Valoda

TE 3000-AVR

Oriģinālā lietošanas instrukcija

Informācija par dokumentāciju

Par šo dokumentāciju

  • Pirms ekspluatācijas sākšanas obligāti izlasiet šo dokumentāciju. Tas ir priekšnoteikums darba drošībai un izstrādājuma lietošanai bez traucējumiem.
  • Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.
  • Vienmēr glabājiet lietošanas instrukciju izstrādājuma tuvumā un nododiet to kopā ar izstrādājumu, ja tas tiek nodots citām personām.

Apzīmējumu skaidrojums

Brīdinājumi

Brīdinājumi pievērš uzmanību bīstamībai, kas pastāv, strādājot ar izstrādājumu. Tiek lietoti šādi signālvārdi:
BĪSTAMI!
BĪSTAMI! !
  • Pievērš uzmanību draudošām briesmām, kas var izraisīt smagus miesas bojājumus vai nāvi.
BRĪDINĀJUMS!
BRĪDINĀJUMS! !
  • Pievērš uzmanību iespējamam apdraudējumam, kas var izraisīt smagas traumas vai pat nāvi.
IEVĒROT PIESARDZĪBU!
UZMANĪBU! !
  • Norāda uz iespējami bīstamām situācijām, kas var izraisīt traumas vai materiālos zaudējumus.

Dokumentācijā lietotie simboli

Šajā dokumentācijā tiek lietoti šādi simboli:
Image alternative Pirms lietošanas izlasiet instrukciju
Image alternative Norādījumi par lietošanu un cita noderīga informācija
Image alternative Rīcība ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem
Image alternative Neizmetiet elektroiekārtas un akumulatorus sadzīves atkritumos.

Attēlos lietotie simboli

Attēlos tiek lietoti šādi simboli:
Image alternative Šie skaitļi norāda uz attiecīgajiem attēliem, kas atrodami šīs instrukcijas sākumā.
Image alternative Numerācija attēlos atbilst veicamo darbību secībai un var atšķirties no darbību apraksta tekstā.
Image alternative Pozīciju numuri tiek lietoti attēlā Pārskats un norāda uz leģendas numuriem sadaļā Izstrādājuma pārskats .
Image alternative Šī simbola uzdevums ir pievērst īpašu uzmanību izstrādājuma lietošanas laikā.

Simboli uz izstrādājuma

Simboli uz izstrādājuma

Uz izstrādājuma var tikt lietoti šādi simboli:
Image alternative Aizsardzības klase II (divkārša izolācija)
Image alternative Aizliegts transportēt ar celtni
Image alternative Bezvadu datu pārnese

Izstrādājuma informācija

Image alternative izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.
Iekārtas tipa apzīmējums un sērijas numurs ir norādīti uz identifikācijas datu plāksnītes.
  • Ierakstiet sērijas numuru zemāk redzamajā tabulā. Izstrādājuma dati jānorāda, vēršoties mūsu pārstāvniecībā vai servisā.
    Izstrādājuma dati
    Atskaldāmais āmurs
    TE 3000‑AVR
    Paaudze
    03
    Sērijas Nr.

Atbilstības deklarācija

Image alternative
Uzņemoties pilnu atbildību, mēs apliecinām, ka šeit aprakstītais izstrādājums atbilst šādām direktīvām un standartiem: Atbilstības deklarācijas attēls ir atrodams šīs dokumentācijas beigās.
Tehniskā dokumentācija ir saglabāta šeit:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE

