfirma, ir bīstama un var izraisīt neparedzamas sekas.
- Nezaudējiet modrību un neatkāpieties no mērierīču lietošanas drošības noteikumu ievērošanas arī tad, ja lietojat attiecīgo mērierīci bieži un kārtīgi to pārzināt. Neuzmanība vienā sekundes daļā var novest pie smagām traumām.
- Mērierīci nedrīkst lietot medicīnisko ierīču tuvumā.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu tikai tad, ja tas ir nevainojamā stāvoklī.
- Laikā, kad mērierīce netiek lietota, glabājiet to tā, lai tai nevarētu piekļūt bērni. Neļaujiet izstrādājumu lietot personām, kuras nav iepazinušās ar tā funkcijām vai izlasījušas šo instrukciju. Nonākot nepieredzējušu personu rokās, mērierīces var kļūt bīstamas.
- Rūpīgi veiciet mērierīču apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas bez traucējumiem un neķeras un vai kāda no daļām nav salauzta vai bojāta un tādējādi netraucē mērierīces nevainojamu darbību. Pirms sākt lietot mērierīci, uzdodiet veikt bojāto daļu remontu. Daudzi nelaimes gadījumi notiek tādēļ, ka mērierīcēm nav nodrošināta pareiza apkope.
- Nekādā gadījumā nedrīkst izstrādājumu pārveidot vai veikt ar to citas neatļautas manipulācijas. Ja tiek veikti pārveidojumi vai modificēšanas pasākumi, ko nav nepārprotami akceptējis Hilti , lietotāja tiesības sākt izstrādājuma ekspluatāciju var tikt ierobežotas.
- Pirms svarīgu mērījumu veikšanas, kā arī pēc mērierīces kritiena vai pakļaušanas citai mehāniskai iedarbībai jums jāpārbauda mērierīces precizitāte.
- Sakarā ar iekārtas darbības principu mērījumu rezultātu var ietekmēt noteikti apkārtējie apstākļi. Tas attiecas arī, piemēram, uz gadījumiem, kad tuvumā atrodas iekārtas, rada spēcīgus magnētiskos vai elektromagnētiskos laukus, vibrāciju un temperatūras izmaiņas.
- Straujas mērījumu apstākļu izmaiņas var sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Ja izstrādājums no liela aukstuma tiek pārvietots siltā telpā vai otrādi, tam pirms lietošanas jāļauj aklimatizēties. Liela temperatūras starpība var izraisīt kļūdainas darbības un sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Lietojot adapterus un papildaprīkojumu, pārliecinieties, ka aprīkojums ir droši piestiprināts.
- Neskatoties uz to, ka mērierīce ir paredzēta lietošanai skarbos būvobjekta apstākļos, ar to, tāpat kā visiem citiem optiskajiem un elektriskajiem izstrādājumiem (tālskati, brillēm, fotoaparātu), ir jārīkojas uzmanīgi.
- Ievērojiet norādīto darba un uzglabāšanas temperatūru.
Papildnorādījumi par drošību
- Nekādā gadījumā nemēģiniet ietekmēt izstrādājuma vai tā papildaprīkojuma funkcijas vai to pārveidot.
- Traumu risks, ko rada krītoši instrumenti un/vai piederumi. Pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai akumulators un uzmontētais papildaprīkojums ir kārtīgi nofiksēti.
- Sargājiet mērierīci no slapjuma un tiešiem saules stariem.
- Raugieties, lai mērierīce pareizi aklimatizētos. Ja temperatūras starpība ir liela, aklimatizācija var ilgt līdz pat 60 minūtēm. Tā tas var būt, piemēram, gadījumā, ja mērierīce ir atradusies aukstā automašīnā un pēc tam tiek veikti mērījumi siltā ēkā.
- Sargājiet mērierīci, it īpaši tās infrasarkano staru lēcas, skaļruņa un mikrofona zonas, no mitruma, sniega, putekļiem un netīrumiem. Uztvērēja lēca var aizsvīst vai kļūt netīra un izraisīt mērījumu rezultātu kļūdas. Nepareizi ierīces iestatījumi, kā arī atmosfēras ietekmes faktori var izraisīt nepareizus mērījumus. Var tikt parādīta pārāk augsta vai pārāk zema objektu temperatūra, tādējādi radot apdraudējumu, pieskaršanās gadījumā.
- Ja temperatūras atšķirības ir ļoti lielas, termoattēlā pat augstas temperatūras zonas var tikt parādītas krāsā, kas asociējas ar zemāku temperatūru. Saskare ar šādu virsmu var izraisīt apdegumus.
- Pareizi temperatūras mērījumi ir iespējami tikai tad, ja iestatītais starojuma koeficients atbilst objekta starojuma koeficientam. Var tikt parādīta pārāk augsta vai pārāk zema objektu temperatūra, tādējādi radot apdraudējumu, pieskaršanās gadījumā.
- Nevērsiet mērierīci tieši pret sauli vai lieljaudas CO₂ lāzeriem. Tas var izraisīt detektora bojājumus.
- Netuviniet magnētu implantiem vai citām medicīniskām ierīcēm, piemēram, elektrokardiostimulatoriem vai insulīna sūkņiem. Magnēts rada magnētisko lauku, kas var nelabvēlīgi ietekmēt implantu vai medicīnas ierīču funkcijas.
- Netuviniet mērierīci magnētiskajiem datu nesējiem un magnētiski jutīgām ierīcēm. Magnētu iedarbība var izraisīt datu neatgriezenisku zaudējumu.
- Neturiet izstrādājumu tā, lai tas neatrastos jūsu ausu tuvumā. Izstrādājuma radītā signāla skaļums var izraisīt traumas un dzirdes zudumu.
Pareiza rīkošanās ar podziņelementiem un to lietošana
- Nekādā gadījumā nenorijiet podziņelementus. Podziņelementa norīšana 2 stundu laikā var izraisīt nopietnus iekšējo orgānus ķīmiskos apdegumus un nāvi.
- Raugieties, lai podziņelementi nebūtu pieejami bērniem. Ja pastāv aizdomas, ka podziņelements ir norīts vai iekļuvis citā ķermeņa atverē, zvaniet vietējam toksikoloģiskās informācijas centram, lai saņemtu norādījumus par turpmāko rīcību.
- Podziņelementa nomaiņas gadījumā raugieties, tas tiktu nomainīts pareizi. Raugieties, lai podziņelements tiktu ievietots, ievērojot pareizu polaritāti (+ un -). Pastāv eksplozijas risks.
- Vienmēr pilnībā aizveriet podziņelementa nodalījumu. Ja podziņelementa nodalījumu nav iespējams droši aizvērt, pārtrauciet izstrādājuma lietošanu un izņemiet podziņelementu. Glabājiet podziņelementu bērniem nepieejamā vietā.
- Nejauciet kopā vecus un jaunus podziņelementus, dažādu zīmolu vai veidu, piemēram, sārmu, cinka-oglekļa vai atkārtoti uzlādējamus podziņelementus.
- Izmantojiet tikai šajā lietošanas instrukcijā norādītos podziņelementus. Nelietojiet nekādus citus podziņelementus vai citus barošanas avotus.
- Aizliegts mēģināt atkārtoti uzlādēt podziņelementus, kas nav paredzēti atkārtotai uzlādei. Podziņelements var kļūt nehermētisks, eksplodēt, aizdegties un savainot cilvēkus.
- Neveiciet podziņelementu piespiedu izlādi vai uzlādi, neizjauciet vai nededziniet tos. Nepieļaujiet podziņelementu sakaršanu virs ražotāja norādītās maksimālās temperatūras. Pretējā gadījumā pastāv traumu risks, ko rada gāzes izplūde, noplūde vai eksplozija, kas var izraisīt ķīmiskos apdegumus.
