MŪSU VĒSTURE

Hilti history

Mēs esam veikuši tālu ceļu no uzņēmuma dibināšanas brīža 1941. gadā, un mums ir ambiciozi plāni turpmākai izaugsmei. Izlasiet par mūsu vēsturi – Jūs saskatīsiet, ko mēs esam spējīgi sasniegt.

1941 — DIBINĀŠANA

Inženieris Martins Hilti (1915-1997) un viņa brālis Ojgens (1911-1964) nodibina Hilti Maschienbau OHG Šānas pilsētā Lihtenšteinā.

1948 — TIEK IESNIEGTS PATENTA PIETEIKUMS

Martins Hilti kā pirmajam pievērš uzmanību tiešās montāžas tehnoloģijai un iegūst patentu šim izgudrojumam. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados tiek uzsākta rokas instrumentu un montāžas pistoļu ražošana.

1952 — TIRDZNIECĪBA

Hilti noslēdz savu pirmo starptautisko līgumu – vienošanos par sadarbību Itālijā.

1957 — IZLAUŠANĀS

Hilti īsteno tehnoloģisko izlaušanos un izstrādā DX 100 – pirmā pasaulē montāžas pistole ar pulvera detonācijas lādiņu. Divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu sākumā Hilti jau strādā 30 pasaules valstu tirgos.

1962 — STARPTAUTISKS BIZNESS

Uzņēmums Hilti tiek pārstāvēts jau 30 pasaules valstīs.

1964 — ATVADĪŠANĀS

20. novembrī, 53 gadu vecumā, mūžībā aiziet viens no dibinātājiem Ojgen Hilti. Viņš bija izcils menedžeris, kas spēja sniegt milzīgu ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē un attīstībā Šānas pilsētā. Pirms savas pāragrās aiziešanas viņsaulē viņš aktīvi piedalījās arī Valsts darba profesiju apmācību jautājumu komisijas darbībā.

1967 —IESPAIDĪGAS INOVĀCIJAS

Tirgū parādoties pirmajam elektriski-pneimatiskajam perforatoram Hilti TE 17, TE sērija kļūst par Hilti instrumentu etalonu. Šajā pašā laika periodā Hilti izstrādā arī pirmās mehāniskās enkuru sistēmas.

1970 — STARPTAUTISKI RAŽOŠANAS UZŅĒMUMI

Tiek atvērta pirmā ražotne Tjuringenā, Foralbergā (Austrija).

1971 — PAPLAŠINĀŠANĀS

Tiek atvērta ražotne Kauferingā, Minhenes tuvumā (Vācija), kā arī nodibinātas jaunas ražošanas jaudas visā pasaulē.

1973 — IZAUGSME

Jaunā ražotne Hilti Entwicklungsgesellschaft (HEG) Minhenē (Vācija) izstrādā risinājumus urbšanai un montāžai, kā arī enkuru sistēmas.

Tiek paplašināta vadības struktūra. Darbu četru cilvēku sastāvā uzsāk izpildpadome.

1975 — IZMAIŅAS VADĪBĀ

Izpildpadomes sastāvā tiek norīkoti trīs direktoru vietnieki. Uzņēmumā ienāk tā dibinātāja dēls Mihaels Hilti – viņa atbildības jomā ietilpst mārketings un pārdošana.

1980 — RESURSU PĀRDALĪŠANA UN UZŅĒMUMA NĀKOTNES NODROŠINĀŠANA

Tiek izveidotas apakšnodaļas, kas atbild par tirdzniecību tādos reģionos kā Amerika, Āfrika, Āzija un Eiropa.

Tiek izveidots Martina Hilti Ģimenes trasta fonds.

1982 — NORĪKOŠANA

Mihaels Hilti tiek norīkots izpildpadomes priekšsēdētāja aizvietotāja amatā.

1985 — FOKUSĒŠANA

Tiek izveidotas speciālās apakšnodaļas tādu produktu novirzienu attīstīšanai kā enkuru sistēmas, tiešās montāžas risinājumi un urbšanas un demontāžas risinājumi. Katra apakšnodaļa sevī ietveri produktu pārvaldības nodaļu, izpētes un izstrādes nodaļas, loģistikas nodaļu, izdevumu uzskaites nodaļu, iepirkumu un ražošanas nodaļu.