Drošība

Vispārīgi drošības norādījumi par darbu ar elektroiekārtām

Image alternative BRĪDINĀJUMS! Iepazīstieties ar visiem drošības norādījumiem, instrukcijām, attēliem un tehniskajiem parametriem, kas attiecas uz šo elektroiekārtu. Turpmāk izklāstīto instrukciju neievērošana var izraisīt elektrošoku, ugunsgrēku un/vai nopietnas traumas.
Saglabājiet visus drošības norādījumus un instrukcijas turpmākai lietošanai.
Drošības norādījumos lietotais apzīmējums "elektroiekārta" attiecas uz iekārtām ar tīkla barošanu (ar barošanas kabeli) vai iekārtām ar barošanu no akumulatora (bez kabeļa).
Drošība darba vietā
  • Uzturiet darba vietā tīrību un kārtību un nodrošiniet labu apgaismojumu. Nekārtīgā darba vietā vai sliktā apgaismojumā var viegli notikt nelaimes gadījums.
  • Nestrādājiet ar elektroiekārtu sprādzienbīstamā vidē, kur atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi. Darbības laikā elektroiekārtas mēdz dzirksteļot, un tas var izraisīt viegli uzliesmojošu putekļu vai tvaiku aizdegšanos.
  • Lietojot elektroiekārtu, neļaujiet nepiederošām personām un jo īpaši bērniem tuvoties darba vietai. Citu personu klātbūtne var novērst uzmanību, un tā rezultātā jūs varat zaudēt kontroli pār iekārtu.
Elektrodrošība
  • Elektroiekārtas kontaktdakšai jāatbilst elektrotīkla kontaktligzdai. Kontaktdakšas konstrukciju nedrīkst nekādā veidā mainīt. Kopā ar elektroiekārtām, kurām ir aizsargzemējums, nedrīkst lietot adapteru spraudņus. Neizmainītas konstrukcijas kontaktdakša, kas atbilst kontaktligzdai, ļauj samazināt elektrošoka risku.
  • Darba laikā nepieskarieties sazemētiem priekšmetiem, piemēram, caurulēm, radiatoriem, plītīm vai ledusskapjiem. Pieskaroties sazemētām virsmām, pieaug risks saņemt elektrisko triecienu.
  • Nelietojiet elektroiekārtu lietus laikā, neturiet to mitrumā. Mitrumam iekļūstot elektroiekārtā, pieaug risks saņemt elektrisko triecienu.
  • Nenesiet un nepakariniet elektroiekārtu aiz barošanas kabeļa un neraujiet aiz kabeļa, ja vēlaties atvienot iekārtu no elektrotīkla kontaktligzdas. Sargājiet barošanas kabeli no karstuma, eļļas, asām šķautnēm vai kustīgām detaļām. Bojāts vai sapiņķerējies barošanas kabelis var kļūt par cēloni elektrošokam.
  • Darbinot elektroiekārtu ārpus telpām, izmantojiet tās pievienošanai vienīgi tādus pagarinātājkabeļus, kas ir paredzēti lietošanai brīvā dabā. Lietojot elektrokabeli, kas ir piemērots darbam ārpus telpām, samazinās elektrošoka risks.
  • Ja elektroiekārtas izmantošana slapjā vidē ir obligāti nepieciešama, lietojiet bojājumstrāvas aizsargslēdzi. Bojājumstrāvas aizsargslēdža lietošana samazina elektrošoka risku.
Personiskā drošība
  • Strādājiet ar elektroiekārtu uzmanīgi, darba laikā saglabājiet paškontroli un rīkojieties saskaņā ar veselo saprātu. Ar elektroiekārtu nedrīkst strādāt personas, kas ir nogurušas vai atrodas narkotiku, alkohola vai medikamentu ietekmē. Mirklis neuzmanības, strādājot ar elektroiekārtu, var novest pie nopietnām traumām.
  • Izmantojiet individuālos aizsardzības līdzekļus un darba laikā vienmēr valkājiet aizsargbrilles. Individuālo aizsardzības līdzekļu (putekļu aizsargmaskas, neslīdošu apavu un aizsargķiveres vai ausu aizsargu) lietošana atbilstoši elektroiekārtas tipam un veicamā darba raksturam ļauj izvairīties no savainojumiem.
