DD AF-CA
Oriģinālā lietošanas instrukcija
Informācija par dokumentāciju
Par šo dokumentāciju
- Pirms ekspluatācijas sākšanas obligāti izlasiet šo dokumentāciju. Tas ir priekšnoteikums darba drošībai un izstrādājuma lietošanai bez traucējumiem.
- Ievērojiet drošības norādījumus un brīdinājumus, kas atrodami šajā dokumentācijā un uz izstrādājuma.
- Vienmēr glabājiet lietošanas instrukciju izstrādājuma tuvumā un nododiet to kopā ar izstrādājumu, ja tas tiek nodots citām personām.
Apzīmējumu skaidrojums
Brīdinājumi
Brīdinājumi pievērš uzmanību bīstamībai, kas pastāv, strādājot ar izstrādājumu. Tiek lietoti šādi signālvārdi:Dokumentācijā lietotie simboli
Šajā dokumentācijā tiek lietoti šādi simboli:Pirms lietošanas izlasiet instrukciju |
|
Norādījumi par lietošanu un cita noderīga informācija |
|
Rīcība ar otrreiz pārstrādājamiem materiāliem |
|
Neizmetiet elektroiekārtas un akumulatorus sadzīves atkritumos. |
Attēlos lietotie simboli
Attēlos tiek lietoti šādi simboli:Šie skaitļi norāda uz attiecīgajiem attēliem, kas atrodami šīs instrukcijas sākumā. |
|
Numerācija attēlos atbilst veicamo darbību secībai un var atšķirties no darbību apraksta tekstā. |
|
Pozīciju numuri tiek lietoti attēlā Pārskats un norāda uz leģendas numuriem sadaļā Izstrādājuma pārskats . |
|
Šī simbola uzdevums ir pievērst īpašu uzmanību izstrādājuma lietošanas laikā. |
Simboli uz izstrādājuma
Statusa indikācija
Uz izstrādājuma tiek lietoti šādi simboli:Servisa indikācija |
Simboli atkarībā no izstrādājuma
Uz izstrādājuma var tikt lietoti šādi simboli:Maiņstrāva |
|
Nominālais apgriezienu skaits tukšgaitā |
|
Diametrs |
|
Apgriezienu skaits minūtē |
|
Bezvadu datu pārnese |
Izstrādājuma informācija
izstrādājumi ir paredzēti profesionāliem lietotājiem, un to darbināšanu, apkopi un tehniskā stāvokļa uzturēšanu drīkst veikt tikai kvalificēts, atbilstīgi apmācīts personāls. Personālam ir jābūt labi informētam par iespējamajiem riskiem, kas var rasties darba laikā. Izstrādājums un tā papildaprīkojums var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neprofesionālam personālam vai nelieto atbilstīgi nosacījumiem.Iekārtas tipa apzīmējums un sērijas numurs ir norādīti uz identifikācijas datu plāksnītes.
- Ierakstiet sērijas numuru zemāk redzamajā tabulā. Izstrādājuma dati jānorāda, vēršoties mūsu pārstāvniecībā vai servisā.
Izstrādājuma datiUrbšanas padeves ierīce DD AF-CA Paaudze: 01 Sērijas Nr.:
Atbilstības deklarācija
Uzņemoties pilnu atbildību, mēs apliecinām, ka šeit aprakstītais izstrādājums atbilst šādām direktīvām un standartiem: Atbilstības deklarācijas attēls ir atrodams šīs dokumentācijas beigās.Tehniskā dokumentācija ir saglabāta šeit:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Drošība
Vispārīgi drošības norādījumi par darbu ar elektroiekārtām
BRĪDINĀJUMS! Iepazīstieties ar visiem drošības norādījumiem, instrukcijām, attēliem un tehniskajiem parametriem, kas attiecas uz šo elektroiekārtu. Turpmāk izklāstīto instrukciju neievērošana var izraisīt elektrošoku, ugunsgrēku un/vai nopietnas traumas.Saglabājiet visus drošības norādījumus un instrukcijas turpmākai lietošanai.
Drošības norādījumos lietotais apzīmējums "elektroiekārta" attiecas uz iekārtām ar tīkla barošanu (ar barošanas kabeli) vai iekārtām ar barošanu no akumulatora (bez kabeļa).
Drošība darba vietā
- Uzturiet darba vietā tīrību un kārtību un nodrošiniet labu apgaismojumu. Nekārtīgā darba vietā vai sliktā apgaismojumā var viegli notikt nelaimes gadījums.
- Nestrādājiet ar elektroiekārtu sprādzienbīstamā vidē, kur atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi. Darbības laikā elektroiekārtas mēdz dzirksteļot, un tas var izraisīt viegli uzliesmojošu putekļu vai tvaiku aizdegšanos.