- Izņemiet podziņelementus no izstrādājumiem, kas ilgāku laiku netiks izmantoti, un nekavējoties nododiet tos pārstrādei vai utilizācijai saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Podziņelementus NEDRĪKST izmest sadzīves atkritumos vai dedzināt.
- Izņemiet izlietotos podziņelementus un nekavējoties nododiet tos pārstrādei vai utilizācijai saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Glabājiet podziņelementus bērniem nepieejamā vietā. Podziņelementus NEDRĪKST izmest sadzīves atkritumos vai dedzināt. Izlādējušies podziņelementi var kļūt nehermētiski un izraisīt izstrādājuma bojājumus vai savainot cilvēkus.
- Arī izlietoti podziņelementi var izraisīt smagas traumas vai pat nāvi. Rīkojieties ar lietotiem podziņelementiem tikpat piesardzīgi kā ar jauniem.
- Nepieļaujiet, ka bojāts podziņelements nonāk saskarē ar ūdeni. Izplūdušajam litijam saskaroties ar ūdeni, var veidoties ūdeņradis, kas var izraisīt ugunsgrēku, eksploziju vai cilvēku savainošanos.
Akumulatoru pareiza lietošana un apkope
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Lietojiet akumulatorus tikai tad, ja tie ir nevainojamā tehniskajā stāvoklī.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C (176 °F) vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē.
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Vērsieties servisā Hilti vai izlasiet dokumentu "Norādījumi par Hilti litija jonu akumulatoru drošību un lietošanu".
Apraksts
Izstrādājuma pārskats
- Vizuālās kameras un infrasarkanā sensora aizsargvāciņš
- Podziņelementa turētājs
- Podziņelementa turētāja skrūve
- USB ligzdas pārsegs
- USB ligzda, tips C
- Displejs
- Kreisais funkciju taustiņš
- Mikrofons
- Taustiņš "Pa kreisi"
- Taustiņš "Uz augšu"
- Mērīšanas funkciju taustiņš
- Labais funkciju taustiņš
- Saglabāšanas taustiņš
- Taustiņš "Uz leju"
- Ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš
- Taustiņš "Pa labi"
- Vizuālā kamera
- Infrasarkanais sensors
- Mērījuma sākšanas / pauzes taustiņš
- Akumulatora atbloķēšanas taustiņš
- Akumulatora uzlādes līmeņa indikācija
- Skaļrunis
- Rokturis
- Akumulators
Displeja pārskats
- Vidējās temperatūras indikācija
- Laika / datuma indikācija
- Atstarotās temperatūras indikācija
- Starojuma koeficienta indikācija
- Akumulatora uzlādes līmeņa indikācija
- Mērījumu zonas maksimālās virsmas temperatūras indikācija
- Temperatūras skala
- Mērījumu zonas minimālās virsmas temperatūras indikācija
- Labā funkciju taustiņa aktuālās funkcijas indikācija (piemēram, temperatūras skalas maiņa automātiska / fiksēta)
- Karsta punkta indikācija (piemēram, karstākais izmērītais punkts redzamības laukā)
- Mērķa krustiņš ar temperatūras indikāciju
- Auksta punkta indikācija (piemēram, aukstākais izmērītais punkts redzamības laukā)
- Kreisā funkciju taustiņa aktuālās funkcijas indikācija (piemēram, galerijas atvēršana)
Nosacījumiem atbilstīga lietošana
Aprakstītais izstrādājums ir termokamera. Termokamera ir paredzēta, lai veiktu virsmas temperatūras bezkontakta mērījumus. Displejā redzamais termoattēls parāda temperatūras sadalījumu termokameras redzamības zonā un rada iespēju atspoguļot temperatūras atšķirības ar dažādu krāsu palīdzību. Tādējādi tās pareiza lietošana ļauj, balstoties uz bezkontakta mērījumiem, apzināt virsmu un objektu temperatūras atšķirības vai īpašas novirzes, vizualizējot būvkonstrukciju daļas un/vai problemātiskās vietas, tostarp:
siltumizolāciju un izolāciju (piemēram, siltuma konstatēt siltuma noplūdes);
darbojošos apkures un karstā ūdens pievadus (piemēram, grīdas apsildes sistēmas) grīdās un sienās;
pārkarsušus elektriskos elementus (piemēram, drošinātājus vai spailes sadales skapjos);
iekārtu daļu defektus vai bojājumus (piemēram, bojātus gultņus, kas izraisa sakaršanu).
Lietojiet kopā ar šo izstrādājumu tikai sērijas B 12 Hilti litija jonu akumulatorus. Hilti iesaka lietot kopā ar šo izstrādājumu šajā tabulā norādītos akumulatorus.
Lietojiet šo akumulatoru uzlādēšanai tikai šajā tabulā norādīto sēriju Hilti lādētājus.
Lietošanas ierobežojumi un nepareiza lietošana
Mērierīce nav paredzēta gāzu temperatūras mērīšanai.Mērierīci nedrīkst izmantot mērķiem, kas saistīti ar cilvēku un dzīvnieku veselības aprūpi.
Piegādes komplektācija
Termokamera, USB kabelis, podziņelements (ievietots izstrādājumā), lietošanas instrukcijaCitus šim izstrādājumam izmantojamus sistēmas produktus meklējiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group
Uzlādes līmeņa indikācija
Litija jonu akumulatora uzlādes līmeni iespējams apskatīt, īsi nospiežot atbloķēšanas taustiņu.Statuss |
Nozīme |
---|---|
4 LED deg. |
Uzlādes līmenis: no 75 % līdz 100 % |
3 LED deg. |
Uzlādes līmenis: no 50 % līdz 75 % |
2 LED deg. |
Uzlādes līmenis: no 25 % līdz 50 % |
1 LED deg. |
Uzlādes līmenis: no 10 % līdz 25 % |
1 LED mirgo. |
Uzlādes līmenis: < 10 % |
Tehniskie parametri
Tehniskie parametri
Infrasarkanā sensora izšķirtspēja |
256 x 192 px |
|
Termiskais jutīgums (Vidējā vērtība atbilstoši standartam VDI 5585) |
≤ 0,05 K |
|
Spektrālais diapazons |
8 µm … 14 µm |
|
Redzamības lauks (FOV) (atbilstoši standartam VDI 5585) |
40° x 30° |
|
Fokusa attālums (atbilstoši standartam VDI 5585) |
≥ 0,3 m |
|
Fokuss |
fiksēts |
|
Termoattēla atsvaidzes frekvence |
9 Hz |
|
Virsmas temperatūras mērījumu diapazons (atbilstoši standartam VDI 5585) |
−20 ℃ … 600 ℃ |
|
Virsmas temperatūras mērījumu precizitāte (atbilstoši standartam VDI 5585) (Apkārtējā temperatūra 20 °C ... 23 °C (68 °F ... 73 °F), starojuma koeficients >0,999, mērījumu atstatums 0,3 m (1 pēda), apertūra 60 mm (2,36"), darbības ilgums >5 min, papildus ņemot vērā no lietojuma atkarīgo novirzi) |
-20 °C ... ≤ 10 °C (-4 °F ... ≤ 39 °F) |
±4 ℃ |
> 10 °C ... ≤ 100 °C (> 39 °F ... ≤ 212 °F) |
±2 ℃ |
|
> 100 °C (> 212 °F) |
±2 % |
|
Temperatūras izšķirtspēja |
0,1 ℃ |
|
Maksimālais lietošanas augstums virs atsauces augstuma |
2 000 m |
|
Maksimālais relatīvais gaisa mitrums |
90 % |
|
Piesārņošanās pakāpe atbilstīgi IEC 61010-1 |
2 |
|
Displeja veids |
TFT |
|
Displeja izmērs pa diagonāli |
3,5 in |
|
Displeja izšķirtspēja |
320 x 240 px |
|
Attēla formāts |
.jpg |
|
Audio formāts |
.wav |
|
Vienā saglabāšanas procesā saglabātie elementi |
1 × termoattēls (ekrānuzņēmums), 1 × reāls vizuālais attēls, ieskaitot temperatūras vērtības, 1 × balss komentārs, ja paredzēts |
|
Attēlu maksimālais skaits iekšējā attēlu atmiņā |
600 |
|
Attēlu ar 10 sekunžu balss komentāru maksimālais skaits iekšējā attēlu atmiņā |
350 |
|
Integrētas vizuālās kameras izšķirtspēja |
640 x 480 px |
|
Darbības ilgums ar akumulatoru B 12-30 (Apkārtējā temperatūra 20 °C ... 30 °C (68 °F ... 86 °F)) |
6 hrs |
|
USB pieslēgvieta |
Tips C, USB 2.0 |
|
Podziņelements |
CR2032 (3 V litija baterija) |
|
Aizsardzības veids (bez akumulatora, vertikālā pozīcijā) |
IP 54 |
|
Svars atbilstīgi EPTA-Procedure 01 bez akumulatora |
500 g |
|
Izmēri (garums x platums x augstums) |
115 mm x 102 mm x 231 mm |
|
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−10 ℃ … 45 ℃ |
|
Uzglabāšanas temperatūra |
−20 ℃ … 70 ℃ |
Akumulators
Akumulatora darba spriegums |
10,8 V |
Akumulatora svars |
Skat. nodaļu "Paredzētajam mērķim atbilstošs lietojums" |
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−17 ℃ … 60 ℃ |
Uzglabāšanas temperatūra |
−20 ℃ … 40 ℃ |
Akumulatora temperatūra uzlādes sākumā |
−10 ℃ … 45 ℃ |
Sagatavošanās darbam
Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.Akumulatora uzlādēšana
- Pirms uzlādes sākšanas izlasiet lādētāja lietošanas instrukciju.