  • Nepieļaujiet iekārtas nekontrolētas ieslēgšanās iespēju. Pirms pievienošanas elektrotīklam, akumulatora ievietošanas, elektroiekārtas satveršanas vai pārvietošanas pārliecinieties, ka tā ir izslēgta. Ja iekārtas pārvietošanas laikā pirksts atrodas uz slēdža vai ja ieslēgta iekārta tiek pievienota elektrotīklam, var notikt nelaimes gadījums.
  • Pirms elektroiekārtas ieslēgšanas jānoņem visi regulēšanas piederumi un uzgriežņu atslēgas. Regulēšanas piederumi vai uzgriežņu atslēga, kas iekārtas ieslēgšanas brīdī atrodas iekārtā, var radīt traumas.
  • Izvairieties no nedabiskām pozām. Darba laikā vienmēr saglabājiet līdzsvaru un nodrošinieties pret paslīdēšanu. Tas atvieglos elektroiekārtas vadību neparedzētās situācijās.
  • Izvēlieties darbam piemērotu apģērbu. Darba laikā nenēsājiet brīvi plandošas drēbes un rotaslietas. Netuviniet matus, apģērbu un aizsargcimdus iekārtas kustīgajām daļām. Vaļīgas drēbes, rotaslietas un gari mati var ieķerties iekārtas kustīgajās daļās.
  • Ja elektroiekārtas konstrukcija ļauj pievienot putekļu nosūkšanas vai savākšanas ierīci, sekojiet, lai tā būtu pievienota un tiktu darbināta pareizi. Putekļu nosūcēja lietošana samazina putekļu kaitīgo ietekmi.
  • Nezaudējiet modrību un neatkāpieties no elektroiekārtu lietošanas drošības noteikumu ievērošanas arī tad, ja lietojat attiecīgo elektroiekārtu bieži un kārtīgi to pārzināt. Neuzmanība vienā sekundes daļā var novest pie smagām traumām.
Elektroiekārtas lietošana un apkope
  • Nepārslogojiet elektroiekārtu. Katram darbam izvēlieties piemērotu iekārtu. Elektroiekārta darbosies labāk un drošāk pie nominālās slodzes.
  • Nelietojiet elektroiekārtu, ja ir bojāts tās slēdzis. Elektroiekārta, ko nevar ieslēgt un izslēgt, ir bīstama un nekavējoties jānodod remontā.
  • Pirms iestatījumu veikšanas, aprīkojuma daļu nomaiņas vai iekārtas novietošanas uzglabāšanā atvienojiet kontaktdakšu no elektrotīkla un/vai noņemiet noņemamo akumulatoru. Šādi jūs novērsīsiet elektroiekārtas nejaušas ieslēgšanās risku.
  • Elektroiekārtu, kas netiek darbināta, uzglabājiet piemērotā vietā. Neļaujiet lietot iekārtu personām, kas nav iepazinušās ar tās funkcijām un izlasījušas šo lietošanas instrukciju. Ja elektroiekārtu lieto nekompetentas personas, tas var apdraudēt cilvēku veselību.
  • Rūpīgi veiciet elektroiekārtu un to piederumu apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas bez traucējumiem un neķeras un vai kāda no daļām nav salauzta vai bojāta un tādējādi netraucē elektroiekārtas nevainojamu darbību. Raugieties, lai pirms iekārtas lietošanas tiktu nomainītas vai saremontētas bojātās daļas. Daudzi nelaimes gadījumi notiek tāpēc, ka elektroiekārtām nav nodrošināta pareiza apkope.
  • Griezējinstrumentiem vienmēr jābūt uzasinātiem un tīriem. Rūpīgi kopti griezējinstrumenti ar asām šķautnēm retāk iestrēgst un ir vieglāk vadāmi.
  • Lietojiet elektroiekārtu, piederumus, maināmos instrumentus utt. saskaņā ar šiem norādījumiem. Jāņem vērā arī konkrētie darba apstākļi un veicamās operācijas īpatnības. Elektroiekārtu lietošana citiem mērķiem, nekā to ir paredzējusi ražotājfirma, ir bīstama un var izraisīt neparedzamas sekas.
  • Raugieties, lai rokturu un satveršanas virsmas būtu sausas, tīras, nenotraipītas ar eļļu un smērvielām. Ja rokturu vai satveršanas virsmas ir slidenas, nav iespējama droša elektroiekārtas vadība un kontrole neparedzamās situācijās.
Serviss
  • Uzdodiet elektroiekārtas remontu veikt tikai kvalificētam personālam, kas izmanto vienīgi oriģinālās rezerves daļas. Tikai tā ir iespējams saglabāt elektroiekārtas funkcionālo drošību.