- Lietojot elektroiekārtu, neļaujiet nepiederošām personām un jo īpaši bērniem tuvoties darba vietai. Citu personu klātbūtne var novērst uzmanību, un tā rezultātā jūs varat zaudēt kontroli pār iekārtu.
- Elektroiekārtas kontaktdakšai jāatbilst elektrotīkla kontaktligzdai. Kontaktdakšas konstrukciju nedrīkst nekādā veidā mainīt. Kopā ar elektroiekārtām, kurām ir aizsargzemējums, nedrīkst lietot adapteru spraudņus. Neizmainītas konstrukcijas kontaktdakša, kas atbilst kontaktligzdai, ļauj samazināt elektrošoka risku.
- Darba laikā nepieskarieties sazemētiem priekšmetiem, piemēram, caurulēm, radiatoriem, plītīm vai ledusskapjiem. Pieskaroties sazemētām virsmām, pieaug risks saņemt elektrisko triecienu.
- Nelietojiet elektroiekārtu lietus laikā, neturiet to mitrumā. Mitrumam iekļūstot elektroiekārtā, pieaug risks saņemt elektrisko triecienu.
- Nenesiet un nepakariniet elektroiekārtu aiz barošanas kabeļa un neraujiet aiz kabeļa, ja vēlaties atvienot iekārtu no elektrotīkla kontaktligzdas. Sargājiet barošanas kabeli no karstuma, eļļas, asām šķautnēm vai kustīgām detaļām. Bojāts vai sapiņķerējies barošanas kabelis var kļūt par cēloni elektrošokam.
- Darbinot elektroiekārtu ārpus telpām, izmantojiet tās pievienošanai vienīgi tādus pagarinātājkabeļus, kas ir paredzēti lietošanai brīvā dabā. Lietojot elektrokabeli, kas ir piemērots darbam ārpus telpām, samazinās elektrošoka risks.
- Ja elektroiekārtas izmantošana slapjā vidē ir obligāti nepieciešama, lietojiet bojājumstrāvas aizsargslēdzi. Bojājumstrāvas aizsargslēdža lietošana samazina elektrošoka risku.
- Strādājiet ar elektroiekārtu uzmanīgi, darba laikā saglabājiet paškontroli un rīkojieties saskaņā ar veselo saprātu. Ar elektroiekārtu nedrīkst strādāt personas, kas ir nogurušas vai atrodas narkotiku, alkohola vai medikamentu ietekmē. Mirklis neuzmanības, strādājot ar elektroiekārtu, var novest pie nopietnām traumām.
- Izmantojiet individuālos aizsardzības līdzekļus un darba laikā vienmēr valkājiet aizsargbrilles. Individuālo aizsardzības līdzekļu (putekļu aizsargmaskas, neslīdošu apavu un aizsargķiveres vai ausu aizsargu) lietošana atbilstoši elektroiekārtas tipam un veicamā darba raksturam ļauj izvairīties no savainojumiem.
- Nepieļaujiet iekārtas nekontrolētas ieslēgšanās iespēju. Pirms pievienošanas elektrotīklam, akumulatora ievietošanas, elektroiekārtas satveršanas vai pārvietošanas pārliecinieties, ka tā ir izslēgta. Ja iekārtas pārvietošanas laikā pirksts atrodas uz slēdža vai ja ieslēgta iekārta tiek pievienota elektrotīklam, var notikt nelaimes gadījums.
- Pirms elektroiekārtas ieslēgšanas jānoņem visi regulēšanas piederumi un uzgriežņu atslēgas. Regulēšanas piederumi vai uzgriežņu atslēga, kas iekārtas ieslēgšanas brīdī atrodas iekārtā, var radīt traumas.
- Izvairieties no nedabiskām pozām. Darba laikā vienmēr saglabājiet līdzsvaru un nodrošinieties pret paslīdēšanu. Tas atvieglos elektroiekārtas vadību neparedzētās situācijās.
- Izvēlieties darbam piemērotu apģērbu. Darba laikā nenēsājiet brīvi plandošas drēbes un rotaslietas. Netuviniet matus, apģērbu un aizsargcimdus iekārtas kustīgajām daļām. Vaļīgas drēbes, rotaslietas un gari mati var ieķerties iekārtas kustīgajās daļās.
- Ja elektroiekārtas konstrukcija ļauj pievienot putekļu nosūkšanas vai savākšanas ierīci, sekojiet, lai tā būtu pievienota un tiktu darbināta pareizi. Putekļu nosūcēja lietošana samazina putekļu kaitīgo ietekmi.
