PS 85
Oriģinālā lietošanas instrukcija
Informācija par lietošanas instrukciju
Par šo lietošanas instrukciju
- Brīdinājums! Pirms sākt izstrādājuma lietošanu, pārliecinieties, ka ir izlasīta un saprasta izstrādājumam pievienotā lietošanas instrukcija, ieskaitot pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, attēlus un specifikācijas. Īpaši rūpīgi iepazīstieties ar pamācībām, drošības norādījumiem un brīdinājumiem, attēliem un specifikācijām, kā arī sastāvdaļām un funkcijām. Neievērošanas gadījumā pastāv elektriskās strāvas trieciena, aizdegšanās un/vai smagu traumu risks. Rūpīgi uzglabājiet lietošanas instrukciju, ieskaitot visas pamācības, drošības norādījumus un brīdinājumus, turpmākai izmantošanai.
- izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.
- Pievienotā lietošanas instrukcija atbilst aktuālajam tehnikas attīstības līmenim tās sagatavošanas brīdī.. Aktuālā versija vienmēr ir pieejama tiešsaistē, Hilti izstrādājumu lapā. Lai tai piekļūtu izmantojiet šajā lietošanas instrukcijā iekļauto saiti vai kvadrātkodu, kas apzīmēts ar simbolu .
- Vienmēr pievienojiet lietošanas instrukciju izstrādājumam, ja tas tiek nodots citai personai.
Apzīmējumu skaidrojums
Brīdinājumi
Brīdinājumi pievērš uzmanību bīstamībai, kas pastāv, strādājot ar izstrādājumu. Tiek lietoti šādi signālvārdi:Simboli lietošanas instrukcijā
Šajā lietošanas instrukcijā tiek izmantoti šādi simboli:Ievērojiet lietošanas instrukciju |
|
Norādījumi par lietošanu un cita noderīga informācija |
|
Rīcība ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem |
|
Neizmetiet elektroiekārtas un akumulatorus sadzīves atkritumos. |
|
Hilti Litija jonu akumulators |
|
Hilti Lādētājs |
Attēlos lietotie simboli
Attēlos tiek lietoti šādi simboli:Šie skaitļi norāda uz attiecīgajiem attēliem, kas atrodami šīs lietošanas instrukcijas sākumā. |
|
Numerācija attēlos atbilst veicamo darbību secībai un var atšķirties no darbību apraksta tekstā. |
|
Pozīciju numuri tiek lietoti attēlā Pārskats un norāda uz leģendas numuriem sadaļā Izstrādājuma pārskats . |
|
Šī simbola uzdevums ir pievērst īpašu uzmanību izstrādājuma lietošanas laikā. |
Simboli atkarībā no izstrādājuma
Simboli uz izstrādājuma
Uz izstrādājuma var tikt lietoti šādi simboli:SD karte |
|
USB |
|
Ierīce atbalsta tehnoloģiju NFC, kas ir saderīga ar iOS un Android platformām. |
|
Izmantotā Hilti litija jonu akumulatoru sērija. Ņemiet vērā informāciju, kas iekļauta nodaļā Nosacījumiem atbilstīga lietošana . |
|
Litija jonu akumulators |
|
Brīdinājums par norijamām sīkām detaļām (podziņelementu) |
|
Ja uz izstrādājuma tas ir norādīts, šī sertifikācijas iestāde ir sertificējusi izstrādājumu laišanai apritē ASV un Kanādas tirgū saskaņā ar spēkā esošajiem standartiem. |
Izstrādājuma informācija
izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.Iekārtas tipa apzīmējums un sērijas numurs ir norādīti uz identifikācijas datu plāksnītes.
- Ierakstiet sērijas numuru zemāk redzamajā tabulā. Izstrādājuma dati jānorāda, vēršoties mūsu pārstāvniecībā vai servisā.
Izstrādājuma datiSienu skeneris PS 85 Paaudze 01 Sērijas Nr.
Atbilstības deklarācija
Ražotājs, uzņemoties pilnu atbildību, apliecina, ka šeit aprakstītais izstrādājums atbilst spēkā esošo tiesību aktu un standartu prasībām.Tehnisko dokumentāciju glabā:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Drošība
Vispārīgi drošības norādījumi par mērierīcēm
BRĪDINĀJUMS! Izlasiet visus drošības norādījumus un instrukcijas. Mērierīces var radīt bīstamas situācijas, ja ar tām rīkojas neatbilstīgi. Drošības norādījumu un instrukciju neievērošana var izraisīt mērierīces bojājumus un/vai nopietnas traumas.Saglabājiet visus drošības norādījumus un instrukcijas turpmākai lietošanai.
Drošība darba vietā
- Uzturiet darba vietā tīrību un kārtību un nodrošiniet labu apgaismojumu. Nekārtīgā darba vietā vai sliktā apgaismojumā var viegli notikt nelaimes gadījums.
- Nestrādājiet ar izstrādājumu sprādzienbīstamā vidē, kurā atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi.
- Lietojot izstrādājumu, neļaujiet nepiederošām personām un jo īpaši bērniem tuvoties darba vietai.
- Lietojiet izstrādājumu tikai paredzētajā diapazonā.
- Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos drošības tehnikas noteikumus.
- Sargājiet izstrādājumu no lietus un mitruma. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus vai eksploziju.
- Nosusiniet izstrādājumu, pirms to ievietot transportēšanas tvertnē.
- Strādājot ar mērierīci, esiet piesardzīgi, pievērsiet uzmanību tam, ko jūs darāt un rīkojieties saprātīgi. Ar mērierīci nedrīkst strādāt personas, kas ir nogurušas vai atrodas narkotiku, alkohola vai medikamentu ietekmē. Mirklis neuzmanības darbā ar mērierīci var novest pie nopietnām traumām.
- Izvairieties no nedabiskām pozām. Darba laikā vienmēr saglabājiet līdzsvaru un nodrošinieties pret paslīdēšanu.
- Valkājiet individuālo aizsargaprīkojumu. Individuālā aizsargaprīkojuma lietošana samazina traumu risku.
- Nepadariet neefektīvus iekārtas drošības elementus un nenoņemiet norādījumu un brīdinājuma zīmes.
- Nepieļaujiet iekārtas nekontrolētas ieslēgšanās iespēju. Pirms akumulatora pievienošanas, mērierīces satveršanas vai pārvietošanas pārliecinieties, ka tā ir izslēgta.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu saskaņā ar šo instrukciju un norādījumiem, kas attiecas uz konkrēto iekārtas tipu. Jāņem vērā arī konkrētie darba apstākļi un veicamās operācijas īpatnības. Izstrādājumu lietošana citiem mērķiem, nekā to ir paredzējusi ražotājfirma, ir bīstama un var izraisīt neparedzamas sekas.
- Nezaudējiet modrību un neatkāpieties no mērierīču lietošanas drošības noteikumu ievērošanas arī tad, ja lietojat attiecīgo mērierīci bieži un kārtīgi to pārzināt. Neuzmanība vienā sekundes daļā var novest pie smagām traumām.
- Mērierīci nedrīkst lietot medicīnisko ierīču tuvumā.
- Lietojiet izstrādājumu un tā papildaprīkojumu tikai tad, ja tas ir nevainojamā stāvoklī.
- Laikā, kad mērierīce netiek lietota, glabājiet to tā, lai tai nevarētu piekļūt bērni. Neļaujiet izstrādājumu lietot personām, kuras nav iepazinušās ar tā funkcijām vai izlasījušas šo instrukciju. Nonākot nepieredzējušu personu rokās, mērierīces var kļūt bīstamas.
- Rūpīgi veiciet mērierīču apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas bez traucējumiem un neķeras un vai kāda no daļām nav salauzta vai bojāta un tādējādi netraucē mērierīces nevainojamu darbību. Pirms sākt lietot mērierīci, uzdodiet veikt bojāto daļu remontu. Daudzi nelaimes gadījumi notiek tādēļ, ka mērierīcēm nav nodrošināta pareiza apkope.
- Nekādā gadījumā nedrīkst izstrādājumu pārveidot vai veikt ar to citas neatļautas manipulācijas. Ja tiek veikti pārveidojumi vai modificēšanas pasākumi, ko nav nepārprotami akceptējis Hilti , lietotāja tiesības sākt izstrādājuma ekspluatāciju var tikt ierobežotas.
- Pirms svarīgu mērījumu veikšanas, kā arī pēc mērierīces kritiena vai pakļaušanas citai mehāniskai iedarbībai jums jāpārbauda mērierīces precizitāte.
- Sakarā ar iekārtas darbības principu mērījumu rezultātu var ietekmēt noteikti apkārtējie apstākļi. Tas attiecas arī, piemēram, uz gadījumiem, kad tuvumā atrodas iekārtas, rada spēcīgus magnētiskos vai elektromagnētiskos laukus, vibrāciju un temperatūras izmaiņas.