1986 — LĪDERISMS

Izveidota "Stratēģija 2000'', kuras uzmanības centrā pirmo reizi ir tirgus segmentēšana. Tāpat tiek ieviesta arī globālā viendabīgā kultūra ar devīzi "Līderisms atrisina visu".

1990 — VADĪBAS NOMAIŅA

Martins Hilti nodod savu ģenerāldirektora amatu savam dēlam Mihaelam. Pats Martins Hilti paliek direktoru padomes priekšsēdētāja amatā.

1991 — GLOBALIZĀCIJA

Nemitīga jaunu apakšnodaļu veidošana, kas darbojas starptautiskajā tirgū. Tiek dibinātas jaunas filiāles – tai skaitā, Krievijā, Dienvidamerikā un Āzijā. Uzņēmuma Hilti iestājas globalizācijas ēra.

1994 — PĀREJAS PERIODS

Martin Hilti nodod savu direktoru padomes priekšsēdētāja amatu savām dēlam Mihaelam Hilti un paliek padomē goda prezidenta amatā. Par ģenerāldirektoru tiek iecelts Pijuss Baskera. Pirmo reizi uzņēmuma visaugstāko amatu ieņem kāds, kas nav Hilti ģimenes loceklis.

1996 — PAMATA BIZNESS

Jaunā stratēģija Champion 3C ir balstīta uz orientēšanos uz klientiem, kompetences attīstību un uzmanības fokusēšanu.

1997 — MANTOJUMS

19. augustā, 82 gadu vecumā, mūžībā aiziet Martins Hilti, uzņēmuma līdzdibinātājs.

2002 — PROCESI

Uzņēmuma darbības procesu un datu globālās standartizācijas sākums, kas kļuva par pamatu būtiskam uzņēmuma Hilti efektivitātes un ražīguma pieaugumam.

2003 — APBALVOJUMS

Hilti Group tiek piešķirta Karla Bertelsmana balva par izcilu korporatīvo kultūru.

2004 — KULTŪRA

Koncepciju "Līderisms atrisina visu'' koncepciju nomaina The Hilti Way (Hilti veids). Par būtisku jaunās korporatīvās kultūras aspektu kļūst regulāras apmācības un kursi visiem darbiniekiem visā pasaulē.

2006 — IZMAIŅAS DIREKTORU PADOMĒ

Gada beigās Bo Risbergs ģenerāldirektora amatā nomaina Pijusu Baskeru. Baskera kļūst par direktoru padomes priekšsēdētāju, savukārt Mihaels Hilti paliek direktoru padomes sastāvā.

2009 —JAUNU RAŽOTŅU ATKLĀŠANA

Hilti atklāj astoto ražotni Matamorsā (Meksika). Citas uzņēmuma ražošanas jaudas ir izvietotas Šānā (Lihtenšteina), Tjuringenē (Austrija), Kauferinē un Štrāsē (Vācija), Čžaņczjanē un Šanhajā (Ķīna) un Kečmetē (Ungārija).

Finanšu krīze

Hilti apgrozījums sarūk par 20%, un tas mudina uzņēmumu pārskatīt savu stratēģiju.

 

2014 — AUGSTĀKĀ VADĪBA

Kristofs Loos kļūst par piekto ģenerāldirektoru uzņēmuma Hilti vēsturē.

Stratēģija

Jaunā ģenerāldirektora vadībā uzņēmums izstrādā stratēģiju turpmākajiem gadiem. Par stratēģijas Champion 2020 būtiskāko aspektu kļūst diferenciācija, pateicoties premium klases produkcijai.

2015 — INOVĀCIJU CENTRS

Hilti galvenajā mītnē Šānas pilsētā (Lihtenšteina) tiek atklāta jauns un mūsdienīgs inovāciju centrs, kas ir paredzēts vairāk nekā 450 darbiniekiem.

Pārcelšanās

Amerikas galvenā mītne tiek pārcelta no Talsī (Oklahomas štats) uz Plano, Dallasas tuvumā (Teksasas štats).

Apgrozījums

Pirmo reizi Hilti Ziemeļamerikas apakšnodaļa sasniedz apgrozījumu, kas pārsniedz 1 miljardu dolāru.

2016 — NOLŪKU DEMONSTRĒŠANA

Hilti pilnībā atjaunina savu galveno mītni un citas telpas, demonstrējot uzņēmuma nolūkus saglabāt centrālo biroju Lihtenšteinā.

Dalīties