- Nezaudējiet modrību un neatkāpieties no elektroiekārtu lietošanas drošības noteikumu ievērošanas arī tad, ja lietojat attiecīgo elektroiekārtu bieži un kārtīgi to pārzināt. Neuzmanība vienā sekundes daļā var novest pie smagām traumām.
- Nepārslogojiet elektroiekārtu. Katram darbam izvēlieties piemērotu iekārtu. Elektroiekārta darbosies labāk un drošāk pie nominālās slodzes.
- Nelietojiet elektroiekārtu, ja ir bojāts tās slēdzis. Elektroiekārta, ko nevar ieslēgt un izslēgt, ir bīstama un nekavējoties jānodod remontā.
- Pirms iestatījumu veikšanas, aprīkojuma daļu nomaiņas vai iekārtas novietošanas uzglabāšanā atvienojiet kontaktdakšu no elektrotīkla un/vai noņemiet noņemamo akumulatoru. Šādi jūs novērsīsiet elektroiekārtas nejaušas ieslēgšanās risku.
- Elektroiekārtu, kas netiek darbināta, uzglabājiet piemērotā vietā. Neļaujiet lietot iekārtu personām, kas nav iepazinušās ar tās funkcijām un izlasījušas šo lietošanas instrukciju. Ja elektroiekārtu lieto nekompetentas personas, tas var apdraudēt cilvēku veselību.
- Rūpīgi veiciet elektroiekārtu un to piederumu apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas bez traucējumiem un neķeras un vai kāda no daļām nav salauzta vai bojāta un tādējādi netraucē elektroiekārtas nevainojamu darbību. Raugieties, lai pirms iekārtas lietošanas tiktu nomainītas vai saremontētas bojātās daļas. Daudzi nelaimes gadījumi notiek tāpēc, ka elektroiekārtām nav nodrošināta pareiza apkope.
- Griezējinstrumentiem vienmēr jābūt uzasinātiem un tīriem. Rūpīgi kopti griezējinstrumenti ar asām šķautnēm retāk iestrēgst un ir vieglāk vadāmi.
- Lietojiet elektroiekārtu, piederumus, maināmos instrumentus utt. saskaņā ar šiem norādījumiem. Jāņem vērā arī konkrētie darba apstākļi un veicamās operācijas īpatnības. Elektroiekārtu lietošana citiem mērķiem, nekā to ir paredzējusi ražotājfirma, ir bīstama un var izraisīt neparedzamas sekas.
- Raugieties, lai rokturu un satveršanas virsmas būtu sausas, tīras, nenotraipītas ar eļļu un smērvielām. Ja rokturu vai satveršanas virsmas ir slidenas, nav iespējama droša elektroiekārtas vadība un kontrole neparedzamās situācijās.
Drošības norādījumi par darbu ar dimanta vainagurbja iekārtām
- Veicot urbšanas darbus, kam nepieciešams izmantot ūdeni, nodrošiniet ūdens novadīšanu no darba zonas vai lietojiet šķidruma savākšanas ierīci. Šādi piesardzības pasākumi palīdzēs saglabāt darba zonu sausu un samazinās elektrošoka risku.
- Ja pastāv iespēja, ka instruments var skart apslēptus elektriskos vadus vai pašas iekārtas barošanas kabeli, iekārta vienmēr jātur tikai aiz izolētajām rokturu virsmām. Saskaroties ar spriegumam pieslēgtiem vadiem, spriegums tiek novadīts uz elektroiekārtas metāla daļām, radot elektrošoka risku.
- Strādājot ar dimanta vainagurbjiem, valkājiet dzirdes aizsardzības aprīkojumu. Trokšņa iedarbība var radīt dzirdes zudumu.
- Ja elektroiekārta nobloķējas, pārtrauciet to virzīt uz priekšu un izslēdziet. Noskaidrojiet un novērsiet elektroiekārtas nobloķēšanās iemeslu.
- Pirms atkārtoti ieslēgt dimanta vainagurbja iekārtu pēc tam, kad urbis ir iestrēdzis apstrādājamajā materiālā, pārbaudiet, vai nav traucēta instrumenta rotācija. Ja instruments ir iestrēdzis, pastāv iespēja, ka tas negriezīsies, un tas var novest pie dimanta vainagurbja iekārtas pārslodzes vai atraušanas no apstrādājamās virsmas.
- Nostiprinot urbja statīvu pie apstrādājamās virsmas ar dobtapām un skrūvēm, raugieties, lai izmantojamā stiprinājuma sistēma spētu droši nofiksēt iekārtu darbības laikā. Ja apstrādājamā virsma nav pietiekami izturīga vai ir poraina, dobtapa no tās var tikt izrauta, kā rezultātā urbja statīvs atdalīsies no virsmas.