- Straujas mērījumu apstākļu izmaiņas var sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Ja izstrādājums no liela aukstuma tiek pārvietots siltā telpā vai otrādi, tam pirms lietošanas jāļauj aklimatizēties. Liela temperatūras starpība var izraisīt kļūdainas darbības un sagrozīt mērījumu rezultātus.
- Lietojot adapterus un papildaprīkojumu, pārliecinieties, ka aprīkojums ir droši piestiprināts.
- Neskatoties uz to, ka mērierīce ir paredzēta lietošanai skarbos būvobjekta apstākļos, ar to, tāpat kā visiem citiem optiskajiem un elektriskajiem izstrādājumiem (tālskati, brillēm, fotoaparātu), ir jārīkojas uzmanīgi.
- Ievērojiet norādīto darba un uzglabāšanas temperatūru.
Papildnorādījumi par drošību
Personīgā drošība- Netuviniet mērierīci nekādiem implantiem.
- Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos drošības tehnikas noteikumus.
- Nelietojiet mērierīci cilvēku un dzīvnieku apsekošanai.
- Iekārtu nedrīkst izmantot, ja tuvumā atrodas grūtnieces vai personas, kuras lieto sirdsdarbības ritma stimulatorus.
- Pirms novietošanas glabāšanā izņemiet akumulatoru.
- Pirms lietošanas sākšanas pārbaudiet mērierīces iepriekšējos iestatījumi, kā arī jūsu veiktos iestatījumus.
- Pēc ieslēgšanas un darba laikā vienmēr ņemiet vērā displejā redzamo informāciju un brīdinājumus.
- Raugieties, lai skenera apakšējā virsma un ritentiņi būtu tīri, jo tas var ietekmēt mērījumu precizitāti.
- Sensora zonā mērierīces aizmugurē nedrīkst nostiprināt nekādas uzlīmes vai plāksnītes. Īpaši nelabvēlīga ietekme uz mērījumu rezultātiem var būt metāla plāksnītēm.
- Skenēšanas procesa laikā vienmēr nodrošiniet, lai visi 4 riteņi saskaras ar zemi. Nešķērsojiet pakāpienus vai apmales.
- Lai neietekmētu mērījumu, skenēšanas procesa laikā turiet mērierīci satvertu tikai aiz šim nolūkam paredzētā roktura.
- Skenēšanas procesa laikā nevalkājiet cimdus un raugieties, lai būtu nodrošināts pietiekams zemējums. Nepietiekama zemējuma gadījumā var tikt nelabvēlīgi ietekmēta materiālu (tostarp zem sprieguma esošu vadu) identificēšana.
- Vienmēr virziet mērierīci turp un atpakaļ ar precīzi vienādu trajektoriju.
- Neveiciet urbšanu vietās, kur mērierīce ir konstatējusi objektus. Ņemiet vērā urbja diametru un vienmēr pielietojiet aprēķinā atbilstīgu drošības koeficientu.
- Nelietojiet mērierīci kritisku objektu, piemēram, nesošo konstrukciju elementu, augstsprieguma vadu, gāzes vai tvaika cauruļvadu, augstspiediena cauruļvadu un tamlīdzīgu objektu identificēšanai.
- Nekādā gadījumā nepaļaujieties tikai uz mērierīci. Papildus pārbaudiet mērījumu rezultātus, izmantojot citus informācijas avotus, kontrolmērījumus un, ja nepieciešams, pārbaudes urbumus.
- Raugieties, lai rokas cilpa būtu nostiprināta droši. Pirms katras lietošanas pārbaudiet, vai nav bojāts rokas cilpas stiprinājuma punkts.
- Traumu risks, ko rada krītoši instrumenti un/vai piederumi. Lietojiet tikai piegādes komplektā iekļauto rokas cilpu.
- Mērierīces pārvietošanas laikā satveriet to tikai aiz šim nolūkam paredzētā roktura. Raugieties, lai rokturis būtu sauss, tīrs, nenotraipīts ar eļļu un smērvielām.
- Raugieties, lai displejs būtu tīrs un labis salasāms. Lietojiet displeja tīrīšanai tikai tīru drāniņu, kas nerada skrāpējumus.
- Sakarā ar iekārtas darbības principu mērījumu rezultātu var ietekmēt noteikti apkārtējie apstākļi. Šādiem apstākļiem cita starpā pieskaitāms tādu iekārtu tuvums, kas rada spēcīgu magnētisko vai elektromagnētisko lauku, slapjums, metālu saturoši būvmateriāli, uzkārsta alumīnija izolācijas materiāli, no vairākām kārtām sastāvošas konstrukcijas, dobas telpas pārbaudāmajā virsmā, kā arī tapetes un flīzes ar elektrisko vadītspēju. Tādēļ pirms urbšanas, zāģēšanas vai frēzēšanas jāpārbauda arī informācija no citiem avotiem (piemēram, celtniecības plāniem).
- Raugieties, lai skenēšanas procesa laikā tuvumā neatrastos iekārtas, kas rada spēcīgus elektriskos, magnētiskos vai elektromagnētiskos laukus (piemēram, mobilie tālruņi). Ja tuvumā atrodas iekārtas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt mērījumu rezultātus, ja iespējams, deaktivējiet šo iekārtu attiecīgās funkcijas vai izslēdziet iekārtas.
- Bez iepriekšējas saskaņošanas nelietojiet mērierīci militāru objektu vai lidlauku tuvumā, lidmašīnās, kā arī radioastronomijas iekārtās.
- Pēc mērierīces kritiena vai pakļaušanas citai mehāniskai iedarbībai jums jāpārbauda mērierīces precizitāte. Ja mērierīce ir bojāta, tā jānodod Hilti servisa centrā, lai veiktu remontu.
- Ievērojiet norādīto darba un uzglabāšanas temperatūru.
Akumulatoru pareiza lietošana un apkope
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Lietojiet akumulatorus tikai tad, ja tie ir nevainojamā tehniskajā stāvoklī.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C (176 °F) vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē.
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Vērsieties servisā Hilti vai izlasiet dokumentu "Norādījumi par Hilti litija jonu akumulatoru drošību un lietošanu".
Pareiza rīkošanās ar podziņelementiem un to lietošana
- Nekādā gadījumā nenorijiet podziņelementus. Podziņelementa norīšana 2 stundu laikā var izraisīt nopietnus iekšējo orgānus ķīmiskos apdegumus un nāvi.
- Raugieties, lai podziņelementi nebūtu pieejami bērniem. Ja pastāv aizdomas, ka podziņelements ir norīts vai iekļuvis citā ķermeņa atverē, zvaniet vietējam toksikoloģiskās informācijas centram, lai saņemtu norādījumus par turpmāko rīcību.
- Izmantojiet tikai šajā lietošanas instrukcijā norādītos podziņelementus. Nelietojiet nekādus citus podziņelementus vai citus barošanas avotus.
- Aizliegts mēģināt atkārtoti uzlādēt podziņelementus, kas nav paredzēti atkārtotai uzlādei. Podziņelements var kļūt nehermētisks, eksplodēt, aizdegties un savainot cilvēkus.
- Neveiciet podziņelementu piespiedu izlādi vai uzlādi, neizjauciet vai nededziniet tos. Nepieļaujiet podziņelementu sakaršanu virs ražotāja norādītās maksimālās temperatūras. Pretējā gadījumā pastāv traumu risks, ko rada gāzes izplūde, noplūde vai eksplozija, kas var izraisīt ķīmiskos apdegumus.
- Izņemiet izlietotos podziņelementus un nekavējoties nododiet tos pārstrādei vai utilizācijai saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Glabājiet podziņelementus bērniem nepieejamā vietā. Podziņelementus NEDRĪKST izmest sadzīves atkritumos vai dedzināt. Izlādējušies podziņelementi var kļūt nehermētiski un izraisīt izstrādājuma bojājumus vai savainot cilvēkus.
- Arī izlietoti podziņelementi var izraisīt smagas traumas vai pat nāvi. Rīkojieties ar lietotiem podziņelementiem tikpat piesardzīgi kā ar jauniem.
- Nepieļaujiet, ka bojāts podziņelements nonāk saskarē ar ūdeni. Izplūdušajam litijam saskaroties ar ūdeni, var veidoties ūdeņradis, kas var izraisīt ugunsgrēku, eksploziju vai cilvēku savainošanos.
- Podziņelementa nomaiņas gadījumā raugieties, tas tiktu nomainīts pareizi. Raugieties, lai podziņelements tiktu ievietots, ievērojot pareizu polaritāti (+ un -). Pastāv eksplozijas risks.