Drošības noteikumi darbam ar perforatoriem

Drošības norādījumi visiem darbiem
  • Lietojiet dzirdes aizsargaprīkojumu. Trokšņa iedarbība var radīt dzirdes zudumu.
  • Lietojiet kopā ar iekārtu piegādātos papildu rokturus. Kontroles zudums var kļūt par cēloni traumām.
  • Ja pastāv iespēja, ka instruments var skart apslēptus elektriskos vadus vai pašas iekārtas barošanas kabeli, iekārta vienmēr jātur aiz izolētajām rokturu virsmām. Saskaroties ar spriegumam pieslēgtiem vadiem, spriegums tiek novadīts uz iekārtas metāla daļām, radot elektrošoka risku.

Papildnorādījumi par drošību

Personīgā drošība
  • Lietojiet izstrādājumu tikai tad, ja tas ir nevainojamā tehniskajā stāvoklī.
  • Nekādā gadījumā nemēģiniet ietekmēt izstrādājuma funkcijas vai to pārveidot.
  • Pirms laušanas vai urbšanas darbiem, kas šķērso būvkonstrukciju daļas, atbilstoši jānodrošina attiecīgās būvkonstrukcijas daļas pretējā puse. Atlūzušās materiāla daļas var izkrist caur atveri un/vai nokrist un savainot cilvēkus.
  • Pārliecinieties, vai sānu rokturis ir piemontēts pareizi un kārtīgi nostiprināts. Vienmēr stingri turiet iekārtu ar abām rokām aiz šim nolūkam paredzētajiem rokturiem. Gādājiet, lai rokturi būtu sausi, tīri, nenotraipīti ar eļļu un smērvielām.
  • Lietojiet kopā ar šo izstrādājumu tikai Hilti kaltus ar savienojuma galu TE-H.
  • Nomainiet kaltu tikai tad, kad instruments ir horizontālā pozīcijā, nekādā gadījumā – vertikālā.
  • Iespraudiet kaltu instrumenta patronā tik dziļi, līdz tas nofiksējas ar sadzirdamu klikšķi un vairs nav redzams dzeltenais signālgredzens.
  • Pārbaudiet, vai kalts ir kārtīgi nofiksējies. UZMANĪBU! Nenofiksēts kalts var izraisīt negaidītas, bīstamas situācijas!
  • Iedarbiniet šo izstrādājumu tikai tad, kad tas atrodas darba pozīcijā, nevis transporta pozīcijā!
  • Darba pārtraukumos veiciet pirkstu vingrinājumus, kas uzlabo asinsriti. Ilgstoša darba gadījumā vibrācija var radīt traucējumus pirkstu, roku vai plaukstas locītavu asinsvadu un nervu sistēmas funkcijās.
  • Izstrādājums nav paredzēts, lai to lietotu bērni, kā arī personas ar nepietiekamām fiziskajām spējām vai neapmācītas personas.
  • Raugieties, lai iekārta nebūtu pieejama bērniem.
  • Pirms darba sākšanas noskaidrojiet darba laikā rodošos putekļu bīstamības kategoriju. Lietojiet celtniecības putekļsūcēju ar oficiālas sertifikācijas ietvaros piešķirtu drošības klasifikāciju, kas atbilst vietējiem putekļu ietekmes ierobežošanas normatīviem.
  • Ja iespējams, lietojiet putekļu nosūkšanas sistēmu un piemērotu mobilo putekļsūcēju. Putekļi, ko rada tādi materiāli kā, piemēram, svinu saturoša krāsa, daži koksnes veidi, betons / mūris / kvarcu saturoši akmeņi, minerāli un metāls, var būt kaitīgi veselībai.
  • Nodrošiniet darba vietā labu ventilāciju un, ja nepieciešams, valkājiet elpceļu aizsargmasku, kas aizsargā pret attiecīgā veida putekļiem. Saskare ar šiem putekļiem vai to ieelpošana var izraisīt lietotāja vai citu tuvumā esošo personu alerģiskas reakcijas un/vai elpceļu saslimšanas. Noteikti putekļu veidi, piemēram, ozola un skābarža koksnes putekļi, tiek uzskatīti par kancerogēniem – sevišķi kopā ar kokapstrādē izmantojamām vielām (hromātiem, koksnes aizsarglīdzekļiem). Azbestu saturošus materiālus drīkst apstrādāt tikai kompetenti speciālisti.
Elektrodrošība
  • Pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai darba zonā neatrodas nosegti elektrības vadi, gāzes vai ūdensapgādes caurules. Nejauši sabojājot zem sprieguma esošus vadus, iekārtas ārējās metāla daļas var izraisīt elektrošoku.
  • Regulāri pārbaudiet šī izstrādājuma barošanas kabeli un nepieciešamības gadījumā nododiet to kompetentam speciālistam remonta vai nomaiņas veikšanai. Ja ir bojāts elektroinstrumenta barošanas kabelis, tas jānomaina pret speciāli aprīkotu un sertificētu kabeli, ko piedāvā klientu apkalpošanas organizācija. Regulāri pārbaudiet pagarinātājkabeļus un bojājumu gadījumā nomainiet tos. Ja darba laikā tiek bojāts barošanas vai pagarinātāja kabelis, nepieskarieties tam. Atvienojiet iekārtu no elektrotīkla. Bojāti barošanas kabeļi un pagarinātāji slēpj elektriskā trieciena risku.
  • Ja bieži tiek apstrādāti elektrību vadoši materiāli, ar tiem piesārņotās elektroiekārtas regulāri jānodod pārbaudīšanai Hilti servisā. Uz iekārtas ārējās virsmas esošie putekļi, kas galvenokārt ir uzkrājušies no vadītspējīgiem materiāliem, vai mitrums nelabvēlīgos apstākļos var izraisīt elektrisku triecienu.
  • Ja tiek pārtraukta sprieguma padeve, elektroiekārta jāizslēdz un jāatvieno no elektrotīkla. Tas palīdzēs izvairīties no izstrādājuma nekontrolētas ieslēgšanās, kad tiks atjaunota sprieguma padeve.

Apraksts

Izstrādājuma pārskats

Image alternative
  1. Rokturis ar ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi
  2. Servisa indikācija
  3. Pārnēsāšanas rokturis
  4. Rokturis
  5. Barošanas kabeļa kontaktspraudnis
  6. Barošanas kabelis ar kodētu kontaktspraudni
  7. Ventilācijas atveres
  8. Instrumenta patrona

Transportēšanas ratiņu pārskats

Image alternative
  1. Rokturis
  2. Kravas nodrošinājums
  3. Bloķēšanas stīpa
  4. Patērējamā materiāla turētājs (kalts)
  5. Riteņi
  6. Riteņa fiksācija (paplāksne, šķelttapa)
  7. Iekārtas nostiprināšanas rēdze
  8. Pārnēsāšanas rokturis

Nosacījumiem atbilstīga lietošana

Aprakstītais izstrādājums ir manuāli vadāms atskaldāmais āmurs ar 28 mm sešstūra instrumenta patronu. Tas ir paredzēts kalšanas darbiem betonā, mūrī un asfaltā. To var izmantot arī blietēšanas un rakšanas darbos.

  • Iekārtas darbināšanai drīkst lietot tikai uz identifikācijas datu plāksnītes norādīto barošanas spriegumu un frekvenci.