- Veicot urbšanu sienās un griestos, raugieties, lai tiktu pasargāti cilvēki un darba zona pretējā pusē. Vainagurbis var izurbties cauri konstrukcijai, un urbuma serde var izkrist pretējā pusē.
- Nelietojiet šo iekārtu darbiem virs galvas augstuma ar ūdens pievadīšanu. Ja ūdens iekļūst elektroiekārtā, pieaug risks saņemt elektrisko triecienu.
Papildnorādījumi par drošību
Personīgā drošība- Aizliegts veikt neatļautas manipulācijas vai izmaiņas iekārtā.
- Iekārta nav paredzēta, lai to patstāvīgi lietotu personas ar nepietiekamām fiziskajām vai garīgajām spējām.
- Raugieties, lai iekārta nebūtu pieejama bērniem.
- Izvairieties no saskares ar rotējošām daļām. Ieslēdziet iekārtu tikai tad, kad tā atrodas darba zonā. Saskare ar rotējošām iekārtas daļām, jo īpaši ar rotējošiem instrumentiem, var izraisīt traumas.
- Izvairieties no urbšanas duļķu nokļūšanas uz ādas.
- Putekļi, ko rada tādi materiāli kā, piemēram, svinu saturoša krāsa, daži koksnes veidi, betons / mūris / kvarcu saturoši akmeņi, minerāli un metāls, var būt kaitīgi veselībai. Saskare ar šiem putekļiem vai to ieelpošana var izraisīt lietotāja vai citu tuvumā esošo personu alerģiskas reakcijas un/vai elpceļu saslimšanas. Noteikti putekļu veidi, piemēram, ozola un skābarža koksnes putekļi, tiek uzskatīti par kancerogēniem – sevišķi kopā ar kokapstrādē izmantojamām vielām (hromātiem, koksnes aizsarglīdzekļiem). Azbestu saturošus materiālus drīkst apstrādāt tikai kompetenti speciālisti. Lietojiet pēc iespējas efektīvu putekļu nosūkšanu. Šim nolūkam izmantojiet Hilti ieteiktu mobilo putekļsūcēju, kas paredzēts koka un minerālu materiālu putekļiem un ir piemērots šai elektroiekārtai. Nodrošiniet darba vietā labu ventilāciju. Ieteicams valkāt elpceļu aizsargmasku, kas paredzēta attiecīgajam putekļu veidam. Ievērojiet jūsu valstī spēkā esošos normatīvos aktus, kas regulē konkrēto materiālu apstrādi.
- Dimanta vainagurbja iekārtai un dimanta vainagurbim ir liels svars. Pastāv traumu risks. Lietotājam un tuvumā esošajām personām iekārtas lietošanas laikā jāvalkā piemērotas aizsargbrilles, ķivere, dzirdes aizsardzības aprīkojums, aizsargcimdi un droši darba apavi.
- Jāpārbauda, vai iekārta ir pareizi nostiprināta urbja statīvā.
- Raugieties, lai gala atdure vienmēr būtu piemontēta pie urbja statīva, jo pretējā gadījumā nedarbosies gala atdures funkcija, kas ir svarīga no drošības viedokļa.
- Pārliecinieties, vai maināmo instrumentu savienojumu sistēmas atbilst iekārtas fiksācijas sistēmai un tie tajā kārtīgi nofiksējas.
- Nelietojiet pagarinātājus ar vairākām kontaktligzdām un tām pieslēgtām, vienlaicīgi strādājošām citām ierīcēm.
- Iekārtas barošanai jāizmanto tikai tīkla pieslēguma kabelis ar zemējuma vadu un pietiekamu šķērsgriezumu.
- Piemēram, ar metāla detektora palīdzību, pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai zem apstrādājamās virsmas neatrodas apslēpti elektriskie vadi, gāzes vai ūdens caurules. Iekārtas ārējās metāla daļas var būt zem sprieguma, ja, piemēram, darba laikā nejauši tiek bojāts elektriskais vads. Tā rezultātā rodas nopietns elektrošoka risks.
- Raugieties, lai slīdņa kustības laikā netiktu bojāts iekārtas barošanas kabelis.
- Iekārtu nekādā gadījumā nedrīkst darbināt bez komplektā iekļautā PRCD (ja iekārtai nav PRCD - bez atvienošanas transformatora). Pārbaudiet PRCD pirms katras lietošanas.