- Raugieties, lai akumulatora un lādētāja kontaktu virsmas ir tīras un sausas.
- Veiciet akumulatora uzlādi atbilstīgā lādētājā.
Akumulatora ievietošana
- Pirms pirmās lietošanas pilnībā uzlādējiet akumulatoru.
- Iebīdiet akumulatoru izstrādājumā, līdz tas dzirdami nofiksējas.
- Pārbaudiet, vai akumulators ir droši nofiksēts.
Akumulatora izņemšana
- Nospiediet akumulatora atbloķēšanas taustiņu.
- Izvelciet akumulatoru no iekārtas.
Nodrošinājums pret kritienu
Šī izstrādājuma aizsardzībai pret kritieniem lietojiet tikai Hilti instrumentu drošības virvi #2261971.- Nostipriniet instrumentu drošības virvi ar cilpu pie izstrādājuma, kā parādīts attēlā. Pārbaudiet, vai fiksācija ir droša.
- Nostipriniet karabīnes āķi pie nesošās konstrukcijas. Pārbaudiet, vai karabīnes āķis ir droši nofiksēts.
Lietošana
Lai veiktu mērījumu, atvāziet aizsargvāciņu. Raugieties, lai darba laikā netiktu aizvērts vai aizsegts infrasarkanais sensors.Ieslēgšana / izslēgšana
- Lai ieslēgtu mērierīci, nospiediet ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.
- Displejā parādās palaides secība.
- Pēc palaides secības pabeigšanas mērierīce nekavējoties sāk mērījumus un turpina tos, kamēr tā netiek izslēgta.
- Displejā parādās palaides secība.
- Lai izslēgtu mērierīci, nospiediet ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.
- Mērierīce saglabā visus iestatījumus un pēc tam izslēdzas.
- Mērierīce saglabā visus iestatījumus un pēc tam izslēdzas.
- Lai droši transportētu mērierīci, aizveriet aizsargvāciņu.
Temperatūras piesaiste, izmantojot skalu
Displeja labajā pusē ir redzama skala. Vērtības tās augšējā un apakšējā galā balstās uz maksimālās un minimālās temperatūras, kas fiksēta termoattēlā. Skalai tiek novērtēti 99,9 % no visiem pikseļiem. Krāsas piešķiršana temperatūras vērtībai attēlā ir sadalīta vienmērīgi (lineāra).Izmantojot dažādus krāsu toņus, var attēlot temperatūras vērtības starp šīm divām robežvērtībām. Piemēram, temperatūra, kas atrodas tieši starp maksimālo un minimālo vērtību, tiek piesaistīta skalas vidējam krāsu diapazonam.
Lai noteiktu konkrētas zonas temperatūru, pārvietojiet mērierīci tā, lai mērķa krustiņš ar temperatūras rādījumu būtu pavērsts pret nepieciešamo punktu vai apgabalu. Automātiskajā iestatījumā skalas krāsu spektrs vienmēr ir lineāri sadalīts visā mērījumu diapazonā maksimālās vai minimālās temperatūras robežās.
Mērierīce parāda visas izmērītās temperatūras vērtības mērījumu zonā to savstarpējā attiecībā. Ja kādā zonā, piemēram, krāsainā attēlā, siltums krāsu paletē tiek parādīts zilganos toņos, tas nozīmē, ka zilganie apgabali atbilst aukstākajām izmērītajām vērtībām aktuālajā mērījumu zonā. Tomēr temperatūras šajos apgabalos joprojām var atrasties tādā diapazonā, lai noteiktos apstākļos varētu izraisīt traumas. Tāpēc vienmēr pievērsiet uzmanību temperatūras vērtībai, kas redzama uz skalas vai tieši uz mērķa krustiņa.
Starojuma koeficienta iestatīšana virsmas temperatūras mērījumiem
Objekta starojuma koeficients ε no šī objekta materiāla un virsmas struktūras. Tas norāda, cik daudz infrasarkanā siltuma starojuma objekts izstaro salīdzinājumā ar ideālu siltuma izstarotāju (melns ķermenis, starojuma koeficients ε = 1), un atbilstoši tam tā vērtība var būt robežās no 0 līdz 1.Lai noteiktu virsmas temperatūru ar bezkontakta metodi, tiek mērīts dabiskais infrasarkanais siltuma starojums, ko izstaro mērķa objekts. Lai mērījumi būtu pareizi, pirms katra mērījuma jāpārbauda mērierīcē iestatītais starojuma koeficients un, ja nepieciešams, jāpielāgo iestatījums mērījumu objektam.
Mērierīce iepriekš iestatītie starojuma koeficienti ir orientējošās vērtības.
Varat izvēlēties kādu no iepriekš iestatītajiem starojuma koeficientiem vai ievadīt precīzu skaitlisko vērtību. Iestatiet nepieciešamo starojuma koeficientu, izmantojot izvēlni ‘Mērīšana’ → ‘Izstarošanas koefic.’ .
Jo mazāks starojuma koeficients, jo lielāka ir atstarotās temperatūras ietekme uz mērījuma rezultātu. Tāpēc, mainot starojuma koeficienta iestatījumu, vienmēr pielāgojiet atstaroto temperatūru. Iestatiet atstaroto temperatūru, izmantojot izvēlni ‘Mērīšana’ → ‘Atstarotā temp.’ .