Varbūtējā nepareizā lietošana

Šis izstrādājums nav paredzēts veselībai bīstamu materiālu apstrādāšanai.
Šis izstrādājums nav paredzēts darbam slapjā vidē.

Servisa indikācija

Atskaldāmajam āmuram ir servisa indikācija ar gaismas signālu.
Statuss
Nozīme
Servisa indikācija deg sarkanā krāsā.
  • Pienācis laiks servisa darbiem. Nogādājiet izstrādājumu Hilti servisā.
  • Izstrādājums ir bojāts. Nogādājiet izstrādājumu Hilti servisā.
Servisa indikācija mirgo sarkanā krāsā.
  • Pārejoša kļūme. Nogaidiet 10 sekundes, līdz mirgošana beidzas.
  • Ja mirgošana pēc 10 s turpinās, atvienojiet barošanas kabeli un nogaidiet 2 minūtes.
  • Ja mirgošana joprojām nebeidzas, nogādājiet izstrādājumu Hilti servisā.
Gatavības indikācija mirgo zaļā krāsā.
  • Termiskā aizsardzība.
  • Ļaujiet izstrādājumam atdzist.
Gatavības indikācija deg zaļā krāsā.
Izstrādājums ir gatavs darbam.
Savlaicīgi nododiet izstrādājumu Hilti servisā. Tad tas vienmēr būs gatavs darbam.

Active Vibration Reduction

Izstrādājums ir aprīkots ar sistēmu Active Vibration Reduction (AVR), kas ievērojami samazina vibrāciju.

Piegādes komplektācija

Atskaldāmais āmurs, lietošanas instrukcija, smērviela.
Transportēšanas ratiņi tiek piedāvāti opcijas veidā.
Citus šim izstrādājumam izmantojamus sistēmas produktus meklējiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group

Tehniskie parametri

Nominālā sprieguma, nominālās strāvas, frekvences un/vai nominālās ieejas jaudas parametri ir norādīti attiecīgajai valstij paredzētajā identifikācijas datu plāksnītē.
Ja šīs iekārtas darbināšanai izmanto ģeneratoru vai transformatoru, tā izejas jaudai jābūt vismaz divreiz lielākai par nominālo ieejas jaudu, kas norādīta uz iekārtas identifikācijas datu plāksnītes. Transformatora vai ģeneratora darba spriegumam vienmēr jābūt iekārtas nominālā sprieguma diapazonā ar pielaidi +5 % vai -15 %.

TE 3000‑AVR
Svars saskaņā ar EPTA procedūru 01
27,1 kg
Atsevišķa trieciena enerģija atbilstīgi EPTA procedūrai
85 J
Uzglabāšanas temperatūra
−20 ℃ … 70 ℃
Apkārtējā temperatūra darbības laikā
−20 ℃ … 55 ℃

Informācija par troksni un vibrāciju saskaņā ar EN 60745

Šajās instrukcijās norādītie lielumi, kas raksturo skaņas spiedienu un vibrāciju, ir noteikti ar standartizētas mērījumu metodes palīdzību, un tos var izmantot elektroiekārtu savstarpējai salīdzināšanai. Tos var izmantot arī trokšņa un vibrācijas iedarbības pagaidu novērtējumam. Norādītie parametri attiecas uz elektroiekārtas galvenajiem lietošanas veidiem. Taču, ja elektroiekārta tiek izmantota citos nolūkos, ar citiem maināmajiem instrumentiem vai netiek nodrošināta pietiekama tās apkope, parametri var atšķirties no norādītajiem. Tas var ievērojami palielināt trokšņa un vibrācijas iedarbību visā darba laikā. Lai precīzi novērtētu iedarbību, jāņem vērā arī laiks, cik ilgi iekārta ir izslēgta vai ir ieslēgta, taču faktiski netiek darbināta. Tas var būtiski samazināt iedarbību kopējā darba laikā. Jāparedz papildu drošības pasākumi, lai aizsargātu iekārtas lietotāju pret trokšņa un/vai vibrācijas iedarbību, piemēram, elektroiekārtas un maināmo instrumentu apkope, roku turēšana siltumā, darba procesu organizācija.
Informācija par troksni
Skaņas jaudas līmenis (LWA)
106 dB(A)
Skaņas jaudas līmeņa pielaide (KWA)
3 dB(A)
Skaņas spiediena līmenis (LpA)
95 dB(A)
Skaņas spiediena līmeņa pielaide (KpA)
3 dB(A)
Informācija par vibrāciju
Kalšana (ah, Cheq)
6,9 m/s²
Iespējamā kļūda (K)
1,5 m/s²