- Regulāri pārbaudiet iekārtas barošanas kabeli un nepieciešamības gadījumā nododiet to kompetentam speciālistam remonta vai nomaiņas veikšanai. Ja ir bojāts elektroiekārtas barošanas kabelis, tas jānomaina pret speciāli aprīkotu un sertificētu kabeli, ko piedāvā klientu apkalpošanas organizācija. Regulāri pārbaudiet pagarinātājkabeļus un bojājumu gadījumā nomainiet tos. Ja darba laikā tiek bojāts barošanas kabelis vai pagarinātājkabelis, nepieskarieties tam. Atvienojiet iekārtu no elektrotīkla. Bojāti barošanas kabeļi un pagarinātāji slēpj elektriskā trieciena risku.
- Nekad nelietojiet iekārtu, ja tā ir netīra vai mitra. Uz iekārtas ārējās virsmas esošie putekļi, kas ir uzkrājušies galvenokārt no vadītspējīgiem materiāliem, vai mitrums nelabvēlīgos apstākļos var izraisīt elektrisko triecienu. Ja bieži tiek apstrādāti elektrību vadoši materiāli, ar tiem piesārņotās iekārtas regulāri jānodod pārbaudīšanai Hilti servisa darbiniekiem.
- Darbu veikšanai jāsaņem akcepts no būvdarbu vadības. Ēku vai citu būvju daļās iestrādātas rievas var nelabvēlīgi ietekmēt statiku, sevišķi, ja tās skar armatūras stieņus vai atbalsta elementus.
- Ja urbja statīvs nav kārtīgi nofiksēts pie virsmas, vienmēr pārvietojiet pie statīva piemontēto iekārtu līdz galam uz leju, lai novērstu tās apgāšanās iespēju.
- Raugieties, lai barošanas kabelis un pagarinātājkabelis, kā arī nosūcēja un vakuuma šļūtenes atrastos drošā attālumā no rotējošām iekārtas daļām.
- Veicot urbšanu virzienā uz augšu, izmantojot ūdeni, obligāti jālieto ūdens savākšanas sistēma kopā ar šķidrumu nosūcēju.
- Vakuuma stiprinājumu izmantošana bez papildu fiksācijas, urbjot virzienā uz augšu, ir aizliegta.
- Veicot horizontālos urbumus ar vakuuma stiprinājumu (papildaprīkojums), urbja statīvu nedrīkst izmantot bez papildu fiksācijas.
Apraksts
Iekārtas sastāvdaļas un vadības elementi
- Dimanta vainagurbja iekārtas ūdens padeves regulēšana
- Dimanta vainagurbja iekārtas šļūtenes savienojums
- Ūdens padeves pieslēgums
- Urbšanas padeves ierīce
- Vadības panelis un displejs
- Urbja statīvs
- Barošanas un komunikācijas spraudsavienojums
- Dimanta vainagurbja iekārta
Vadības panelis un displejs
- Avārijas apstādināšanas slēdzis
- Servisa indikācija
- Taustiņš un LED: manuālais režīms
- Taustiņš un LED: Režīms CUT ASSIST
- Pozicionēšanas taustiņi ar LED
Nosacījumiem atbilstīga lietošana
Padeves ierīce DD AF-CA kopā ar Hilti ieteikto dimanta vainagurbja iekārtu un urbja statīvu veido automātisku dimanta vainagurbja sistēmu, kas ir piemērota serdes urbumiem minerālos materiālos ar ūdens pievadīšanu.
Darbības laikā ierīcei DD AF-CA vienmēr jābūt uzmontētai uz urbja statīva.
Urbja statīvam vienmēr jābūt nostiprinātam ar dobtapu fiksācijas stieni un atbilstīgām dobtapām.
Lai veiktu darbu ar ierīci DD AF-CA, tai jābūt pievienotai pie dzesēšanas ūdens padeves sistēmas, kas atbilst vismaz tehniskajos parametros norādītajiem lielumiem.
Iekārta, tās aprīkojums un instrumenti var radīt bīstamas situācijas, ja to uztic neapmācītam personālam, lieto nepareizi vai neatbilstīgi nosacījumiem.