Mērierīces parādītās temperatūras starpības varbūtējās novirzes var rasties dažādu temperatūru un/vai dažādu starojuma koeficientu dēļ. Ja atšķirība starp starojuma koeficientiem ir ļoti liela, parādītā temperatūras starpība var ievērojami atšķirties no reālās.
Ja mērījumu zonā atrodas vairāki mērījumu objekti no dažādiem materiāliem vai ar atšķirīgām struktūrām, parādītās temperatūras vērtības ir precīzas tikai tiem objektiem, kuru starojuma koeficients atbilst iestatītajam starojuma koeficientam. Visiem pārējiem objektiem (ar atšķirīgu starojuma koeficientu) parādītās krāsu atšķirības var izmantot kā norādi uz temperatūras attiecību.
Starojuma koeficientu tabula
Šī tabula ir izmantojama kā vadlīnijas starojuma koeficienta iestatīšanai. Tajā ir norādīti dažu biežāk sastopamo materiālu starojuma koeficients ε. Tā kā starojuma koeficients mainās atkarībā no temperatūras un virsmas īpašībām, šeit norādītās vērtības ir jāuzskata tikai par vadlīnijām temperatūras apstākļu vai temperatūras starpības mērīšanai. Lai izmērītu temperatūras absolūto vērtību, materiāla starojuma koeficientam jābūt noteiktam precīzi.Materiāls (materiāla temperatūra) |
Materiāla temperatūra |
Starojuma koeficients ε |
---|---|---|
Alumīnijs, velmēts |
170 ℃ |
0,04 |
Alumīnijs, neoksidējies |
25 ℃ |
0,02 |
Alumīnijs, neoksidējies |
100 ℃ |
0,03 |
Alumīnijs, spēcīgi oksidējies |
93 ℃ |
0,2 |
Alumīnijs, izteikti pulēts |
100 ℃ |
0,09 |
Kokvilna |
20 ℃ |
0,77 |
Betons |
25 ℃ |
0,93 |
Svins |
40 ℃ |
0,43 |
Svins, oksidējies |
40 ℃ |
0,43 |
Svins, oksidējies pelēks |
40 ℃ |
0,28 |
Hroms |
40 ℃ |
0,08 |
Hroms, pulēts |
150 ℃ |
0,06 |
Ledus, gluds |
0 ℃ |
0,97 |
Dzelzs, slīpēta |
20 ℃ |
0,24 |
Dzelzs ar lējuma garozu |
100 ℃ |
0,8 |
Dzelzs ar velmējuma garozu |
20 ℃ |
0,77 |
Stikls |
90 ℃ |
0,9 |
Ģipsis |
20 ℃ |
0,94 |
Granīts |
20 ℃ |
0,45 |
Gumija, cieta |
23 ℃ |
0,94 |
Gumija, mīksta, pelēka |
23 ℃ |
0,89 |
Čuguns, oksidējies |
200 ℃ |
0,64 |
Koks |
70 ℃ |
0,94 |
Korķis |
20 ℃ |
0,7 |
Radiators, melns, anodēts |
50 ℃ |
0,98 |
Varš, viegli apsūbējis |
20 ℃ |
0,04 |
Varš, oksidējies |
130 ℃ |
0,76 |
Varš, pulēts |
40 ℃ |
0,03 |
Varš, velmēts |
40 ℃ |
0,64 |
Plastmasa: PE, PP, PVC |
20 ℃ |
0,94 |
Laka, zila, uz alumīnija folijas |
40 ℃ |
0,78 |
Laka, melna, matēta |
80 ℃ |
0,97 |
Laka, dzeltena, 2 kārtās, uz alumīnija folijas |
40 ℃ |
0,79 |
Laka, balta |
90 ℃ |
0,95 |
Marmors, balts |
40 ℃ |
0,95 |
Mūris |
40 ℃ |
0,93 |
Misiņš, oksidējies |
200 ℃ |
0,61 |
Eļļas krāsas (visos toņos) |
90 ℃ |
0,92 - 0,96 |
Papīrs |
20 ℃ |
0,97 |
Porcelāns |
20 ℃ |
0,92 |
Smilšakmens |
40 ℃ |
0,67 |
Tērauds, termiski apstrādāta virsma |
200 ℃ |
0,52 |
Tērauds, oksidējies |
200 ℃ |
0,79 |
Tērauds, auksti velmēts |
93 ℃ |
0,75 - 0,85 |
Māls, apdedzināts |
70 ℃ |
0,91 |
Transformatoru laka |
70 ℃ |
0,94 |
Ķieģelis, java, apmetums |
20 ℃ |
0,93 |
Cinks, oksidējies |
·/· |
0,1 |
Norādījumi par mērījumu apstākļiem
- Spēcīgi atstarojošas vai spīdīgas virsmas (piemēram, glazētas flīzes vai nepārklāts metāls) var ievērojami sagrozīt vai ietekmēt parādītos rezultātus. Ja nepieciešams, nosedziet mērījumu virsmu, uzlīmējot uz tās tumšu, matētu, siltumvadošu līmlenti. Mazliet nogaidiet, līdz uz virsmas izlīdzinās līmlentes temperatūra.
- Atstarojošu virsmu gadījumā centieties nodrošināt labvēlīgu mērīšanas leņķi, lai citu objektu atstarotais siltuma starojums nesagrozītu mērījumu rezultātu. Piemēram, veicot mērīšanu vertikāli no priekšpuses, mērījumu var ietekmēt jūsu ķermeņa siltuma atstarošana. Šādā gadījumā uz gludas virsmas var tikt attēlotas jūsu ķermeņa kontūras un temperatūra (atstarotā vērtība), kas neatbilst faktiskajai mērījumu virsmas temperatūrai (izstarotā vērtība vai virsmas temperatūras reālā vērtība).
- Mērīšanas principa dēļ nav iespējams veikt mērījumus caur caurspīdīgiem materiāliem (piemēram, stiklu vai caurspīdīgu plastmasu).
- Jo labāki un stabilāki ir mērīšanas apstākļi, jo precīzāki un ticamāki būs mērījumu rezultāti. Turklāt precizitāti var nelabvēlīgi ietekmēt var ne vien ievērojamas apkārtējās temperatūras svārstības, bet arī ievērojamas mērījumu objekta temperatūras svārstības.
- Infrasarkanos temperatūras mērījumus ietekmē dūmi, tvaiki, liels gaisa mitrums vai gaisā esošs putekļu piesārņojums.
- Pieejiet pēc iespējas tuvu mērījumu objektam, lai līdz minimumam samazinātu traucējošus faktorus starp jums un mērījumu virsmu.
- Pirms mērīšanas izvēdiniet telpas, it īpaši, ja gaiss ir netīrs vai ar lielu tvaika saturu. Pēc vēdināšanas nedaudz nogaidiet, līdz temperatūra telpā izlīdzinās un sasniedz ierasto līmeni.
Ietvertā laukuma lielums
Attālums starp mērījumu objektu un mērierīci ietekmē ietvertā laukuma lielumu uz vienu pikseli. Jo lielāks attālums līdz objektam, jo lielākus objektus var ietvert.Orientējošās vērtības
Attālums |
Infrasarkano pikseļu izmērs |
Infrasarkanās zonas platums x augstums |
---|---|---|
0,3 m |
1 mm |
0,22 m x 0,16 m |
0,55 m |
2 mm |
0,40 m x 0,29 m |
1 m |
3 mm |
0,73 m x 0,54 m |
2 m |
6 mm |
1,46 m x 1,07 m |
5 m |
16 mm |
3,64 m x 2,68 m |
Funkcijas
Krāsu attēlojuma pielāgošana
Atkarībā no mērījumu situācijas dažādas krāsu paletes var atvieglot termoattēla analīzi un skaidrāk parādīt displejā objektus vai faktus. Tas neietekmē izmērītās temperatūras vērtības. Mainās tikai temperatūras vērtību attēlojums.Lai mainītu krāsu paleti, palieciet mērīšanas režīmā un nospiediet taustiņu Pa labi vai taustiņu Pa kreisi.