- Vienmēr pilnībā aizveriet podziņelementa nodalījumu. Ja podziņelementa nodalījumu nav iespējams droši aizvērt, pārtrauciet izstrādājuma lietošanu un izņemiet podziņelementu. Glabājiet podziņelementu bērniem nepieejamā vietā.
- Nejauciet kopā vecus un jaunus podziņelementus, dažādu zīmolu vai veidu, piemēram, sārmu, cinka-oglekļa vai atkārtoti uzlādējamus podziņelementus.
- Izņemiet podziņelementus no izstrādājumiem, kas ilgāku laiku netiks izmantoti, un nekavējoties nododiet tos pārstrādei vai utilizācijai saskaņā ar vietējiem noteikumiem. Podziņelementus NEDRĪKST izmest sadzīves atkritumos vai dedzināt.
Apraksts
Izstrādājuma pārskats
- Ritentiņš
- Augšējā marķējuma iedobe
- Displejs
- Kreisā / labā marķējuma iedobe
- Vadības panelis
- Rokturis
- Podziņelementa turētāja skrūve
- Podziņelementa turētājs
- Akumulatora atbloķēšanas taustiņš
- Akumulators
- Akumulatora uzlādes līmeņa indikācija
- microSD kartes slots
- USB ligzda, tips C
- Sensora darbības zona
- Cilpiņa
- Kreisais funkciju taustiņš
- Navigācijas taustiņi
- Taustiņš "Start / Stop"
- Labais funkciju taustiņš
- Ekrānuzņēmuma taustiņš
- Ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņš
Nosacījumiem atbilstīga lietošana
Aprakstītais izstrādājums ir sienu skeneris. Tas ir paredzēts objektu, piemēram, feromagnētisko metālu (armatūras stieņu), krāsaino metālu (vara un alumīnija), koka siju, plastmasas cauruļu, vadu un kabeļu meklēšanai sausos materiālos.Iekārtu lietošana aprobežojas ar personām, kuras profesionāli strādā būvniecības nozarē.
- Lietojiet kopā ar šo izstrādājumu tikai sērijas B 12 Hilti litija jonu akumulatorus. Hilti iesaka lietot kopā ar šo izstrādājumu šajā tabulā norādītos akumulatorus.
- Lietojiet šo akumulatoru uzlādēšanai tikai šeit norādīto sēriju Hilti lādētājus.
Piegādes komplektācija
Sienu skeneris, USB kabelis, lietošanas instrukcijaCitus šim izstrādājumam izmantojamus sistēmas produktus meklējiet Hilti Store vai tīmekļvietnē www.hilti.group .
Mērījumu režīmu pārskats
Mērierīcei ir šādi mērījumu režīmi:- objektu lokalizācija objektu atrašanās vietas noteikšanai sienās, grīdās un pārsegumos;
- sūču lokalizācija sūču atrašanās vietu noteikšanai;
- attāluma mērījumi atstatumu noteikšanai.
Tehniskie parametri
Maksimālais detekcijas dziļums sausā betonā |
200 mm (7,9 in) |
|
Detekcijas dziļums sausā betonā absolūti droša rezultāta iegūšanai |
metāla objekti |
≤ 85 mm (≤ 3,3 in) |
citi objekti |
≤ 80 mm (≤ 3,1 in) |
|
Koka siju detekcijas dziļums sausās būves sienās |
38 mm (1,5 in) |
|
Metāla objektu detekcijas dziļums svaigā betonā |
60 mm (2,4 in) |
|
Objektu detekcijas dziļums citos ierīces atbalstītos sienu veidos |
80 mm (3,1 in) |
|
Parādītā objektu dziļuma precizitāte (pieskaitot no lietojuma atkarīgo pielaidi) |
sausā betonā |
±5 mm (±0,2 in) |
svaigā betonā |
±10 mm (±0,4 in) |
|
Mērījumu precizitāte attiecībā pret objekta centru |
±5 mm (±0,2 in) |
|
Minimālais atstatums starp diviem blakus novietotiem objektiem |
40 mm (1,6 in) |
|
Atstatuma mērījumu precizitāte |
±10 mm / 1 m (±0,4 in / 3 ft — 3 in) |
|
Radara sensora frekvence |
1,8 GHz … 5,7 GHz |
|
Radara sensora maksimālā raidīšanas jauda |
0,00001 mW |
|
Induktīvā sensora frekvence |
48 kHz … 52 kHz |
|
Magnētiskā lauka maksimālā intensitāte (pie 10 m) |
20 dBµA/m |
|
Maksimālais lietošanas augstums virs atsauces augstuma |
2 000 m (6 561 ft — 8 in) |
|
Maksimālais relatīvais gaisa mitrums |
90 % |
|
Maksimālais relatīvais gaisa mitrums zem sprieguma esošu objektu identificēšanai |
50 % |
|
Piesārņošanās pakāpe atbilstīgi IEC 61010-1 |
2 |
|
Raksturīgais darbības ilgums ar akumulatoru B 12‑30 |
≈ 6 hrs |
|
Podziņelements |
CR2032 (3 V litija baterija) |
|
Podziņelementa kalpošanas ilgums |
apm. 36 mēneši |
|
Aizsardzības veids |
IP 5X |
|
Izmēri (garums x platums x augstums), bez akumulatora |
264 mm x 115 mm x 100 mm (10,4 in x 4,5 in x 3,9 in) |
|
Svars atbilstīgi EPTA-Procedure 01 bez akumulatora |
0,57 kg (1,26 lb) |
|
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−10 ℃ … 50 ℃ (14 ℉ … 122 ℉) |
|
Uzglabāšanas temperatūra |
−20 ℃ … 70 ℃ (−4 ℉ … 158 ℉) |
Akumulators
Akumulatora darba spriegums |
10,8 V |
Apkārtējā temperatūra darbības laikā |
−17 ℃ … 60 ℃ (1 ℉ … 140 ℉) |
Uzglabāšanas temperatūra |
−20 ℃ … 40 ℃ (−4 ℉ … 104 ℉) |
Akumulatora temperatūra uzlādes sākumā |
−10 ℃ … 45 ℃ (14 ℉ … 113 ℉) |
Lietošana
Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.Akumulatora uzlādēšana
- Pirms uzlādes sākšanas izlasiet lādētāja lietošanas instrukciju.
- Raugieties, lai akumulatora un lādētāja kontaktu virsmas ir tīras un sausas.
- Veiciet akumulatora uzlādi atbilstīgā lādētājā.
Akumulatora ievietošana
- Pirms pirmās lietošanas pilnībā uzlādējiet akumulatoru.
- Iebīdiet akumulatoru izstrādājumā, līdz tas dzirdami nofiksējas.
- Pārbaudiet, vai akumulators ir droši nofiksēts.
Akumulatora izņemšana
- Nospiediet akumulatora atbloķēšanas taustiņu.
- Izvelciet akumulatoru no iekārtas.
Rokas cilpas montāža
- Izvelciet rokas cilpas šauro lenti caur gredzenu, kas atrodas izstrādājuma apakšpusē.
- Izveriet plato lenti caur šauro lenti un cieši savelciet rokas cilpu.
Mērierīces ieslēgšana / izslēgšana
- Lai ieslēgtu mērierīci, nospiediet ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu vai taustiņu "Start / Stop".
- Ja darba temperatūra nav noteiktajā diapazonā, tiek parādīts kļūmes paziņojums un mērierīce automātiski izslēdzas. Ļaujiet mērierīcei atdzist vai uzsilt un pēc tam ieslēdziet to vēlreiz.
- Ja darba temperatūra nav noteiktajā diapazonā, tiek parādīts kļūmes paziņojums un mērierīce automātiski izslēdzas. Ļaujiet mērierīcei atdzist vai uzsilt un pēc tam ieslēdziet to vēlreiz.
- Lai izslēgtu mērierīci, nospiediet ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.
Izvēlne
Navigācija izvēlnē
Kreisās un labās puses funkciju taustiņiem atkarībā no displeja indikācijas ir piesaistītas dažādas funkcijas. Tās ir grafiski attēlotas displejā tieši virs attiecīgā funkciju taustiņa.- Lai atvērtu izvēlni, nospiediet kreiso funkciju taustiņu.
- Lai šķirstītu izvēlni, spiediet navigācijas taustiņus uz augšu vai uz leju.
- Lai apstiprinātu kādas izvēlnes opcijas izvēli, nospiediet taustiņu "Start / Stop".
- Lai atvērtu nākošā augstākā līmeņa izvēlni, nospiediet kreiso funkciju taustiņu.
- Lai aizvērtu izvēlni, nospiediet labo funkciju taustiņu (apakšizvēlnē "Galerija" nav pieejams).