Piegādes komplektācija
Padeves ierīce DD AF-CA, stiprinājuma skrūve, lietošanas instrukcijaVadības panelis un displejs
Avārijas apstādināšanas slēdzis |
Avārijas apstādināšana |
Nospiediet avārijas apstādināšanas , slēdzi, lai nekavējoties apturētu urbšanas procesu. Dimanta vainagurbja sistēma joprojām ir zem sprieguma, taču tās lietošanu var atsākt tikai pēc avārijas apstādināšanas atcelšanas. |
Avārijas apstādināšanas atcelšana |
Lai atceltu avārijas apstādināšanu, pagrieziet un pavelciet avārijas apstādināšanas slēdzi un pēc tam nospiediet dimanta vainagurbja iekārtas ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi. |
|
Servisa indikācija |
Servisa LED mirgo sarkanā krāsā. |
Novēršams traucējums, piemēram, pārāk augsta temperatūra. Skat. nodaļu "Traucējumu diagnostika" . |
Servisa LED deg sarkanā krāsā. |
Atvienojiet sistēmu no elektrotīkla un pēc tam pievienojiet to no jauna. Skat. nodaļu "Traucējumu diagnostika" . |
|
Režīma indikācija Taustiņš Manuālais režīms |
Manuālā režīma LED IESLĒGTS |
Aktivēta manuālā vadība ar rokratu. |
Manuālā režīma LED IZSLĒGTS |
CUT ASSIST aktivēts. |
|
Nospiežot taustiņu , tiek aktivēts manuālais režīms. Manuālajā režīmā ūdens padeve ir ieslēgta. Pievadītais ūdens izplūst no vainagurbja. Nospiežot taustiņu , manuālais režīms tiek atcelts. |
||
Jaudas indikācija CUT ASSIST CUT ASSIST / jaudas palielināšanas taustiņš |
Pārslēdzot no manuālā režīma, tiek aktivēts CUT ASSIST ar pilnu jaudu. CUT ASSIST ieslēdz ūdens padevi tikai ieurbšanas brīdī un pārtrauc to urbšanas beigās. Atkārtoti spiežot taustiņu , tiek secīgi pārslēgtas jaudas pakāpes. Nospiežot taustiņu , CUT ASSIST darbība tiek atcelta. |
|
3 LED deg. |
Pilna jauda (sākotnējais iestatījums pēc ieslēgšanas). |
|
2 LED deg. |
Vidēja jauda (apmēram 85%). |
|
1 LED deg. |
Maza jauda (apmēram 65%). |
|
Slīdņa pozicionēšanas indikācija Taustiņi Slīdņa pozicionēšana |
Abi taustiņi ir izmantojami tikai režīmā CUT ASSIST un paredzēti tikai slīdņa pozicionēšanai, piemēram, vainagurbja montāžas nolūkā. Darbam režīmā CUT ASSIST rokrats ir jānoņem. |
|
LED deg |
CUT ASSIST ir aktivēts, slīdņa pozicionēšanu var veikt ar bultiņu taustiņiem. |
|
LED nedeg |
CUT ASSIST darbība ir atcelta, jāveic slīdņa pozicionēšana ar rokratu, vai notiek automātisks urbšanas process. |
Tehniskie parametri
Izstrādājuma īpašības
Svars lietošanas stāvoklī |
4,5 kg |
Izmēri (garums × platums × augstums) |
361 mm x 193 mm x 133 mm |
Izejas spriegums (DC) |
5 V |
Izejas strāva |
50 mA |
Rotācijas ātrums |
0 apgr./min … 75 apgr./min |
Maks. pieļaujamais spiediens ūdens pievadā |
≤ 6 bar |
Minimālā ūdens caurplūde |
≥ 0,5 ℓ/min |
maks. ūdens temperatūra |
≤ 30 ℃ |
Aizsardzības klase |
Aizsardzības klase I (ar drošības zemējumu) |
Aizsardzības klase (putekļi, ūdens) |
IP 55 |
Nominālais spriegums
Nominālais spriegums |
110 V |
220 V … 240 V |
380 V … 415 V |
---|---|---|---|
Aprēķinātā frekvence |
50 Hz … 60 Hz |
50 Hz … 60 Hz |
50 Hz … 60 Hz |
Nominālais strāvas stiprums |
0,6 A |
0,4 A |
0,25 A |
Lietošanas sākšana un sagatavošanās darbam
Padeves ierīces montāža
Ieejas spriegumam jāatbilst dimanta vainagurbja iekārtas identifikācijas datu plāksnītē norādītajiem lielumiem. Savienojiet padeves ierīci ar spriegumu 110 V tikai ar tādu dimanta vainagurbja iekārtu, kuras spriegums arī ir 110 V.Padeves ierīci drīkst pievienot tikai Hilti ieteiktajām dimanta vainagurbja iekārtām.
- Pārbaudiet, vai slīdnis ir piemērots padeves ierīces montāžai.
- Nofiksējiet slīdni ar slīdņa fiksācijas mehānismu.
- Novietojiet padeves ierīci pie slīdņa.
- Caur slīdni iespraudiet stiprinājuma skrūvi padeves ierīcē.
- Ar roku pavelciet stiprinājuma skrūvi.
- Noņemiet rokratu.
- Savienojiet ūdens šļūteni ar dimanta vainagurbja iekārtu.