Termoattēla un reālā attēla pārklāšanās
Lai varētu labāk orientēties (= piesaistīt parādīto termoattēlu telpai), kad temperatūras diapazoni ir izlīdzināti, var papildus ieslēgt arī reālu vizuālo attēlu.-
Mērierīce piedāvā šādas iespējas:
- 100 % infrasarkanais attēls
Tiek parādīts tikai termoattēls. - Attēls attēlā
Parādītais termoattēls tiek apgriezts, un apkārtējā zona ir redzama kā reālais attēls. Šis iestatījums uzlabo mērījumu zonas lokālo piesaisti. - Caurspīdīgums
Parādītais termoattēls ir caurspīdīgs un tiek novietots virs reālā attēla. Tādējādi ir vieglāk atpazīt objektus.
Skalas fiksēšana
Krāsu sadalījums termoattēlā tiek pielāgots automātiski, taču to var nofiksēt, nospiežot labo funkcijas taustiņu. Tas ļauj salīdzināt termiskos attēlus, kas uzņemti dažādos temperatūras apstākļos (piemēram, pārbaudot siltuma tiltu esamību vairākās telpās), vai paslēpt termoattēlā ārkārtīgi aukstu vai karstu objektu, kas citādi to izkropļotu (piemēram, meklējot siltuma tiltus, nerādīt radiatoru kā karstu objektu).Lai pārslēgtu skalu atpakaļ uz automātisko režīmu, nospiediet labo funkciju taustiņu vēlreiz. Tiek atjaunota temperatūras dinamika un pielāgošanās izmērītajām minimālajām un maksimālajām vērtībām.
Mērīšanas funkcijas
Lai piekļūtu citām funkcijām, kas var būt jums noderīgas saistībā ar rezultātu parādīšanu, nospiediet taustiņu Func . Lai šķirstītu parādītās opcijas un izvēlētos kādu funkciju, izmantojiet taustiņu Pa labi un taustiņu Pa kreisi. Izvēlieties funkciju un vēlreiz nospiediet taustiņu Func .-
Jums ir pieejamas šādas mērīšanas funkcijas:
- ‘Automātisks’
Krāsu sadalījums termoattēlā tiek veidots automātiski. - ‘Siltuma meklētājs’
Lietojot šo mērīšanas funkciju, termoattēlā tiek parādītas tikai augstākās temperatūras vērtības mērījumu zonā. Daļa, kas atrodas ārpus šīm augstākajām temperatūras vērtībām, ir redzama kā reāls pelēktoņu attēls. Pelēktoņu attēls novērš iespēju, ka krāsaini objekti (piemēram, sarkans kabelis sadales skapī, meklējot pārkarsušus komponentus) tiks kļūdaini sasaistīti ar temperatūru). Pieregulējiet skalu, izmantojot taustiņu Uz augšu un taustiņu Uz leju. Tādējādi tiek palielināts vai samazināts temperatūras diapazons, kas tiek parādīts termoattēla veidā. Mērierīce turpina mērīt minimālo un maksimālo temperatūru un parāda tās skalas galos. - ‘Aukstuma meklētājs’
Lietojot šo mērīšanas funkciju, termoattēlā tiek parādītas tikai zemākās temperatūras vērtības mērījumu zonā. Daļa, kas atrodas ārpus šīm zemākajām temperatūras vērtībām, ir redzama kā reāls pelēktoņu attēls, lai novērstu iespēju, ka krāsaini objekti (piemēram, zils loga rāmis, meklējot bojātas siltumizolācijas vietas) tiks kļūdaini sasaistīti ar temperatūru). Pieregulējiet skalu ar taustiņu Uz augšu un taustiņu Uz leju. Tādējādi tiek palielināts vai samazināts temperatūras diapazons, kas tiek parādīts termoattēla veidā. Mērierīce turpina mērīt minimālo un maksimālo temperatūru un parāda tās skalas galos. - ‘Manuāls’
Ja termoattēlā tiek attēloti ļoti atšķirīgi temperatūras mērījumi (piemēram, radiators kā karsts objekts, meklējot siltuma tiltus), attēlojumam pieejamās krāsas tiek sadalītas starp lielu skaitu temperatūras vērtību, kas atrodas diapazonā starp maksimālo un minimālo temperatūru. Tādējādi rodas iespēja, ka smalkas temperatūras atšķirības vairs nevarēs detalizēti attēlot. Lai iegūtu detalizētu pārbaudāmā temperatūras diapazona attēlojumu, rīkojieties šādi: pēc pārslēgšanas uz režīmu ‘Manuāls’ jūs varat iestatīt maksimālo vai minimālo temperatūru. Tas ļauj jums noteikt temperatūras diapazonu, kas jums ir svarīgs un kura ietvaros jūs vēlaties fiksēt smalkas atšķirības. Iestatījums ‘Atiestatīt skalu’ automātiski pielāgo skalu izmērītajām vērtībām infrasarkanā sensora redzamības laukā.
Galvenā izvēlne
Lai piekļūtu galvenajai izvēlnei, vispirms nospiediet taustiņu Func , lai atvērtu mērījumu funkcijas. Pēc tam nospiediet labo funkciju taustiņu.‘Mērīšana’
- ‘Izstarošanas koefic.’
Pastāv iespēja izvēlēties iepriekš saglabātus dažu biežāk sastopamo materiālu starojuma koeficientus. Lai atvieglotu meklēšanu, vērtības starojuma koeficientu katalogā ir apkopotas grupās. Izvēlnes pozīcijā ‘Materiāls’ vispirms atlasiet atbilstošo kategoriju un pēc tam izvēlieties atbilstošo materiālu. Attiecīgais starojuma koeficients ir redzams zemāk esošajā rindā. Ja jums ir zināms precīzs mērījumu objekta starojuma koeficients, jūs varat to iestatīt arī kā skaitlisku vērtību izvēlnes pozīcijā ‘Izstarošanas koefic.’ . Ja bieži veicat mērījumus vieniem un tiem pašiem materiāliem, jūs varat saglabāt 5 starojuma koeficientus kā biežāk lietotos (ar numerāciju no 1 līdz 5) un ātri piekļūt tiem ar augšējās joslas starpniecību. - ‘Atstarotā temp.’
Šī parametra iestatīšana var uzlabot mērījumu rezultātu, it īpaši materiāliem ar zemu starojuma koeficientu (= spēcīga atstarošana). Dažās situācijās (it īpaši, strādājot telpās) atstarotā temperatūra ir tāda pati kā apkārtējā temperatūra. Ja objekti ar ievērojami atšķirīgu temperatūru atrodas spēcīgi atstarojošu objektu tuvumā un var ietekmēt mērījumu, šī vērtība ir jāpielāgo.
‘Displejs.’
- ‘Vidus punkts’
Punkts ir redzams termoattēla vidū un parāda izmērīto temperatūras vērtību šajā vietā. - ‘Karstuma punkts’ : ‘IESL.’ ⁄ ‘IZSL.’
Termoattēlā ietvertās zonas karstākais punkts (= mērījuma pikseļi) termoattēlā ir atzīmēts ar sarkanu krustiņu. Tas ļauj vieglāk atrast kritiskās vietas (piemēram, vaļīgas kontaktspailes sadales skapī). Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku mērījuma precizitāti, fokusējiet mērījumu objektu displeja centrā (85 × 64 px). Tādējādi tiek parādīta arī šī mērījumu objekta atbilstošā temperatūras vērtība. - ‘Aukstuma punkts’ : ‘IESL.’ ⁄ ‘IZSL.’