Pagarinātājkabeļa izmantošana

BRĪDINĀJUMS!
Bojāta kabeļa izraisīts apdraudējums! Ja darba laikā tiek bojāts barošanas kabelis vai pagarinātājkabelis, neaiztieciet to. Nekavējoties atvienojiet kontaktdakšu no kontaktligzdas.
  • Regulāri pārbaudiet iekārtas barošanas kabeli un nepieciešamības gadījumā nododiet to kompetentam speciālistam remonta vai nomaiņas veikšanai.
  • Lietojiet tikai konkrētajai darbības jomai atbilstīgus elektriskos pagarinātājkabeļus ar pietiekamu vada šķērsgriezumu. Pretējā gadījumā ir iespējami iekārtas jaudas zudumi un kabeļa pārkaršana.
  • Regulāri pārbaudiet, vai pagarinātājkabelis nav bojāts.
  • Nomainiet bojāto pagarinātājkabeli.
  • Strādājot ārpus telpām, izmantojiet tikai atbilstošus un attiecīgi marķētus pagarinātājkabeļus.
Informācija par ieteicamo minimālo šķērsgriezumu un kabeļa garumu QR koda veidā ir iekļauta šīs dokumentācijas beigās.

Sagatavošanās darbam

IEVĒROT PIESARDZĪBU!
Traumu risks! Izstrādājuma nekontrolēta iedarbošanās.
  • Atvienojiet barošanas kabeli, pirms veikt iekārtas iestatīšanu vai aprīkojuma maiņu.
Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.

Maināmais instruments

Lietojiet kopā ar šo izstrādājumu tikai Hilti kaltus ar savienojuma galu TE-H .
Citi kalti nav kārtīgi nofiksējami, par ko liecina tas, ka dzeltenais signālgredzens pie instrumenta patronas paliek redzams. Tas nozīmē, ka maināmais instruments šim atskaldāmajam āmuram nav piemērots!
Image alternative
  • Pirms katras lietošanas pievērsiet uzmanību tam, lai dzeltenais signālgredzens pie instrumenta patronas nebūtu redzams.

Maināmā instrumenta ievietošana

Pirms katras lietošanas pārbaudiet, vai instruments nav bojāts un nevienmērīgi nodilis, un, ja nepieciešams, apmainiet to.
Image alternative
  1. Viegli ieziediet maināma instrumenta galu ar smērvielu.
  2. Iespraudiet kaltu ar savienojuma galu TE-H instrumenta patronā tik dziļi, līdz tas nofiksējas ar sadzirdamu klikšķi un vairs nav redzams dzeltenais signālgredzens.
  3. Pavelkot instrumentu, jāpārbauda, vai tas ir nofiksējies kārtīgi.
    Lietojiet tikai oriģinālās Hilti smērvielas. Nepiemērotas smērvielas lietošana var izraisīt izstrādājuma bojājumus.

Barošanas kabeļa pievienošana

Image alternative
IEVĒROT PIESARDZĪBU!
Traumu risks netīru kontaktu radītās noplūdes strāvas iedarbībā.
  • Veiciet elektrisko spraudkontaktu savienošanu ar elektroiekārtu tikai tad, kad kontakti ir tīri, sausi un nav zem sprieguma.
  1. Līdz galam iespraudiet kodēto elektriskā savienojuma spraudni iekārtas ligzdā, līdz tas sadzirdami nofiksējas.
  2. Ievietojiet kontaktdakšu kontaktligzdā.
    Hilti iesaka vienmēr atstāt barošanas kabeļa spraudni pievienotu pie iekārtas. Barošanas kabeļa spraudnis jāatvieno tikai kabeļa pārraušanas / bojājuma gadījumā.

Darbs

BRĪDINĀJUMS!
Bojāta kabeļa izraisīts apdraudējums! Ja darba laikā tiek sabojāts barošanas kabelis vai pagarinātājkabelis, nekavējoties atvienojiet iekārtu un kabeli no elektrotīkla. Nepieskarieties bojājuma vietai!
  • Regulāri pārbaudiet pieslēguma kabeļus. Nomainiet bojātos pagarinātājkabeļus. Uzdodiet veikt bojāto barošanas kabeļu nomaiņu sertificētam speciālistam.
Principā ieteicams vienmēr izmantot bojājumstrāvas aizsargslēdzi (RCD) ar aktivēšanas strāvas stiprumu maksimāli 30 mA.

Atskaldāmā āmura iedarbināšana

Image alternative
  1. Līdz galam nospiediet rokturi kopā ar ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi.
    • Atskaldāmais āmurs iedarbojas.
  2. Darba laikā turiet nospiestu ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi.
    • Iekārtas darbības efektivitāti papildus iespējams vadīt, līdz galam nospiežot rokturi.
    Ja darbības pārtraukums ilgst vairāk nekā 1 minūti, atjaunojas iekārtas sākotnējie iestatījumi. Lai iedarbinātu to no jauna, atkal līdz galam jānospiež rokturis un ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzis.