Izvēlnes pozīcijas
Galerija Jūs varat atvērt saglabātos attēlus vai izdzēst tos, nospiežot labo funkciju taustiņu zem papīrgroza simbola.Mērījumu režīms Iestatiet nepieciešamo mērījumu režīmu. Uzreiz pēc iestatīšanas mērierīce pārslēdzas uz izvēlēto režīmu. Objektu lokalizācijas režīmā jūs papildus plānotajiem mērījumiem varat izvēlēties atbilstīgo sienas veidu un skatu, kādā tiks parādīti mērījumu rezultāti.
Ierīces iestatījumi
- Metrmērs: ieslēdziet metrmēru objektu lokalizācijas mērījumiem (izņemot punktveida skatu), kā arī sūču lokalizācijas režīmam. Ar metrmēra palīdzību iespējams noteikt, piemēram, atstatumu starp objektu centriem. Lai atiestatītu metrmēru uz nulli, nospiediet labo funkciju taustiņu.
- Ekrāna spilgtums : Iestatiet displeja apgaismojuma spilgtuma pakāpi.
- Audio : Ieslēdziet vai izslēdziet akustisko signālu. Kad ir ieslēgts akustiskais signāls, par katru taustiņa nospiešanu un katru zem sensora darbības zonas atrasto objektu informē skaņas signāls.
- Sākuma iestatījumi : Izvēlieties, ar kādiem iestatījumiem (piemēram, dienas veidu, skata režīmu, metrmēru) mērierīce iedarbosies pēc tās ieslēgšanas. Iespējams izvēlēties, vai tiks saglabāti iestatījumi, kas bija veikti pirms pēdējās izslēgšanas, vai izmantoti personalizētie pamatiestatījumi (atbilst aktuālajiem iestatījumiem galvenajā izvēlnē).
- Izslēgšana pēc... : Izvēlieties laika intervālu, pēc kāda mērierīce automātiski izslēgsies, ja tā netiks lietota.
- Valoda : Izvēlieties indikācijā izmantojamo valodu.
- Datums & laiks : Iestatiet datumu un laiku attēlu saglabāšanai, kā arī izvēlieties datuma un laika formātu. Ja datums un laiks vairs netiek saglabāts, nomainiet podziņelementu (skat. „Podziņelementa ievietošana / nomaiņa (D attēls)" 31. lappusē).
- Mērvienības : Izvēlieties mērījumu indikācijā parādāmās mērvienības. (Noteiktos tirgus reģionos nav pieejams.)
- Rūpnīcas iestatījumi : Jūs varat atiestatīt visas izvēlnes opcijas, atjaunojot rūpnīcas iestatījumus. Vienlaikus tiek neatgriezeniski izdzēsti visi saglabātie attēli.
No konteksta atkarīga informācija un palīdzība
Ja displejā virs labā funkciju taustiņa parādās jautājuma zīmes simbols, jūs, nospiežot labo funkciju taustiņu, varēsiet apskatīt no konteksta atkarīgu informāciju un palīdzību. Šī opcija ir pieejama, mainot sienas veidu un skatu, visos mērījumu režīmos, kuros tiek veikta objektu lokalizācija, kā arī sūču lokalizācijas režīmā.Mērījumu rezultātu saglabāšana / pārnese
Mērījumu rezultātu saglabāšana attēlu veidā
Objektu skata režīmā ir pieejama panorāmas ekrānuzņēmuma funkcija. Ar tās palīdzību mērījumu rezultātus (ieskaitot katra parādītā objekta dziļumu) iespējams saglabāt kā attēlu, lai tos dokumentētu vai vēlāk analizētu.- Veiciet mērījumus nepieciešamajā zonā kā parasti.
- Pēc tam nospiediet ekrānuzņēmuma taustiņu.
- Ja ir ievietota microSD karte, attēli tiek saglabāti kartē. Pārējos gadījumos attēli tiek saglabāti mērierīces iekšējā atmiņā un ir pieejami pārnesei ar USB pieslēgvietas starpniecību.
- Ja ir ievietota microSD karte, attēli tiek saglabāti kartē. Pārējos gadījumos attēli tiek saglabāti mērierīces iekšējā atmiņā un ir pieejami pārnesei ar USB pieslēgvietas starpniecību.
Datu pārnese ar USB pieslēgvietas starpniecību
USB pieslēgvieta ir paredzēta tikai un vienīgi datu pārnesei. To nevar izmantot akumulatoru vai citu ierīču uzlādēšanai.- Atveriet USB ligzdas pārsegu.
- Ar USB kabeļa palīdzību savienojiet izslēgtas mērierīces USB ligzdu ar savu personālo datoru.
- Ieslēdziet mērierīci.
- Atveriet savā personālajā datorā failu pārlūku un izvēlieties ārējo ierīci Hilti PS 85 . Saglabātos failus iespējams nokopēt no mērierīces iekšējās atmiņas, pārvietot uz personālo datoru vai izdzēst.
- Līdzko nepieciešamais process ir pabeigts, atvienojiet ārējo ierīce, veicot standarta atvienošanas procedūru.
- Pēc tam izslēdziet mērierīci ar ieslēgšanas / izslēgšanas taustiņu.
- Atvienojiet USB kabeli un aizveriet USB ligzdas pārsegu, lai nepieļautu putekļu vai ūdens šļakatu iekļūšanu.
Datu pārnese ar microSD karti
Ja mērierīcē ir ievietota microSD karte, saglabājamie attēli automātiski tiek saglabāti kartē, nevis mērierīces iekšējā atmiņā.- Atveriet microSD kartes slota pārsegu.
- Ar vieglu spiedienu iebīdiet microSD karte mērierīcē, līdz tā nofiksējas.
- Izvelciet microSD karti no slota un savienojiet to ar savu personālo datoru. Saglabātos failus iespējams nokopēt, pārvietot uz personālo datoru vai izdzēst.
- Pēc tam ievietojiet microSD karti atpakaļ slotā. Raugieties, lai tā būtu pavērsta pareizi. Iebīdiet microSD karti tik dziļi, līdz tā nofiksējas.
- Aizveriet slota pārsegu, lai nepieļautu putekļu vai ūdens šļakatu iekļūšanu.
Programmatūras atjaunināšana
Ja nepieciešams, mērierīces programmatūra var tikt aktualizēta.Programmatūras aktuālā versija ir pieejama lejupielādei, izmantojot šādu saiti: Lejupielāde
- Ja programmatūras versija ir jaunāka nekā jūsu izstrādājumā instalētā, lejupielādējiet atjauninājumu datni.
- Lejupielādējiet atjaunināšanas failu microSD kartē.
- Ievietojiet microSD karti mērierīcē.
- Ieslēdziet mērierīci.
- Ja tiek atrasts jauns, iepriekš neinstalēts atjauninājuma fails, automātiski sākas atjaunināšanas process.
- Informācija par atjaunināšanas procesu ir redzama displejā. Šis process var ilgt dažas minūtes.
- Kad atjaunināšanas process ir pabeigts, mērierīce automātiski pārstartējas.
- Hilti iesaka pēc tam izdzēst atjauninājuma failu no microSD kartes.
Objektu lokalizācijas režīms
darbības princips
Ar mērierīci tiek pārbaudīta sensora darbības zona zem virsmas. Ja sienā atrodas vairāki objekti, kas novietoti cits virs cita, displejā tiek parādīts virsmai vistuvāk novietotais objekts.Objektu lokalizācijas režīmā jūs papildus plānotajiem mērījumiem varat izvēlēties atbilstīgo sienas veidu un skatu, kādā tiks parādīti mērījumu rezultāti.
Konstatējamie objekti
Tiek konstatēti objekti, kuru materiāls atšķiras no sienas materiāla.- Plastmasas caurules (piemēram, ūdens caurules ar diametru vismaz 10 mm, cauruļu kanāli ar diametru vismaz 20 mm monolītā apkārtējā materiālā)
- Elektriskie vadi (neatkarīgi no tā, vai tie ir zem sprieguma vai nav)
- Trīsfāzu elektroinstalācijas (piemēram, elektriskajai plītij)
- Vājstrāvas vadi (piemēram, durvju zvanam, tālrunim, internetam, viedmājas sistēmai)
- Jebkāda veida metāla caurules, stieņi, konsoles (piemēram, tērauda, vara, alumīnija)
- Armatūras stieņi
- Koka sijas
- Dobumi
Īpaši mērījumu gadījumi
-
Sakarā ar ierīces darbības principu mērījumu rezultātu var ietekmēt nelabvēlīgi faktori:
- vairākslāņu sienas konstrukcijas;
- tukšas plastmasas caurules un koka sijas dobās telpās un vieglajās starpsienās;
- objekti, kas slīpi šķērso sienu;
- metāla virsmas un zonas ar paaugstinātu mitrumu. Noteiktos apstākļos (piemēram, ja liela ūdens satura gadījumā) tās var tikt parādītas kā sienā esoši objekti. Lūdzu, ņemiet vērā, ka betona pilnīgai izžūšanai ir nepieciešami vairāki mēneši;
- dobas telpas sienas iekšienē. Tās var tikt parādītas kā objekti;
- tādu iekārtu tuvums, kas rada spēcīgu magnētisko vai elektromagnētisko lauku, piemēram, mobilo sakaru bāzes stacijas vai ģeneratori.