Termoattēlā ietvertās zonas aukstākais punkts (= mērījuma pikseļi) termoattēlā ir atzīmēts ar zilu krustiņu. Tas ļauj vieglāk atrast kritiskās vietas (piemēram, loga izolācijas defektus). Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku mērījuma precizitāti, fokusējiet mērījumu objektu displeja centrā (85 × 64 px). - ‘Krāsu skala’ : ‘IESL.’ ⁄ ‘IZSL.’
Šajā izvēlnes pozīcijā iespējams aktivēt vai deaktivēt krāsu skalu. - ‘Vidējā temp.’ : ‘IESL.’ ⁄ ‘IZSL.’
Vidējā temperatūra (visu termoattēlā ietvertajā zonā izmērīto temperatūras vērtību vidējā vērtība) tiek parādīta termoattēla augšējā kreisajā stūrī. Tādējādi var tikt atvieglota atstarotās temperatūras noteikšana
‘Mērinstruments’
- ‘Valoda’
Šajā izvēlnes pozīcijā jūs varat izvēlēties displeja paziņojumiem izmantojamo valodu. - ‘Mērvienība’
Šajā izvēlnes pozīcijā iespējams pārslēgt temperatūras indikācijas mērvienību starp ‘°C’ un ‘°F’ (nav spēkā Japānā). - ‘Laiks un datums’
Lai mainītu mērierīces laika un datuma iestatījumu, atveriet apakšizvēlni ‘Laiks un datums’ . Šajā apakšizvēlne līdztekus laika un datuma iestatījumiem var mainīt arī attiecīgos formātus, kādos tie tiek parādīti. Aizveriet apakšizvēlni ‘Laiks’ un ‘Datums’ , nospiežot labo funkciju taustiņu, lai saglabātu iestatījumus, vai kreiso funkciju taustiņu, lai atmestu iestatījumus. - ‘Izslēgšanās laiks’
Šajā izvēlnes pozīcijā var izvēlēties laika intervālu, pēc kāda mērierīcei automātiski jāizslēdzas, ja netiek nospiests neviens taustiņš. Automātisko ir iespējams arī deaktivēt, izvēloties iestatījumu ‘Nekad’ . - ‘Augsta aud. kvalit.’
Šajā izvēlnes pozīcijā var pielāgot audio faila kvalitāti, kas tiek ierakstīts, izmantojot balss piezīmi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka augstas kvalitātes audio ieraksts aizņem vairāk vietas atmiņā. - ‘Instrumenta info.’
Šajā izvēlnes pozīcijā var apskatīt informāciju par mērierīci. Tur jūs atradīsiet mērierīces sērijas numuru un instalētās programmatūras versiju. - ‘Rūp. atiestatīšana’
Šajā izvēlnes pozīcijā var atiestatīt mērierīces rūpnīcas iestatījumus un neatgriezeniski izdzēst visus datus. Dažos gadījumos tas var ilgt vairākas minūtes. Nospiediet taustiņu Pa labi ‘Vairāk’ , lai atvērtu apakšizvēlni. Pēc tam nospiediet labo funkciju taustiņu, lai izdzēstu visus failus, vai kreiso funkciju taustiņu, lai atceltu procesu.
Mērījumu rezultātu dokumentēšana
Mērījumu rezultātu saglabāšana
Uzreiz pēc ieslēgšanas mērierīce sāk mērījumus un turpina mērījumu veikšanu, kamēr tā netiek izslēgta.Lai saglabātu attēlu, pavērsiet kameru pret vēlamo mērījumu objektu un nospiediet saglabāšanas taustiņu. Attēls tiek saglabāts mērierīces iekšējā atmiņā. Jūs varat nospiest arī mērījuma sākšanas / pauzes taustiņu. Mērījums tiek iesaldēts un parādīts displejā. Tas ļauj rūpīgi aplūkot attēlu un pēc tam veikt pielāgošanu (piemēram, pielāgot krāsu paleti). Ja nevēlaties saglabāt iesaldēto attēlu, vēlreiz palaidiet mērīšanas režīmu, nospiežot mērījumu sākšanas / pauzes taustiņu. Ja vēlaties saglabāt attēlu mērierīces iekšējā atmiņā, nospiediet saglabāšanas taustiņu.
Balss komentāra ieraksts
Lai fiksētu apkārtējos apstākļus vai pievienotu papildu informāciju par saglabāto termoattēlu, jūs varat ierakstīt balss komentāru. Tas tiek saglabāts papildus termoattēlam un vizuālajam attēlam, un to ir iespējams vēlāk pārnest.Pievienot balss komentāru ir ieteicams, lai nodrošinātu labāku dokumentāciju.
-
Balss komentāra ieraksts tiek saglabāts galerijā. Rīkojieties šādi:
- Nospiediet kreiso funkciju taustiņu, lai piekļūtu galerijai.
- Nospiediet taustiņu Func . Tiek sākta ierakstīšana. Ierakstiet visu attiecīgo informāciju.
- Lai pabeigtu ierakstīšanu, vēlreiz nospiediet taustiņu Func vai labo funkciju taustiņu.
- Lai pārtrauktu ierakstīšanu, nospiediet kreiso funkciju taustiņu. Pēc ierakstīšanas balss komentāru var noklausīties.
- Lai noklausītos ierakstu, vēlreiz nospiediet taustiņu Func . Ieraksts tiks atskaņots.
Lai apturētu atskaņošanu, nospiediet labo funkciju taustiņu. Lai turpinātu pārtraukto ieraksta atskaņošanu, vēlreiz nospiediet labo funkciju taustiņu.
Lai pārtrauktu atskaņošanu, nospiediet kreiso funkciju taustiņu.
Saglabāto attēlu izguve
Papildus termoattēlam tika saglabāts arī vizuālais attēls. Lai tam piekļūtu, nospiediet taustiņu Uz leju.-
Lai izgūtu saglabātos termoattēlus, rīkojieties šādi:
- Nospiediet kreiso funkciju taustiņu. Displejā parādās pēdējais saglabātais attēls.
- Lai šķirstītu saglabātos termoattēlus, nospiediet taustiņu Pa labi vai taustiņu Pa kreisi.
Jūs varat pārslēgt skatu, izmantojot taustiņu Uz augšu un taustiņu Uz leju.
Saglabāto attēlu un balss komentāru dzēšana
Attēlu datu fragmenti saglabājas atmiņā, un tie var tikt rekonstruēti. Lai dzēšana būtu neatgriezeniska, galvenajā izvēlnē izvēlieties ‘Mērinstruments’ → ‘Rūp. atiestatīšana’ .-
Lai dzēstu atsevišķus vai visus termoattēlus, ieslēdzieties galerijas skatu:
- Nospiediet labo funkciju taustiņu zem papīrgroza simbola. Atveras apakšizvēlne. Tajā jūs varat izvēlēties, vai vēlaties dzēst tikai šo attēlu, tikai tam piesaistīto balss komentāru (ja tāds ir ierakstīts) vai visus attēlus. Ja vēlaties dzēst tikai šo attēlu vai balss komentāru, apstipriniet procesu ar taustiņu Func .
- Ja vēlaties dzēst visus attēlus, nospiediet taustiņu Func vai labo funkciju taustiņu un papildus tam apstipriniet procesu ar labo funkciju taustiņu vai nospiediet kreiso funkciju taustiņu, lai pārtrauktu dzēšanas procesu.