- Savienojiet padeves ierīci ar ūdens pievadu.
- Pārbaudiet mehānisko savienojumu starp padeves ierīci un slīdni.
Elektriskā savienojuma izveidošana
- Noņemiet aizsargpārsegus no savienojuma uzmavas un savienojuma kabeļa.
- Savienojiet savienojuma kabeli ar savienojuma uzmavu.
Ūdens dzesēšanas nodrošināšana
Lietošana
Serdes urbuma veikšana
Darbības princips CUT ASSIST
Režīmā CUT ASSIST urbšanas process sākas ar vainagurbja piebīdīšanu pie urbjamā objekta virsmas. Šajā laikā vainagurbis nerotē. Līdzko vainagurbis skar virsmu, tas tiek atvirzīts nedaudz atpakaļ.Vainagurbis sāk lēni rotēt ar sākotnējo ātrumu. Sistēma aktivē ūdens padevi un sāk urbšanu ar nelielu apgriezienu skaitu, līdz ir sasniegts noteiktais ieurbšanas dziļums. Pēc ieurbšanas dziļuma sasniegšanas sistēma darbojas ar optimālo jaudu un apgriezienu skaitu.
Ja vainagurbis saskaras ar armatūru, tiek aktivēta funkcija Iron Boost , kas pielāgo jaudu tā, lai urbis varētu pārgriezt armatūru. Ja armatūra ir tieva, pastāv iespēja, ka padeves ierīce to neidentificēs un līdz ar to funkcija Iron Boost neiedarbosies.
Veicot necaurejošus urbumus, padeves ierīce apstājas, līdzko slīdnis saskaras ar dziļuma atduri.
Urbšanas beigās vainagurbis tiek atvilkts atpakaļ tik tālu, lai tas vēl atrastos urbumā, un ūdens padeve tiek pārtraukta.
Urbšana ar CUT ASSIST
- Aktivējiet ūdens padevi, nospiežot taustiņu Manuālais režīms .
- Ūdens izplūst pie vainagurbja.
- Ūdens izplūst pie vainagurbja.
- Aktivējiet režīmu CUT ASSIST.
- Ja nepieciešams, pieregulējiet jaudu, nospiežot taustiņu CUT ASSIST .
- Sāciet urbšanas procesu, kā aprakstīts attiecīgās dimanta vainagurbja iekārtas lietošanas instrukcijā.
Urbšana manuālajā režīmā
- Nospiediet taustiņu Manuālais režīms .
- Tiek aktivēta ūdens padeve, un pie vainagurbja izplūst dzesēšanas ūdens.
- Tiek aktivēta ūdens padeve, un pie vainagurbja izplūst dzesēšanas ūdens.
- Sāciet urbšanas procesu, kā aprakstīts attiecīgās dimanta vainagurbja iekārtas lietošanas instrukcijā.
Darba pārtraukumi un ierīces uzglabāšana zemā temperatūrā
Ja temperatūra ir zemāka nekā 4 °C (39 °F), pirms darba pārtraukumiem, kas ilgst vairāk nekā stundu, vai iekārtas novietošanas glabāšanā ūdens cirkulācijas sistēma jāizpūš ar saspiesto gaisu.- Atvienojiet ūdens pievadu no padeves ierīces.
- Atveriet ūdens regulēšanas vārstu pie dimanta vainagurbja iekārtas.
- Iestatiet trīszaru vārstu pozīcijā slapja urbšana .
- Nospiediet taustiņu Manuālais režīms .
- Ar saspiesto gaisu (maks. 3 bar) izpūtiet ūdeni no ūdens cirkulācijas sistēmas.
Padeves ierīces demontāža
- Atvienojiet padeves ierīces savienojuma kabeli no dimanta vainagurbja iekārtas savienojuma uzmavas.
- Uzmontējiet uz savienojuma kabeļa un savienojuma uzmavas aizsargpārsegus.
- Atvienojiet ūdens padeves šļūteni no dimanta vainagurbja iekārtas.
- Nofiksējiet slīdni ar slīdņa fiksācijas mehānismu.
- Nodrošiniet padeves ierīci pret nejaušu nokrišanu un atlaidiet stiprinājuma skrūvi.
- Noņemiet padeves ierīci.
Apkope, transportēšana un uzglabāšana
Apkope un uzturēšana
Kopšana- Uzmanīgi jānotīra pielipušie netīrumi.
- Uzmanīgi jāiztīra ventilācijas atveres ar sausu birstīti.
- Korpusa tīrīšanai jālieto tikai nedaudz samitrināta drāniņa. Nedrīkst lietot silikonu saturošus kopšanas līdzekļus, kas var sabojāt plastmasas daļas.