Sienas veidi
Sienas veidu maiņaLai iegūtu labākos iespējamos mērījumu rezultātus, vienmēr iestatiet atbilstīgu sienas veidu. Mērījumu dziļums ir atkarīgs no sienas veida un ir ne lielāks kā 85 mm (3,3").- Spiediet kreiso vai labo navigācijas taustiņš, līdz indikācijā parādās nepieciešamais sienas veids.
- Lai apstiprinātu sienas veida izvēli, nospiediet taustiņu "Start / Stop".
Sienas veids: betonsBetona sienas iestatījums ir piemērots mērierīces lietojumam uz sausa betona virsmām. Tiek parādīti plastmasas un metāla objekti, kā arī elektriskie vadi un citas komunikācijas. Iespējams, ka tukšas plastmasas caurules ar diametru līdz 2 cm (0,8") netiks parādītas. Izvēloties sienas veidu, jūs varat papildus iestatīt maksimālo mērījumu dziļumu diapazonā no 8 cm (3,1") līdz 20 cm (7,9").
Sienas veids: sausā būveSausās būves sienu iestatījums ir piemērots, lai identificētu koka sijas, metāla statņus, kā arī elektriskos vadus un citas komunikācijas sausās būves sienās (koka, ģipškartona u.c.). Pilnas un plastmasas caurules un koka sijas tiek parādītas identiski. Tukšas plastmasas caurules nav iespējams konstatēt. Ja tiek identificēti daudzi tuvu virsmai (0‑2 mm (0‑0,08") no virsmas) novietoti objekti, pamēģiniet izmantot paliktni (piemēram, 1 cm (0,4") biezu organisko stiklu).
Sienas veids: ķieģeļi ar vertikāliem dobumiemĶieģeļu ar vertikāliem dobumiem iestatījums ir īpaši piemērots mērierīces lietojumam uz sienām, kas būvētas no ķieģeļiem ar vertikāliem dobumiem. Ķieģeļi ar vertikāliem dobumiem ir ķieģeļi ar daudziem maziem dobumiem, kas vairumā gadījumu ir novietoti stateniski. Tiek parādīti metāla objekti, elektriskie vadi un citas komunikācijas, kā arī plastmasas caurules, kurās ir ūdens. Netiek parādīti dobumi vai tukšas plastmasas caurules.
Sienas veids: ķieģeļi ar horizontāliem dobumiemĶieģeļu ar horizontāliem dobumiem iestatījums ir īpaši piemērots mērierīces lietojumam uz sienām, kas būvētas no ķieģeļiem ar horizontāliem dobumiem. Ķieģeļi ar horizontāliem dobumiem ir ķieģeļi ar nedaudziem lieliem dobumiem, kas vairumā gadījumu ir novietoti līmeniski. Tiek parādīti plakaniski novietoti metāla objekti, elektriskie vadi un citas komunikācijas, kā arī plastmasas caurules, kurās ir ūdens, un maksimālais mērījumu dziļums ir 2 cm. Iespējams, ka netiks parādīti dobumi vai tukšas plastmasas caurules. Lai uzlabotu mērījumu rezultātus, papildus veiciet ķieģeļu ar horizontāliem dobumiem skenēšanu, kā sienas veidu iestatot ķieģeļus ar vertikāliem dobumiem. Pievērsiet uzmanību tam, ka var tikt parādīti ticami objekti un neticami (šķietami) objekti.
Sienas veids: svaigs betonsSvaiga betona iestatījums ir īpaši piemērots mērierīces lietojumam uz betona virsmām, kas vēl nav pilnībā sacietējušas un izžuvušas. Tiek parādīti metāla objekti, plastmasas un metāla caurules, kā arī elektriskie vadi. Atšķirt zem sprieguma esošus un no zem sprieguma neesošiem vadiem nav iespējams. Maksimālais mērījumu dziļums ir 6 cm (2,4"). Lūdzu, ņemiet vērā, ka betona pilnīgai izžūšanai ir nepieciešami vairāki mēneši.
Skats
Skata maiņa- Atkārtoti spiediet navigācijas taustiņu uz augšu vai uz leju, līdz parādās nepieciešamais skats.
- Lai apstiprinātu skata izvēli, nospiediet taustiņu "Start / Stop".
Punktveida skats
Punktveida skatā pirmais mērījumu rezultāts tiek parādīts jau tad, kad mērierīce vēl netiek virzīta pa virsmu. Tādēļ šis skata režīms ir īpaši piemēts mērījumu veikšanai stūros vai šaurās vietās. Maksimālais mērījumu dziļums ir 6 cm. Atrastie objekti var tikt parādīti kopā ar informāciju par materiāla īpašībām, taču bez informācijas par dziļumu.Lai iegūtu maksimāli precīzus mērījumu rezultātus, ja vien iespējams, mērierīce arī punktveida attēla režīmā jāpārvieto pa virsmu. Ja mērierīce netiek kustināta, var būt ierobežotas jo īpaši plastmasas cauruļu un koka siju lokalizācijas iespējas.
Mērījumu indikācijaJa neviens objekts nav atrasts, displejā parādās tikai ārējais aplis, kas deg zaļā krāsā.
Ja tuvumā atrodas kāds objekts, ārējais aplis deg sarkanā krāsā. Kad mērierīce tuvojas objektam, apļu skaits palielinās. Kad mērierīce attālinās no objekta, apļu skaits samazinās.
Ja signāla stiprums ir pietiekams, tiek parādītas novietojuma bultiņas. Lai mērķtiecīgi lokalizētu objekta centru, pārvietojiet mērierīci novietojuma bultiņu virzienā. Kad mērierīce atrodas virs objekta centra, ir redzama maksimālā mērījumu indikācija un pietiekama signāla stipruma gadījumā centrs ir atzīmēts ar krustiņu. Materiāla īpašību krāsu apzīmējumi ir identiski kā objekta skata režīmā.
Tiešā tuvumā var atrasties objekts arī tad, ja netiek parādītas novietojuma bultiņas vai centrs nav atzīmēts ar krustiņu.
Objekta skats
Objekta skatā ir pieejami labākie iespējamie mērījumu rezultāti, kā arī maksimālais mērījumu dziļums. Tiek parādīti visā mērījumu posmā identificētie objekti, kā arī informācija par to dziļumu un materiāla īpašībām, ja tās ir nosakāmas.Mērījumu process
- Novietojiet mērierīci uz virsmas un bīdiet to pa virsmu paredzētajā kustības virzienā. Mērījumu rezultāti pēc minimālā mērījumu posma apm. 10 cm tiek parādīti displejā.
- Vienmēr pārvietojiet mērierīci taisnā līnijā, viegli spiežot to pie virsmas tā, lai ritentiņi atrastos drošā saskarē ar sienas virsmu.
- Lai nodrošinātu optimālus mērījumu rezultātus, pārvietojiet mērierīci lēnām un pa visu pārbaudāmo zonu un vērojiet mērījumu rezultātus, virzot mērierīci atpakaļ. Mērījumu posma garumam jābūt vismaz 40 cm.
- Nospiežot taustiņu "Start / Stop", jūs jebkurā brīdī varat sākt jaunu mērījumu.
- Ja mērierīce mērījuma laikā tiek pacelta no virsmas, displejā saglabājas pēdējā mērījuma rezultāta rādījums. Kad mērierīce atkal saskaras ar virsmu vai tiek virzīta, mērījums sākas no jauna.
- Īpaši jutīgiem mērījumiem lietojiet punktveida skatu ar atbilstīgā sienas veida režīmu.
Lai atrastu objektus, pietiek ar vienu mērierīces pārbīdīšanu pārbaudāmajā posmā. Ja jūs vēlaties precīzi lokalizēt objektu un atzīmēt tā atrašanās vietu, pārvietojiet mērierīci pa mērījumu posmu atpakaļ.
Noteikt atrasta objekta novietojumu sienā iespējams, pārvietojot mērierīci pa savstarpēji nobīdītiem mērījumu posmiem.
Mērījumu indikācijaJa sensora darbības zonā neviens objekts nav konstatēts, raustītās līnijas un viduslīnija pilnībā iekrāsojas zaļā krāsā. Ja objekts ir konstatēts, tas parādās displejā starp abām raustītajām līnijām un abas raustītās līnijas, kā arī viduslīnija pilnībā vai daļēji iekrāsojas sarkanā krāsā.
Uz dziļuma skalas labajā pusē ir redzams objekta dziļums, kas tiek mērīts līdz objekta augšējai malai.