Kalšana

Kaltu iespējams novietot 6 dažādās pozīcijās (ar 60° soli). Pateicoties tam, ar plakano kaltu un profila kaltu vienmēr var strādāt optimālā darba pozīcijā.
Image alternative
  1. Ievietojiet kontaktdakšu kontaktligzdā.
  2. Novietojiet kaltu apmēram 80-100 mm (3¹⁄₈"-4") attālumā no malas.
  3. Līdz galam nospiediet rokturi un ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi.
  4. Sāciet kalšanu 90° leņķī pret betona virsmu un novietojiet kalta smaili tā, lai tā būtu pavērsta pret malu. Pēc tam mainiet leņķi 70° līdz 80° virzienā un izlauziet materiālu.
    • Apstrādājot materiālus ar metāla armatūru, vienmēr virziet kaltu pret materiāla malu, nevis pret armatūru.
    Darbs zemā temperatūrā:
    Lai triecienmehānisms sāktu darboties, iekārtai ir jāsasniedz minimālā darba temperatūra. Lai to nodrošinātu, uz neilgu brīdi novietojiet iekārtu uz virsmas un padarbiniet to tukšgaitā. Nepieciešamības gadījumā šo darbību atkārtojiet, līdz sāk darboties triecienmehānisms.

Maināmā instrumenta izņemšana

BRĪDINĀJUMS!
Traumu risks! Lietošanas laikā instruments sakarst, turklāt tam var būt asas šķautnes.
  • Instrumenta nomaiņas laikā valkājiet aizsargcimdus.
Image alternative
  1. Atvienojiet iekārtu no elektrotīkla.
  2. Līdz galam pavelciet atpakaļ instrumenta fiksācijas mehānismu.
  3. Izņemiet maināmo instrumentu.
  4. Image alternative UZMANĪBU! Nenovietojiet karstus instrumentus uz viegli uzliesmojošiem materiāliem.

Barošanas kabeļa atvienošana no elektroiekārtas

  1. Atvienojiet iekārtu no elektrotīkla.
  2. Nospiediet bloķēšanas taustiņu un izvelciet kodēto elektriskā savienojuma spraudni no ligzdas.
  3. Izvelciet barošanas kabeli no iekārtas.
    Hilti iesaka vienmēr atstāt barošanas kabeļa spraudni pievienotu pie iekārtas. Barošanas kabeļa spraudnis jāatvieno tikai kabeļa pārraušanas / bojājuma gadījumā.

Apkope un uzturēšana

BRĪDINĀJUMS!
Elektriskā trieciena risks! Apkopes un remonta darbu veikšana, neatvienojot iekārtu no elektrotīkla, var izraisīt smagas traumas un apdegumus.
  • Pirms jebkādiem apkopes un remonta darbiem vienmēr atvienojiet tīkla kontaktdakšu!
Kopšana
  • Uzmanīgi notīriet pielipušos netīrumus.
  • Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu birstīti.
  • Korpusa tīrīšanai lietojiet tikai nedaudz samitrinātu drāniņu. Nedrīkst lietot silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, kas var sabojāt plastmasas daļas.
Uzturēšana
BRĪDINĀJUMS!
Elektrošoka risks! Neprofesionāli veikts elektrisko daļu remonts var kļūt par cēloni smagām traumām un apdegumiem.
  • Elektrisko daļu labošanu var veikt tikai elektrības nozares speciālisti .
  • Regulāri pārbaudiet visas redzamās daļas, lai pārliecinātos, ka tās nav bojātas un funkcionē nevainojami.
  • Bojājumu un/vai funkciju traucējumu gadījumā izstrādājumu nedrīkst lietot. Tas nekavējoties jānodod Hilti , lai veiktu remontu.
  • Pēc apkopes un remonta darbiem visas aizsargierīces jāpiemontē vietā un jāpārbauda, vai tās darbojas.
Lai iekārtas lietošana būtu droša, izmantojiet tikai oriģinālās rezerves daļas un patēriņa materiālus. Rezerves daļas un patēriņa materiālus, kuru lietošanu kopā ar šo iekārtu mēs akceptējam, var atrast Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group .

Transportēšana un uzglabāšana

Transportēšana
  • Netransportējiet šo izstrādājumu ar tajā nostiprinātu darba instrumentu.
  • Raugieties, lai transportēšanas laikā izstrādājums būtu droši nofiksēts.
  • Pēc katras transportēšanas pārbaudiet, vai neviena redzamā daļa nav bojāta un vadības elementi darbojas nevainojami.
Uzglabāšana
  • Šī izstrādājuma glabāšanas laikā tā barošanas kabelim vienmēr jābūt atvienotam.
  • Glabājiet šo izstrādājumu sausā vietā, kas nav pieejama bērniem un nepiederošām personām.
  • Pēc ilgstošas glabāšanas pārbaudiet, vai neviena redzamā daļa nav bojāta un vadības elementi darbojas nevainojami.