Datu pārnese
USB pieslēgvieta ir paredzēta tikai un vienīgi datu pārnesei. To nevar izmantot akumulatoru vai citu ierīču uzlādēšanai.- Atveriet USB ligzdas pārsegu.
- Ar USB kabeļa palīdzību savienojiet izslēgtas mērierīces USB ligzdu ar savu personālo datoru.
- Ieslēdziet mērierīci.
- Atveriet savā personālajā datorā failu pārlūku un izvēlieties ārējo ierīci PT‑C . Saglabātos failus iespējams nokopēt no mērierīces iekšējās atmiņas, pārvietot uz personālo datoru vai izdzēst.
- Līdzko nepieciešamais process ir pabeigts, atvienojiet ārējo ierīce, veicot standarta atvienošanas procedūru.
- Pēc tam izslēdziet mērierīci ar ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.
- Atvienojiet USB kabeli un aizveriet USB ligzdas pārsegu, lai nepieļautu putekļu vai ūdens šļakatu iekļūšanu.
Apkope un uzturēšana
Izstrādājuma kopšana- Uzmanīgi notīriet pielipušos netīrumus.
- Ja izstrādājumam ir ventilācijas atveres, uzmanīgi iztīriet tās ar sausu, mīkstu birstīti.
- Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Izstrādājuma kontaktu tīrīšanai lietojiet tīru un sausu drāniņu.
- Raugieties, lai mērierīce vienmēr būtu tīra. Netīrs infrasarkanais sensors var nelabvēlīgi ietekmēt mērījumu precizitāti.
- Nemēģiniet noņemt netīrumus no infrasarkanā sensora, kameras, skaļruņa vai mikrofona ar asu priekšmetu palīdzību. Nopūtiet putekļus no infrasarkanā sensora un kameras. Neslaukiet infrasarkano sensoru un kameru (saskrāpēšanas risks).
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru ar nosprostotām ventilācijas atverēm. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Nepakļaujiet akumulatoru nevajadzīgai putekļu vai netīrumu ietekmei. Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatoru spēcīgam mitrumam (piemēram, nemērciet to ūdenī un neatstājiet lietū).
Ja akumulators ir samircis, rīkojieties ar to tāpat, kā jūs rīkotos ar bojātu akumulatoru. Ievietojiet to izolētā nedegoša materiāla tvertnē un vērsieties Hilti servisā. - Raugieties, lai akumulators nebūtu savārtīts ar nepiederīgu eļļu un smērvielām. Raugieties, lai uz akumulatora nevajadzīgi neuzkrātos putekļi un netīrumi. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu birstīti vai tīru un sausu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
Nepieskarieties akumulatora kontaktiem un neattīriet kontaktus no rūpnīcā uzklātās smērvielas. - Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Regulāri pārbaudiet visas redzamās daļas, lai pārliecinātos, ka tās nav bojātas un funkcionē nevainojami.
- Nelietojiet izstrādājumu, ja tam ir radušies bojājumi un/vai funkciju traucējumi. Nekavējoties nododiet izstrādājumu Hilti servisā remonta veikšanai.
- Pēc apkopes un remonta darbiem piemontējiet vietā visas aizsargierīces un pārbaudiet, vai tās darbojas nevainojami.
Podziņelementa nomaiņa
Lai mērierīcē varētu saglabāt iestatīto laiku, tajā ir podziņelements. Kad podziņelements ir izlādējies, tas jānomaina.- Atskrūvējiet podziņelementa turētāja skrūvi.
- Skrūve ir piestiprināta pie podziņelementi turētāju, lai tā nepazustu.
- Skrūve ir piestiprināta pie podziņelementi turētāju, lai tā nepazustu.
- Izvelciet podziņelementa turētāju (ja nepieciešams, izmantojot piemērotu instrumentu) no padziļinājuma.
- Izņemiet izlādējušos podziņelementu un ievietojiet jaunu podziņelementu. Ievērojiet pareizu polaritāti. Podziņelementa turētājā iegravētajai zīmei "+" un podziņelementa pozitīvajam polam ir acīmredzami jāsakrīt.
- Iebīdiet podziņelementa turētāju atpakaļ padziļinājumā. Raugieties, lai podziņelements būtu iebīdīts pareizi un pilnībā, jo pretējā gadījumā nebūs nodrošināta aizsardzība pret putekļiem un ūdens šļakatām.
- Pievelciet podziņelementa turētāja skrūvi ar roku.
Hilti mērierīču serviss
Hilti mērierīču servisā tiks veikta pārbaude un noviržu gadījumā atjaunota un vēlreiz pārbaudīta mērierīces specifikācijas atbilstība. Specifikācijas atbilstība pārbaudes veikšanas brīdī tiks apstiprināta ar servisa sertifikātu. Ieteicams:- Atbilstīgs pārbaužu intervāls jāizvēlas atkarībā no lietošanas intensitātes.
- Ja iekārta ir bijusi pakļauta ārkārtējai slodzei, pirms svarīgu darbu veikšanas vai vismaz vienreiz gadā nododiet to Hilti mērierīču servisā pārbaudes veikšanai.
Transportēšana un uzglabāšana
Ar akumulatoru darbināmu iekārtu un akumulatoru transportēšana- Izņemiet akumulatoru / akumulatorus.
- Nekādā gadījumā netransportējiet akumulatorus nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzē. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas transportēšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus vēsā un sausā vietā. Ievērojiet temperatūras robežvērtības, kas norādītas tehnisko parametru sadaļā.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Nekad neglabājiet akumulatorus saulē, uz siltuma avotiem vai aiz stikla.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni un nepiederošas personas.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas uzglabāšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
Traucējumu novēršana
Ja ierīces darbībā ir radušies traucējumi, kas nav uzskaitīti šajā tabulā vai ko jums neizdodas novērst saviem spēkiem, lūdzu, meklējiet palīdzību mūsu Hilti servisā.Traucējums |
Iespējamais iemesls |
Risinājums |
---|---|---|
Izstrādājumu nav iespējams ieslēgt. |
Akumulators ir izlādējies. |
|
Akumulators nav pilnībā iebīdīts. |
|
|
Akumulators nenofiksējas ar sadzirdamu klikšķi. |
Netīrs akumulatora fiksācijas izcilnis. |
|
Mērierīce ir pārāk silta vai pārāk auksta. |
Mērierīce ir pārāk silta vai pārāk auksta. Mērierīce pēc neilga laika izslēdzas. |
|
Akumulators ir pārāk silts vai pārāk auksts. |
Akumulators ir pārāk silts vai pārāk auksts. Mērierīce pēc neilga laika izslēdzas. |
|
Atmiņa ir pilna / bojāta. |
Attēlu atmiņa ir pilna. |
|
Attēlu atmiņa ir bojāta. |
|
|
Mērierīci nav iespējams savienot ar personālo datoru. |
Dators neatpazīst mērierīci. |
|
Bojāta USB pieslēgvieta vai USB kabelis. |
|
|
Podziņelements ir tukšs. |
Podziņelements ir tukšs. |
|
Mērierīce ir bojāta. |
Mērierīce ir bojāta. |
|
Nokalpojušo iekārtu utilizācija
Hilti izstrādājumu izgatavošanā tiek izmantoti galvenokārt otrreiz pārstrādājami materiāli. Priekšnosacījums otrreizējai pārstrādei ir atbilstoša materiālu šķirošana. Daudzās valstīs Hilti pieņem nolietotās iekārtas otrreizējai pārstrādei. Lai saņemtu vairāk informācijas, vērsieties Hilti servisā vai pie sava pārdošanas konsultanta.Ražotāja garantija
- Ar jautājumiem par garantijas nosacījumiem, lūdzu, vērsieties pie vietējā Hilti partnera.