Atrasto objektu īpašību attēlojums displejā var atšķirties no šiem objektiem faktiski piemītošajām īpašībām. Jo īpaši, ja objekti ir ļoti plāni, tie displejā ir redzami biezāki. Savukārt lielāki cilindriskas formas objekti (piemēram, plastmasas caurules vai ūdensvads) displejā var izskatīties šaurāki, nekā tie ir patiesībā.
Materiāla īpašību apzīmējuma krāsaAtkarībā no objekta un dziļuma ir iespējams noteikt materiāla īpašības.
Tās tiek apzīmētas ar šādām krāsām:
oranža |
zem sprieguma esošs objekts |
zila |
magnētisks / dzelzi saturošs metāls (piemēram, armatūras stienis) |
zilzaļa |
nemagnētisks metāls (piemēram, vara caurule) |
balta |
nemetāls (piemēram, koks, plastmasa) |
pelēka |
materiāla īpašības nav zināmas |
- Pārvietojiet mērierīci līdz atrastajam objektam, kuru jūs vēlaties atzīmēt.
- Pagrieziet mērierīci tā, lai objekts displejā būtu novietots centrā uz viduslīnijas.
- Ar marķējuma iedobes palīdzību veiciet atzīmes augšpusē, kā arī labajā un kreisajā pusē.
- Veikto atzīmju krustpunkts atrodas objekta centrā.
- Alternatīva iespēja ir pagriezt mērierīci tā, lai objekts displejā atrastos centrā uz kādas no abām raustītajām līnijām.
- Tādējādi objekts ir novietots centrā zem mērierīces attiecīgās ārējās malas.
- Novelciet gar šo ārējo malu uz virsmas līniju un ar krustiņu atzīmējiet uz šīs līnijas attiecīgās sānu marķējuma iedobes novietojumu.
- Tur atrodas objekta centrs.
Signāla skats 2D
Signāla skata 2D režīmā tiek parādīts signāla stiprums attiecīgajā mērījumu pozīcijā apvienojumā ar objekta dziļumu. Signāla skats 2D ir viens no objekta skata variantiem. Tajā objekta simbolu vietā tiek parādīts signāla stiprums. Maksimālais signāla stiprums ir pie objekta augšējās malas.Signāla skatu 2D var izmantot, lai lokalizētu objektus, kas novietoti cieši blakus cits citam, un labāk novērtētu sarežģītas materiālu konstrukcijas. Noteiktos apstākļos iespējams identificēt arī objektus, kas rada vājāku signālu un ir novietoti cits aiz cita. Ievērojiet norādījumus par mērījumu procesu objektu skatā.
Ievērojiet norādījumus par mērījumu procesu, izmantojot objektu skatu .
Signālu skats
Signāla skata režīmā tiek parādīts signāla stiprums attiecīgajā mērījumu pozīcijā bez informācijas par objekta dziļumu. Signāla skatu var izmantot, lai lokalizētu objektus, kas novietoti cieši blakus cits citam, un labāk novērtētu sarežģītas materiālu konstrukcijas, vadoties pēc signāla izmaiņām.Sūču lokalizācijas režīms
Šajā mērījumu režīmā tiek parādīts virsmas materiāla relatīvais mitrums. Līdz ar to tas ir piemērots, lai noskaidrotu vietu, kurā materiāla mitrums ir vislielākais un tādējādi lokalizētu iespējamu sūci. Mērījumu rezultātu var sagrozīt dažādi virsmas materiāli, plakaniski novietoti objekti un materiāla neviendabīgums (piemēram, šuves).Attāluma mērījumu režīms
Šajā mērījumu režīmā jūs varat izmērīt atstatumu starp objektiem.Mērījumu atsauces punkts vienmēr ir augšējā marķējuma iedobe. Mērījumu iespējams veikt tikai pa taisnu līniju ritentiņu kustības virzienā. Nepārtraukti tiek mērīts attālums līdz sākumpunktam. Displejā redzamais izmērītais lielums atbilst attālumam no aktuālā mērījuma, nevis kopējā kustības posma sākumpunkta. Pārvietojot ierīci atpakaļ sākumpunkta virzienā, izmērītais lielums samazinās.
Ja mērierīces parādītie atstatuma lielumi nav ticami, izmēriet kādu iepriekš zināmu atstatumu, piemēram, 1 m (3 pēdas). Ja attāluma mērījumi neatrodas pielaižu robežās (skat. nodaļu "Tehniskie parametri"), vērsieties Hilti servisā.
Apkope un uzturēšana
Izstrādājuma kopšana- Uzmanīgi notīriet pielipušos netīrumus.
- Ja izstrādājumam ir ventilācijas atveres, uzmanīgi iztīriet tās ar sausu, mīkstu birstīti.
- Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Izstrādājuma kontaktu tīrīšanai lietojiet tīru un sausu drāniņu.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru ar nosprostotām ventilācijas atverēm. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Nepakļaujiet akumulatoru nevajadzīgai putekļu vai netīrumu ietekmei. Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatoru spēcīgam mitrumam (piemēram, nemērciet to ūdenī un neatstājiet lietū).
Ja akumulators ir samircis, rīkojieties ar to tāpat, kā jūs rīkotos ar bojātu akumulatoru. Ievietojiet to izolētā nedegoša materiāla tvertnē un vērsieties Hilti servisā. - Raugieties, lai akumulators nebūtu savārtīts ar nepiederīgu eļļu un smērvielām. Raugieties, lai uz akumulatora nevajadzīgi neuzkrātos putekļi un netīrumi. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu birstīti vai tīru un sausu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
Nepieskarieties akumulatora kontaktiem un neattīriet kontaktus no rūpnīcā uzklātās smērvielas. - Notīriet korpusa virsmas tikai ar nedaudz samitrinātu drāniņu. Nelietojiet silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, jo tie var sabojāt plastmasas daļas.
- Regulāri pārbaudiet visas redzamās daļas, lai pārliecinātos, ka tās nav bojātas un funkcionē nevainojami.
- Nelietojiet izstrādājumu, ja tam ir radušies bojājumi un/vai funkciju traucējumi. Nekavējoties nododiet izstrādājumu Hilti servisā remonta veikšanai.
- Pēc apkopes un remonta darbiem piemontējiet vietā visas aizsargierīces un pārbaudiet, vai tās darbojas nevainojami.
Podziņelementa nomaiņa
Lai mērierīcē varētu saglabāt iestatīto laiku, tajā ir podziņelements. Kad podziņelements ir izlādējies, tas jānomaina.- Izskrūvējiet podziņelementa turētāja skrūvi.
- Izvelciet podziņelementa turētāju (ja nepieciešams, izmantojot piemērotu instrumentu) no padziļinājuma.
- Izņemiet izlādējušos podziņelementu un ievietojiet jaunu podziņelementu. Ievērojiet pareizu polaritāti. Podziņelementa pozitīvajam polam jābūt pavērstam uz augšu.
- Iebīdiet podziņelementa turētāju atpakaļ padziļinājumā. Raugieties, lai podziņelements būtu iebīdīts pareizi un pilnībā, jo pretējā gadījumā nebūs nodrošināta aizsardzība pret putekļiem un ūdens šļakatām.
- Ieskrūvējiet atpakaļ vietā podziņelementa turētāja skrūvi un pievelciet to ar roku.
Iekārtu un akumulatoru transportēšana un uzglabāšana
Transportēšana- Izņemiet akumulatoru / akumulatorus.
- Nekādā gadījumā netransportējiet akumulatorus nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzē. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas transportēšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus vēsā un sausā vietā. Ievērojiet temperatūras robežvērtības, kas norādītas tehnisko parametru sadaļā.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Nekad neglabājiet akumulatorus saulē, uz siltuma avotiem vai aiz stikla.
- Glabājiet izstrādājumu un akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni un nepiederošas personas.
- Pirms katras lietošanas, kā arī pēc ilgākas uzglabāšanas pārbaudiet, vai izstrādājums un akumulatori nav bojāti.