Pārvietošana ar transportēšanas ratiņiem

BRĪDINĀJUMS!
Traumas, ko var izraisīt liels svars Atskaldāmais āmurs ir smags.
  • Ja iespējams, vienmēr lietojiet transportēšanas ratiņus. Ja transportēšanas ratiņi nav pieejami, atskaldāmais āmurs jāpārvieto divatā.
Nenovietojiet ratiņus slīpumā.
Nodrošiniet, lai transportēšanas ratiņi būtu novietoti stabili.
Izvēlieties drošus transportēšanas ceļus.
  1. Novietojiet atskaldāmo āmuru uz transportēšanas ratiņu iekārtas atbalsta rēdzes.
  2. Transportēšanas laikā nodrošiniet atskaldāmo āmuru ar bloķēšanas stīpu.
  3. Iespraudiet kaltu patēriņa materiāla turētājā, līdz tas nofiksējas.

Traucējumu novēršana

Ja iekārtas darbībā ir radušies traucējumi, kas nav uzskaitīti šajā tabulā vai ko jums neizdodas novērst saviem spēkiem, lūdzu, meklējiet palīdzību mūsu Hilti servisā.

Traucējumu diagnostika

Traucējums
Iespējamais iemesls
Risinājums
Atskaldāmo āmuru nevar iedarbināt.
Notiek elektronikas inicializācija (ne ilgāk kā 4 sekundes pēc spraudņa pievienošanas).
  • Izslēdziet un vēlreiz ieslēdziet iekārtu.
Pārtraukta sprieguma padeve.
  • Pievienojiet citu elektroiekārtu un pārbaudiet, vai tā darbojas.
Pēc sprieguma padeves pārtraukuma ir aktivēta elektroniskā ieslēgšanās bloķēšana.
  • Izslēdziet un vēlreiz ieslēdziet iekārtu.
Ģenerators atrodas gaidīšanas režīmā.
  • Radiet ģeneratora noslodzi ar cita patērētāja (piemēram, būvniecības lampas) palīdzību. Pēc tam izslēdziet un vēlreiz ieslēdziet iekārtu.
Nav kārtīgi pievienots barošanas kabeļa spraudnis.
  • Kārtīgi pievienojiet barošanas kabeli elektroiekārtai.
Servisa indikācija deg sarkanā krāsā.
Radies iekārtas bojājums vai pienācis laiks servisa darbiem.
  • Uzticiet izstrādājuma remontu tikai Hilti servisa darbiniekiem.
Servisa indikācija mirgo sarkanā krāsā.
Pārejoša kļūme
  • Nogaidiet 10 sekundes, līdz mirgošana beidzas.
  • Ja mirgošana pēc 10 sekundēm nebeidzas, atvienojiet barošanas kabeli un nogaidiet 2 minūtes.
  • Ja mirgošana joprojām nebeidzas, nogādājiet izstrādājumu Hilti servisā.
Elektroapgādē pārāk augsts spriegums
  • Apmainiet kontaktligzdu. Pārbaudiet tīklu.
Gatavības indikācija mirgo zaļā krāsā.
Termiskā aizsardzība
  • Ļaujiet izstrādājumam atdzist.
  • Iztīriet ventilācijas atveres. Darbība tukšgaitā nav iespējama.
Nav triecienu funkcijas.
Iekārta ir pārāk auksta.
  • Novietojiet atskaldāmo āmuru uz virsmas un neilgu laiku padarbiniet to tukšgaitā. Ja nepieciešams atkārtojiet šo procesu, līdz triecienu mehānisms iedarbojas.
Atskaldāmais āmurs darbojas ar ievērojami samazinātu triecienu frekvenci.
Tukšgājiens (kalts nav trāpījis cietai virsmai)
  • Atlaidiet slēdzi un pēc tam ieslēdziet iekārtu no jauna vai:
  • kad ir nospiests slēdzis, līdz galam nospiediet arī rokturi.
Atskaldāmais āmurs neiedarbojas vai darba laikā izslēdzas.
Pagarinātājkabelis ir pārāk garš un/vai ar nepietiekamu šķērsgriezumu.
  • Jālieto pieļaujamā garuma pagarinātājkabelis ar pietiekami lielu šķērsgriezumu.

Nokalpojušo iekārtu utilizācija

Image alternative Hilti iekārtu izgatavošanā tiek izmantoti galvenokārt otrreiz pārstrādājami materiāli. Priekšnosacījums otrreizējai pārstrādei ir atbilstoša materiālu šķirošana. Daudzās valstīs Hilti pieņem nolietotās iekārtas otrreizējai pārstrādei. Lai saņemtu vairāk informācijas, vērsieties Hilti servisā vai pie sava pārdošanas konsultanta.
Image alternative
  • Neizmetiet elektroiekārtas, elektroniskas ierīces un akumulatorus sadzīves atkritumos!

RoHS (direktīva par bīstamo vielu izmantošanas ierobežošanu)

Image alternative
Lai apskatītu bīstamo vielu tabulu, izmantojiet šādu saiti: qr.hilti.com/r11668382.
Saiti uz RoHS tabulu jūs QR koda veidā atradīsiet šīs dokumentācijas beigās.

Ražotāja garantija

  • Ar jautājumiem par garantijas nosacījumiem, lūdzu, vērsieties pie vietējā Hilti partnera.