FCC norādījums (attiecas uz ASV) / IC norādījums (attiecas uz Kanādu)
Tomēr nevar garantēt, ka atsevišķu instalēšanas veidu gadījumā nerodas traucējumi. Ja šī iekārta izraisa radio vai televīzijas uztveršanas traucējumus, ko var konstatēt, izslēdzot un vēlreiz ieslēdzot iekārtu, tās lietotājam jācenšas šos traucējumus novērst ar šādu pasākumu palīdzību:- no jauna jāiestata vai jāpārliek uztveršanas antena;
- jāpalielina atstatums starp iekārtu un uztvērēju;
- iekārtas kontaktdakša jāpievieno citai elektriskajai ķēdei nekā uztvērējs.
- Ja nepieciešams, lūdziet palīdzību iekārtas izplatītājam vai pieredzējušam radio un televīzijas speciālistam.
Ekspluatācijas uzsākšana ir pakļauta šādiem priekšnosacījumiem:
- iekārta nedrīkst radīt kaitīgu starojumu;
- iekārtai jābūt noturīgai pret jebkādu starojumu, ieskaitot starojumu, kas aktivē nevēlamas operācijas.
Hilti, Inc.
7250 Dallas Parkway, Suite 1000
US-Plano, TX 75024
www.hilti.com
Papildu informācija
Papildaprīkojumu, sistēmas produktus un sīkāku informāciju par jūsu izstrādājumu var atrast šeit.RoHS (direktīva par bīstamo vielu izmantošanas ierobežošanu) Šī tabula attiecas uz Ķīnas tirgu.
Šī tabula attiecas uz Taivānas tirgu.
Hilti litija jonu akumulatori
Norādījumi par drošību un lietošanuŠajā dokumentācijā ar jēdzienu "akumulators" tiek apzīmēti daudzreiz uzlādējami Hilti litija jonu akumulatori, kas sastāv no vairākiem litija jonu elementiem. Tie ir paredzēti Hilti elektroiekārtām, un tos drīkst lietot tikai kopā ar tām. Lietojiet tikai oriģinālos Hilti akumulatorus!AprakstsHilti akumulatori ir aprīkoti ar elementu kontroles un elementu aizsardzības sistēmām.
Akumulatorus veidojošie elementi satur enerģiju akumulējošus litija jonu materiālus, kas nodrošina lielu specifisko enerģijas blīvumu. Litija jonu elementiem piemīt ļoti neliels atmiņas efekts, taču tie ļoti jutīgi reaģē uz spēka iedarbību, pārmērīgu izlādi vai augstu temperatūru.
Izstrādājumus, ko atļauts lietot kopā ar Hilti akumulatoriem, jūs atradīsiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group
Drošība
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē..
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Rīkojieties saskaņā ar norādījumiem, kas iekļauti nodaļā Pasākumi akumulatora aizdegšanās gadījumā .
- Ja akumulators ir bojāts, vienmēr sazinieties ar Hilti servisu.
- Nelietojiet akumulatoru, ja no tā izplūst šķidrums.
- Šķidruma izplūdes gadījumā nepieļaujiet tā iekļūšanu acīs un/vai saskari ar ādu. Rīkojoties ar elektrolītu, vienmēr valkājiet aizsargcimdus un acu aizsarglīdzekļus.
- No baterijām izplūdušā elektrolīta savākšanai lietojiet šim nolūkam paredzētu, sertificētu ķīmisko tīrīšanas līdzekli. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru elektrolīta savākšanu.
- Ievietojiet bojāto akumulatoru nedegoša materiāla tvertnē un nosedziet to ar sausām smiltīm, krīta pulveri (CaCO3) vai silikātu (vermikulītu). Pēc tam hermētiski noslēdziet tvertnes vāku un novietojiet tvertni glabāšanā vietā, kas neatrodas degošu gāzu, šķidrumu vai priekšmetu tuvumā.
- Nododiet tvertni utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties kompetentajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Pievērsiet uzmanību ar akumulatora lietošanu saistītām novirzēm, piemēram, neatbilstīgai uzlādei vai neparasti ilgam uzlādes laikam, jūtamam jaudas samazinājumam, īpatnībām LED indikācijā vai šķidruma izplūdei. Tās liecina par akumulatora iekšēju problēmu.
- Ja jums šķiet, ka akumulatoram ir radusies iekšēja problēma, sazinieties ar Hilti servisu.
- Ja akumulators nedarbojas, to vairs nav iespējams uzlādēt vai no tā izplūst šķidrums, tas ir jāutilizē. Skat. nodaļu Apkope un utilizācija .
- Nodrošiniet pietiekamu ventilāciju, lai veicinātu bīstamo un eksplozīvo tvaiku aizplūšanu.
- Ja intensīvi izplatās dūmi, nekavējoties atstājiet telpu.
- Elpceļu kairinājuma gadījumā meklējiet medicīnisko palīdzību.
- Pirms sākt dzēšanas mēģinājumu, izsauciet ugunsdzēsējus.
- Ja akumulators ir aizdedzies, veiciet dzēšanu tikai ar ūdeni, no iespējami liela attāluma. Pulverveida ugunsdzēšamie līdzekļi un segas litija jonu akumulatoru degšanas gadījumā ir neefektīvi. Apkārtējā ugunsgrēka dzēšanai var izmantot parastos ugunsdzēsības līdzekļus.
- Nemēģiniet pārvietot lielu daudzumu degošu akumulatoru. Aizvāciet no tuvākās apkārtnes neskartos materiālus, lai tādējādi izolētu degšanas skartos akumulatorus.
- ar lāpstas palīdzību paceliet to un iemetiet spainī ar ūdeni. Pateicoties ūdens dzesējošajai iedarbībai, no aizdegšanās tiek pasargāti akumulatora elementi, kas vēl nav sasnieguši kritisko temperatūru.
- Vismaz uz 24 stundām ievietojiet akumulatoru spainī, līdz tas ir pilnībā atdzisis.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Apkārtējā temperatūra robežās no -17 °C līdz +60 °C / no 1 °F līdz 140 °F.
- Uzglabāšanas temperatūra robežās no -20 °C līdz +40 °C / -4 °F līdz 104 °F.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Ja iespējams, glabājiet akumulatorus vēsā un sausā vietā. Uzglabāšana vēsumā paildzina akumulatora kalpošanas laiku. Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst glabāt augstā temperatūrā, tiešos saules staros vai aiz stikla.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst transportēt nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzēs. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Raugieties, lai akumulators ir tīrs, un nepieļaujiet tā savārtīšanu ar eļļu un smērvielām. Nepieļaujiet pārmērīgu putekļu un netīrumu uzkrāšanos uz akumulatora virsmām. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu otu vai tīru un sausu drāniņu.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru, ja ir nosprostotas tā ventilācijas atveres. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Raugieties, lai akumulatora iekšienē neiekļūtu svešķermeņi.
- Nepieļaujiet mitruma iekļūšanu akumulatorā. Ja akumulatorā ir iekļuvis mitrums, tas jāuzskata par bojātu un jāizolē, ievietojot nedegoša materiāla tvertnē.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Ja utilizācija netiek veikta pareizā veidā, var izplūst kaitīgas gāzes un šķidrumi, kas apdraud veselību. Nododiet akumulatoru utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties pie kompetentā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Neizmetiet akumulatorus sadzīves atkritumos.
- Utilizējiet akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni. Lai nepieļautu īssavienojumus, nosedziet pieslēguma kontaktus ar materiālu, kam nepiemīt elektriskā vadītspēja.