Traucējumu novēršana
Ja ierīces darbībā ir radušies traucējumi, kas nav uzskaitīti šajā tabulā vai ko jums neizdodas novērst saviem spēkiem, lūdzu, meklējiet palīdzību mūsu Hilti servisā.Traucējums |
Iespējamais iemesls |
Risinājums |
---|---|---|
Izstrādājumu nav iespējams ieslēgt. |
Akumulators ir izlādējies. |
|
Akumulators nav pilnībā iebīdīts. |
|
|
Akumulators nenofiksējas ar sadzirdamu klikšķi. |
Netīri akumulatora fiksācijas izciļņi. |
|
Nav iespējams ievadīt datus vadības panelī |
Vadības panelis ir bojāts |
|
Apgrūtināta ritentiņu rotācija |
Ritentiņi ir noputējuši vai netīri. |
|
Izstrādājumu nav iespējams savienot ar personālo datoru. |
Personālais dators neatpazīst izstrādājumu. |
|
USB kabelis ir bojāts. |
|
|
Izstrādājuma USB ligzda ir bojāta. |
|
|
Nedarbojas microSD-Karte. |
microSD karte netiek atpazīta. |
|
microSD karti nav iespējams nolasīt. |
|
FCC norādījums (attiecas uz ASV) / IC norādījums (attiecas uz Kanādu)
Testi ir apliecinājuši, ka šī iekārta atbilst B klases digitālajām iekārtām paredzētajām robežvērtībām saskaņā ar FCC noteikumu 15. nodaļu. Šīs robežvērtības paredz pietiekamu aizsardzību pret kaitējošu starojumu, lietojot iekārtu apdzīvotās vietās. Šāda veida iekārtas rada un izmanto augstu frekvenci un var to arī emitēt. Līdz ar to, ja tās netiek instalētas un darbinātas atbilstoši norādījumiem, tās var radīt radiosignālu uztveršanas traucējumus.Tomēr nevar garantēt, ka atsevišķu instalēšanas veidu gadījumā nerodas traucējumi. Ja šī iekārta izraisa radio vai televīzijas uztveršanas traucējumus, ko var konstatēt, izslēdzot un vēlreiz ieslēdzot iekārtu, tās lietotājam jācenšas šos traucējumus novērst ar šādu pasākumu palīdzību:
- no jauna jāiestata vai jāpārliek uztveršanas antena;
- jāpalielina atstatums starp iekārtu un uztvērēju;
- iekārtas kontaktdakša jāpievieno citai elektriskajai ķēdei nekā uztvērējs.
- Ja nepieciešams, lūdziet palīdzību iekārtas izplatītājam vai pieredzējušam radio un televīzijas speciālistam.
Ekspluatācijas sākšana ir pakļauta šādiem priekšnosacījumiem:
- iekārta nedrīkst radīt kaitīgu starojumu;
- iekārtai jābūt noturīgai pret jebkādu starojumu, ieskaitot starojumu, kas aktivē nevēlamas operācijas.
Saskaņošanas prasības
- Ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmas lietošanu drīkst sākt tikai pēc tam, kad ir veikta saskaņošana ar FCC. Lietotājam jāievēro visi aprīkojuma izmantošanas ierobežojumi, kas noteikti šīs saskaņošanas ietvaros.
- Ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmu lietotājiem jāsniedz informācija par lietošanas jomām FCC Inženierijas un tehnoloģiju birojam, kas ar Nacionālās telekomunikāciju un informācijas administrācijas starpniecību nodrošina šīs informācijas saskaņošanu ar federālo valdību. Ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmu lietotāja iesniegtajai informācijai jāietver lietotāja nosaukums vai vārds, uzvārds, adrese un cita izmantojama kontaktinformācija, vēlamā ģeogrāfiskā lietošanas teritorija, kā arī FCC identifikācijas numurs un citi ultraplatjoslas attēlveidošanas iekārtas nomenklatūras dati. Ja attēlveidošanas iekārta ir paredzēta mobilam lietojumam, ģeogrāfiskā lietošanas teritorija var būt štats(-i) vai apgabals(-i), kurā(-os) iekārta tiek izmantota. Stacionāras attēlveidošanas sistēmas lietotājam jānorāda konkrēta ģeogrāfiskā vieta vai adrese, kur iekārta tiks izmantota. Šie dokumenti jāiesniedz Federālās Komunikāciju komisijas Frekvenču koordinācijas nodaļai OET, nosūtot uz FCC Galvenā biroja adresi, kas norādīta 47 CFR 0.401(a), kā tēmu norādot: "Ultraplatjoslas attēlveidošanas saskaņošana".
- Ražotājiem vai to pilnvarotajiem tirdzniecības pārstāvjiem jāinformē savu sistēmu pircēji un lietotāji, ka tiem pirms iekārtu lietošanas sākšanas ir detalizēti jāsaskaņo darbības jomas ar FCC.
- Sertificētu, saskaņotu ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmu lietotāji var nodot tās citiem kvalificētiem lietotājiem un pārvietot uz citām vietām, ja par lietotāja vai vietas maiņu ir paziņots FCC iestādei un tā ir saskaņota ar esošo, atļauto izmantošanu.
- FCC/NTIA saskaņošanas ziņojumā tiek norādītas ģeogrāfiskās teritorijas, kurās attēlveidošanas sistēmas lietošana ir jāsaskaņo papildus vai kurās attēlveidošanas sistēmas lietošana ir aizliegta. Ja lietošanai noteiktās ģeogrāfiskās teritorijās ir nepieciešama papildu saskaņošana, tiek norādīta vietējā saskaņošanas kontaktinformācija. Izņemot lietošanu šo noteikto teritoriju robežās, pēc tam, kad FCC ir iesniegta pieprasītā informācija par ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmu, nekāda turpmāka saskaņošana ar FCC vairs nav nepieciešama ja vien nemainās pieteiktās lietošanas jomas. Ja mainās lietošanas joma, šīs sadaļas 2. punktā noteiktajā kārtībā jānosūta FCC aktualizēta informācija.
- Parastā ultraplatjoslas attēlveidošanas iekārtu lietošanas saskaņošana nedrīkst ilgt vairāk kā 15 darba dienas, skaitot no brīža, kad NTIA ir saņemts saskaņošanas pieprasījums. Īpašu, noteikta laika ietvaros veicamu operāciju gadījumā apstrādes laiku var saīsināt, ja apstākļi to attaisno. Ārkārtas situācijās, kurās ir apdraudēta cilvēku dzīvība vai īpašuma drošība, ultraplatjoslas attēlveidošanas sistēmas var izmantot bez saskaņošanas, ja ultraplatjoslas attēlveidošanas aprīkojuma lietotājs ievēro paziņošanas procedūru, kas ir līdzvērtīga tai, kāda aprakstīta šīs nodaļas 2.405. panta a) līdz e) apakšpunktā.
Hilti, Inc.
7250 Dallas Parkway, Suite 1000
US-Plano, TX 75024
www.hilti.com
Lietotājiem Kanādā: Šo radara attēlveidošanas iekārtu drīkst lietot tikai tad, ja tā ir pavērsta pret grīdu vai sienu un atrodas saskarē ar grīdas vai sienas virsmu vai atrodas 20 cm attālumā no tās. Šo radara attēlveidošanas iekārtu drīkst izmantot tikai kriminālvajāšanas iestādes, zinātniskās pētniecības institūti, komerciāli kalnrūpniecības uzņēmumi, būvniecības uzņēmumi, kā arī glābšanas un ugunsdzēsības organizācijas.
Nokalpojušo iekārtu utilizācija
Hilti izstrādājumu izgatavošanā tiek izmantoti galvenokārt otrreiz pārstrādājami materiāli. Priekšnosacījums otrreizējai pārstrādei ir atbilstoša materiālu šķirošana. Daudzās valstīs Hilti pieņem nolietotās iekārtas otrreizējai pārstrādei. Lai saņemtu vairāk informācijas, vērsieties Hilti servisā vai pie sava pārdošanas konsultanta.Ražotāja garantija
- Ar jautājumiem par garantijas nosacījumiem, lūdzu, vērsieties pie vietējā Hilti partnera.
Papildu informācija
Piederumus, sistēmas produktus un papildu informāciju par savu izstrādājumu jūs atradīsiet šeit.Ķīnas RoHS (direktīva par bīstamo vielu izmantošanas ierobežošanu) Šī tabula attiecas uz Ķīnas tirgu.
Hilti litija jonu akumulatori
Norādījumi par drošību un lietošanuŠajā dokumentācijā ar jēdzienu "akumulators" tiek apzīmēti daudzreiz uzlādējami Hilti litija jonu akumulatori, kas sastāv no vairākiem litija jonu elementiem. Tie ir paredzēti Hilti elektroiekārtām, un tos drīkst lietot tikai kopā ar tām. Lietojiet tikai oriģinālos Hilti akumulatorus!AprakstsHilti akumulatori ir aprīkoti ar elementu kontroles un elementu aizsardzības sistēmām.
Akumulatorus veidojošie elementi satur enerģiju akumulējošus litija jonu materiālus, kas nodrošina lielu specifisko enerģijas blīvumu. Litija jonu elementiem piemīt ļoti neliels atmiņas efekts, taču tie ļoti jutīgi reaģē uz spēka iedarbību, pārmērīgu izlādi vai augstu temperatūru.