- Regulāri pārbaudiet visas redzamās daļas, lai pārliecinātos, ka tās nav bojātas un funkcionē nevainojami.
- Bojājumu un/vai funkciju traucējumu gadījumā izstrādājumu nedrīkst lietot. Tas nekavējoties jānodod Hilti , lai veiktu remontu.
- Pēc apkopes un remonta darbiem visas aizsargierīces jāpiemontē vietā un jāpārbauda, vai tās darbojas.
Transportēšana un uzglabāšana
Transportēšana- Netransportējiet šo izstrādājumu ar tajā nostiprinātu darba instrumentu.
- Raugieties, lai transportēšanas laikā izstrādājums būtu droši nofiksēts.
- Pēc katras transportēšanas pārbaudiet, vai neviena redzamā daļa nav bojāta un vadības elementi darbojas nevainojami.
- Šī izstrādājuma glabāšanas laikā tā barošanas kabelim vienmēr jābūt atvienotam.
- Glabājiet šo izstrādājumu sausā vietā, kas nav pieejama bērniem un nepiederošām personām.
- Pēc ilgstošas glabāšanas pārbaudiet, vai neviena redzamā daļa nav bojāta un vadības elementi darbojas nevainojami.
Traucējumu novēršana
Ja iekārtas darbībā ir radušies traucējumi, kas nav uzskaitīti šajā tabulā vai ko jums neizdodas novērst saviem spēkiem, lūdzu, meklējiet palīdzību mūsu Hilti servisā.DD-AF CA nedarbojas
Traucējums |
Iespējamais iemesls |
Risinājums |
---|---|---|
Servisa indikācija mirgo. |
Nospiests avārijas izslēgšanas slēdzis. |
|
Pārāk augsta temperatūra. |
|
|
Komunikācijas kļūme. |
|
|
Servisa indikācija deg. |
Kritiska kļūme. |
|
DD-AF CA ir darba gatavībā
Traucējums |
Iespējamais iemesls |
Risinājums |
---|---|---|
Kad tiek ieslēgts dimanta vainagurbja iekārtas PRCD slēdzis, urbja padeves ierīces LED nedeg. |
Spraudsavienojums ir bojāts vai netīrs. |
|
Kabeli nav iespējams savienot ar dimanta vainagurbja iekārtu. |
Spraudsavienojums ir netīrs. |
|
Nav iespējams veikt padeves ierīces montāžu. |
Bloķēts vīrņotais ieliktnis, kas paredzēts stiprinājuma skrūvei. |
|
Nav iespējams pagriezt rokratu. |
Nofiksēta slīdņa bloķēšana. |
|
Bloķēts slīdnis. |
|
|
Nepietiekama ūdens caurplūde. |
Bloķēts vai bojāts dimanta vainagurbja iekārtas ūdens padeves vārsts. |
|
Padeves ierīces motors darbojas, slīdnis nekustas. |
Urbja padeves ierīce ir nepareizi piemontēta. |
|
Nav iespējams aktivēt režīmu "Cut Assist". |
Kļūme dimanta vainagurbja iekārtas spraudsavienojumā. |
|
Nospiests avārijas izslēgšanas slēdzis. |
|
|
Urbšanas process palēninās vai apstājas. |
Bojāts dimanta vainagurbis (nodilums, izlūzuši segmenti). |
|
Spraudsavienojuma kļūme vai kabeļa bojājums. |
|
|
Dimanta vainagurbis ir iestrēdzis. |
|
|
Nepietiekama dzesēšana. |
|
|
Process apstājas pirms urbšanas mērķa sasniegšanas sakarā ar ieurbšanu mīkstākā materiālā, piemēram, dobajos ķieģeļos, zemē vai dabīgajā akmenī. |
|
Nokalpojušo iekārtu utilizācija
Hilti iekārtu izgatavošanā tiek izmantoti galvenokārt otrreiz pārstrādājami materiāli. Priekšnosacījums otrreizējai pārstrādei ir atbilstoša materiālu šķirošana. Daudzās valstīs Hilti pieņem nolietotās iekārtas otrreizējai pārstrādei. Lai saņemtu vairāk informācijas, vērsieties Hilti servisā vai pie sava pārdošanas konsultanta.RoHS (direktīva par bīstamo vielu izmantošanas ierobežošanu)
Lai apskatītu bīstamo vielu tabulu, izmantojiet šādas saites: qr.hilti.com/r5063.Saiti uz RoHS tabulu jūs QR koda veidā atradīsiet šīs dokumentācijas beigās.
Ražotāja garantija
- Ar jautājumiem par garantijas nosacījumiem, lūdzu, vērsieties pie vietējā Hilti partnera.