Izstrādājumus, ko atļauts lietot kopā ar Hilti akumulatoriem, jūs atradīsiet Hilti Store vai tīmekļvietnē: www.hilti.group
Drošība
- Ievērojiet turpmāk izklāstītos drošības norādījumus, lai litija jonu akumulatoru lietošana neradītu apdraudējumu. Norādījumu neievērošana var izraisīt ādas kairinājumu, smagas korozīvas traumas, ķīmiskos apdegumus, ugunsgrēku vai eksploziju.
- Rīkojieties ar akumulatoriem uzmanīgi, lai pasargātu tos no bojājumiem un nepieļautu veselībai ļoti kaitīgu šķidrumu izplūdi!
- Nekādā gadījumā nedrīkst veikt akumulatoru pārveidi vai citas neatļautas manipulācijas!
- Akumulatorus nedrīkst izjaukt, saspiest, sakarsēt virs 80 °C vai sadedzināt.
- Nelietojiet un nemēģiniet uzlādēt akumulatorus, kas bijuši pakļauti triecieniem vai ir bojāti citā veidā. Regulāri pārbaudiet, vai akumulatoriem nav konstatējamas bojājumu pazīmes.
- Nekādā gadījumā nelietojiet atjaunotus vai remontētus akumulatorus.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru vai ar akumulatoru darbināmu elektroiekārtu kā instrumentu sišanai.
- Nekādā gadījumā nepakļaujiet akumulatorus tiešiem saules stariem, augstai temperatūrai, dzirkstelēm vai atklātai liesmai. Tas var izraisīt eksploziju.
- Nepieskarieties bateriju poliem ar pirkstiem vai instrumentiem un nepieļaujiet, ka tie nonāk saskarē ar rotaslietām vai citiem priekšmetiem, kam piemīt elektriskā vadītspēja. Tas var izraisīt akumulatoru bojājumus, kā arī materiālu kaitējumu un traumas.
- Sargājiet akumulatorus no lietus un mitruma un šķidrumiem. Mitruma iekļūšana var izraisīt īssavienojumu, elektrisko triecienu, apdegumus, ugunsgrēku un eksploziju.
- Lietojiet kopā ar akumulatoru tikai tā tipam paredzētos lādētājus un elektroiekārtas. Ievērojiet attiecīgo lietošanas instrukciju norādījumus.
- Nelietojiet un neuzglabājiet akumulatoru sprādzienbīstamā vidē..
- Ja akumulators kļūst pārāk karsts, iespējams, ka tas ir bojāts. Novietojiet akumulatoru labi pārredzamā, ugunsdrošā vietā, pietiekamā atstatumā no degošiem materiāliem. Ļaujiet akumulatoram atdzist. Ja pēc stundas akumulators joprojām ir tik karsts, ka to ir grūti satvert, tas nozīmē, ka tas ir bojāts. Rīkojieties saskaņā ar norādījumiem, kas iekļauti nodaļā Pasākumi akumulatora aizdegšanās gadījumā .
- Ja akumulators ir bojāts, vienmēr sazinieties ar Hilti servisu.
- Nelietojiet akumulatoru, ja no tā izplūst šķidrums.
- Šķidruma izplūdes gadījumā nepieļaujiet tā iekļūšanu acīs un/vai saskari ar ādu. Rīkojoties ar elektrolītu, vienmēr valkājiet aizsargcimdus un acu aizsarglīdzekļus.
- No baterijām izplūdušā elektrolīta savākšanai lietojiet šim nolūkam paredzētu, sertificētu ķīmisko tīrīšanas līdzekli. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru elektrolīta savākšanu.
- Ievietojiet bojāto akumulatoru nedegoša materiāla tvertnē un nosedziet to ar sausām smiltīm, krīta pulveri (CaCO3) vai silikātu (vermikulītu). Pēc tam hermētiski noslēdziet tvertnes vāku un novietojiet tvertni glabāšanā vietā, kas neatrodas degošu gāzu, šķidrumu vai priekšmetu tuvumā.
- Nododiet tvertni utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties kompetentajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Pievērsiet uzmanību ar akumulatora lietošanu saistītām novirzēm, piemēram, neatbilstīgai uzlādei vai neparasti ilgam uzlādes laikam, jūtamam jaudas samazinājumam, īpatnībām LED indikācijā vai šķidruma izplūdei. Tās liecina par akumulatora iekšēju problēmu.
- Ja jums šķiet, ka akumulatoram ir radusies iekšēja problēma, sazinieties ar Hilti servisu.
- Ja akumulators nedarbojas, to vairs nav iespējams uzlādēt vai no tā izplūst šķidrums, tas ir jāutilizē. Skat. nodaļu Apkope un utilizācija .
- Nodrošiniet pietiekamu ventilāciju, lai veicinātu bīstamo un eksplozīvo tvaiku aizplūšanu.
- Ja intensīvi izplatās dūmi, nekavējoties atstājiet telpu.
- Elpceļu kairinājuma gadījumā meklējiet medicīnisko palīdzību.
- Pirms sākt dzēšanas mēģinājumu, izsauciet ugunsdzēsējus.
- Ja akumulators ir aizdedzies, veiciet dzēšanu tikai ar ūdeni, no iespējami liela attāluma. Pulverveida ugunsdzēšamie līdzekļi un segas litija jonu akumulatoru degšanas gadījumā ir neefektīvi. Apkārtējā ugunsgrēka dzēšanai var izmantot parastos ugunsdzēsības līdzekļus.
- Nemēģiniet pārvietot lielu daudzumu degošu akumulatoru. Aizvāciet no tuvākās apkārtnes neskartos materiālus, lai tādējādi izolētu degšanas skartos akumulatorus.
- ar lāpstas palīdzību paceliet to un iemetiet spainī ar ūdeni. Pateicoties ūdens dzesējošajai iedarbībai, no aizdegšanās tiek pasargāti akumulatora elementi, kas vēl nav sasnieguši kritisko temperatūru.
- Vismaz uz 24 stundām ievietojiet akumulatoru spainī, līdz tas ir pilnībā atdzisis.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Apkārtējā temperatūra robežās no -17 °C līdz +60 °C / no 1 °F līdz 140 °F.
- Uzglabāšanas temperatūra robežās no -20 °C līdz +40 °C / -4 °F līdz 104 °F.
- Neglabājiet akumulatorus uz lādētāja. Pēc uzlādes procesa vienmēr noņemiet akumulatoru no lādētāja.
- Ja iespējams, glabājiet akumulatorus vēsā un sausā vietā. Uzglabāšana vēsumā paildzina akumulatora kalpošanas laiku. Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst glabāt augstā temperatūrā, tiešos saules staros vai aiz stikla.
- Akumulatorus nedrīkst sūtīt pa pastu. Ja vēlaties nosūtīt nebojātus akumulatorus, vērsieties sūtījumu piegādes uzņēmumā.
- Akumulatorus nekādā gadījumā nedrīkst transportēt nenostiprinātā veidā, sabērtus kaudzēs. Transportēšanas laikā akumulatori jāsargā no triecieniem un vibrācijas, kā arī jāizolē no jebkādiem materiāliem, kam piemīt elektriskā vadītspēja, un citiem akumulatoriem, lai nepieļautu to nonākšanu saskarē ar citu bateriju kontaktiem un īssavienojuma rašanos. Ievērojiet vietējos noteikumus par akumulatoru transportēšanu.
- Raugieties, lai akumulators ir tīrs, un nepieļaujiet tā savārtīšanu ar eļļu un smērvielām. Nepieļaujiet pārmērīgu putekļu un netīrumu uzkrāšanos uz akumulatora virsmām. Notīriet akumulatoru ar sausu, mīkstu otu vai tīru un sausu drāniņu.
- Nekādā gadījumā nelietojiet akumulatoru, ja ir nosprostotas tā ventilācijas atveres. Uzmanīgi iztīriet ventilācijas atveres ar sausu, mīkstu birstīti.
- Raugieties, lai akumulatora iekšienē neiekļūtu svešķermeņi.
- Nepieļaujiet mitruma iekļūšanu akumulatorā. Ja akumulatorā ir iekļuvis mitrums, tas jāuzskata par bojātu un jāizolē, ievietojot nedegoša materiāla tvertnē.
- Skat. nodaļu Rīcība akumulatoru bojājumu gadījumā .
- Ja utilizācija netiek veikta pareizā veidā, var izplūst kaitīgas gāzes un šķidrumi, kas apdraud veselību. Nododiet akumulatoru utilizācijai jūs apkalpojošajā Hilti Store vai vērsieties pie kompetentā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma. Ievērojiet vietējos noteikumus par bojātu akumulatoru transportēšanu!
- Neizmetiet akumulatorus sadzīves atkritumos.
- Utilizējiet akumulatorus tā, lai tiem nevarētu piekļūt bērni. Lai nepieļautu īssavienojumus, nosedziet pieslēguma kontaktus ar materiālu, kam nepiemīt elektriskā vadītspēja.